Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dariusz1988

Core i3 4170 3.7 Ghz + HD 4400 + 2x4Gb hyperx 2400mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem wam przedstawić jak się sprawuje core i3 wraz z integrowana karta i jak to się bierze do poboru prądu.

Jak widać moją i3 mam na pasywnym chłodzeniu Scythe ninja 3. Cały komputer wraz z monitorem podczas bezczynności bierze 46 wat. Podczas wyłączonego monitora 27 watów.

 

Wszystko na konfiguracji :

 

Msi Z97 G43

Core i3 4170 3.7 Ghz

Pamięci Kingston HyperX 2400mhz cl 11

Dysk Seagate 1000GB 64MB cache 7200obr.

Zasilacz pół Pasywny Corsair RM450

 

Jedyne co słychać w komputerze to dysk !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

5779fc238856.jpg

8dc2b73c2b7c.jpg

e17e72630df6.jpg

f060be6e5546.jpg

 

 

 

Test gry na integrze HD 4400

 

Crysis ustawienia HD 1366*768 ustawienia średnie. Jak widać gra chodzi całkiem niezłe około 30-45 Fps

 

 

9ade656b1bce.jpg

5003c8302397.jpg

efec0e8e957d.jpg

7a5e7b77a0d0.jpg

 

Crysis Ustawienia Wysokie

 

0a034a68a5fd.jpg

75d900f92677.jpg

2a3ee35639d7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, brakuje dysku SSD, jakiegoś pasywnego/półpasywnego zasilacza i można by się przysłuchiwać skwierczeniu cewek :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest pół pasywny. Corsair RM450 do 150 wat zużycia wentylator się nie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis ciag dalszy bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem że jak kupie i3 4170, ram cl9 1600 i dysk ssd bez karty graficznej będę mogła komfortowo korzystać z PC (internet, filmy, muzyka), a nawet grać skoro crysis daje rade? Będę grać w mniej wymagające gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a płyta koniecznie taka dobra jak Twoja czy h81 / b85 wystarczy też? nie będę nic podkręcać a zasilacz jaki?

 

i chłodzenie dokupić trzeba czy boxowe wystarczy? Celem jest komfort użytkowania a nie kompletna cisza jak u Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jak najbardziej może być H81 lub B85. A chłodzenie wystarczy standardowe boxowe. Wszystko bedzie ci śmigać aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monitorze fullHD też? zasilacz corsair vs 450w może być czy np. antec albo silentium pc 500w tak polecane albo thermaltake 530w? Pomęczę Cię bo widzę że masz wiedzę praktyczną, która mnie interesuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie może być monitor Full HD. Ja mam taki i jak widać wszystko działa sprawnie. Co do zasilacza spokojnie corsair vs 450 wystarczy. Jak widzisz cały zestaw bierze pod max obciążeniem max 100 watów a w idle 40wat. Kiedyś nawet spokojnie będziesz mogła dołożyć kartę graficzną np: Gtx 750 ti lub nawet GTX 960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo :) patrząc na aktualne karty graficzne każda jest nieopłacalna i ciężko coś wybrać. może ta 950/950ti coś wniesie. i myślałam nad i5 4460 ale skoro mówisz że na co dzień i3 4170 spokojnie starcza to chyba taki wezmę a z karta się wstrzymam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie narazie złóż cały komputer z i3 4170 a karta wbudowana hd 4400 spokojnie wystarczy. A kiedyś w przyszłości jak będziesz chciała pograć w jakieś wymagające gry to dokupisz sobie kartę.

 

Mi swoją drogą udało się wyrwać nowego gtx 960 asus strix za 750zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już lepiej dać 100 zł więcej to wersji Ti. a zresztą 500 zł to i tak za dużo po mojemu. zostane na integrze i poczekam na 950/950 Ti

 

Dariusz ładnie kupiłeś. też bym chciała coś taniej ale monopol nvidii robi swoje... a okazje jakoś się mnie nie trzymają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szukaj jakiś używek. Np 7850, 7870 , gtx 660, gtx 750ti napewno coś znajdziesz.

 

Ja ostatnio kupiłem gtx 680 za 530zl normalnie chodzą po około 620zl i za tyle tez ja sprzedałem i kupiłem okazyjnie tego gtx 960 strix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chciałbym ten projekt zobaczyć w działaniu. PC o całkiem niezłej wydajności niemal 100% passive.

 

W każdym razie, gratuluje:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chciałbym ten projekt zobaczyć w działaniu. PC o całkiem niezłej wydajności niemal 100% passive.

 

W każdym razie, gratuluje:).

 

 

Tu masz temat z karta graficzną GTX 960 Strix półpasyna. Podczas spoczynku wentylatory się nie kręcą.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1060445-Gtx-960-i3-4170-2x4GB-2400mhz/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jak najbardziej może być H81 lub B85. A chłodzenie wystarczy standardowe boxowe. Wszystko bedzie ci śmigać aż miło.

 

Smigac to bedzie ale przy wiekszym obciazeniu wentylator na procku bedzie chodzil jak "kosiarka" ale jak ktos jest przygluchy czy gra na integrze to ok.

Jak widać moją i3 mam na pasywnym chłodzeniu Scythe ninja 3

Sam zalozyles drogie chlodzenie [nie widomo po co,chyba ze dla ciszy] a sam polecasz box chlodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do boxowego chłodzenia jestem bardzo zaskoczony i to pozytywnie ( chodzi mi o cisze przede wszystkim nie o temperatury ) . Chłodzenie intelowskie w idle jest wogóle nie słyszalne!!! Sam z ciekawości po zakupie i3 4170 nie montowałem scythe ninja bo mi sie nie chciało i dałem na szybko chłodzenie boxowe. Nawet po włączeniu OCCT na 10 minut Boxowe chłodzenie lekko przyspieszyło nieznacznie zwiększając hałas który był jak najbardziej akceptowalny.

 

Więc dla posiadaczy jesli ktoś kupuje Haswella i nie podkręca to boxowe chłodzenie jest jak najbardziej ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej obudowie zmieściłeś tego Scythe ninja 3, bo do tej podanej Silentiumpc Brutus s20 się to nie mieści ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...