Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dariusz1988

Gtx 960 + i3 4170 + 2x4GB 2400mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziś do przedstawienia Najbardziej wydajny Pasywny zestaw i przy tym najbardziej oszczędny zestaw do możliwości.

Moim celem było stworzenie bezglosnego cichego komputera który także nadaje się do większości wymagających gier. A dodatkowo bierze najmniejszą ilość produ. Jest To połączenie najnowszych technologi Haswell i Maxwell wykonanych w procesie 28nm.

 

Komputer podczas spoczynku bierze zaledwie 37 watów bez monitora i 56 z monitorem 23 '' Full HD.

 

Procesor : core i3 4170 3700mhz Scythe ninja pasyny

Karta graficzna : Gtx 960 Asus Strix Półpasywny

Pamięci : Kingston 2x 4GB 2400mhz cl11 Pasywne

Płyta: Msi Z97 G43 Pasywna

Zasilacz: Corsair RM450 450wat Półpasywny

Dysk: Seagate 1000GB 64MB cache

 

 

 

b89121cef99c.jpg

adb45da27f3c.jpg

09b3280f2c3e.jpg

304636408486.jpg

0c24bcc59b8d.jpg

 

 

 

 

Crysis ustawienia 1920x1080 Bardzo wysokie. Podczas tej gry cały zestaw z monitorem bierze 178 wat.

 

e70120bbd43d.jpg

ce78d2eb6a24.jpg

ad0b9d8ae362.jpg

2f3fd0560e1d.jpg

 

Crysis 1920 x1080 8x AA Bardzo wysokie

 

bc7635e47b99.jpg

8bef0fa070af.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Przecież to nie dział "sprzedam".

 

@autor

Undervoltowałeś może procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ale myślałem nad tym . Może jakieś rady o ile można zmniejszyć napięcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był niedawno temat: Klik

Generalnie -150mV na pewno zejdziesz, a czy mniej to zależy.

Przy okazji mógłbyś sprawdzić to, czego przez płytę autor tamtego tematu nie mógł - czy niewielkie obniżenie zegarów pozwoli uzyskać stabilne działanie na dużo niższym napięciu (3.4GHz na np. 0.89V). Póki co wszystko wygląda na to, że wydanie wielokrotnie obpanierowanego kotleta (4130->4150->4160->4170 :E) z lekko podbitymi zegarami wymagało sporego podbicia napięć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej konfiguracji wiedzmin 3 chodzi na max ustawieniach i jest około 30-40 fps.

 

Wcześniej miałem gtx 680 I wiedzmin na takich ustwieniach miał max 30 fps.

 

Jak widać personalizacja pod Maxweel jest ogromna.

 

Teraz robiłem całkowity format. Postaram się umieścić screan z wiedzmina jak działa tylko wszystko poinstaluje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej konfiguracji wiedzmin 3 chodzi na max ustawieniach i jest około 30-40 fps.

 

Wcześniej miałem gtx 680 I wiedzmin na takich ustwieniach miał max 30 fps.

 

Jak widać personalizacja pod Maxweel jest ogromna.

 

Tu chodzi o to, że nvidia robi świństwo swoim klientom, a konkretnie tym, którzy mają ciut starsze karty. Tak robią sterowniki, by nawet słabsze modele z serii 9xx miały lepszą wydajność niż mocniejsze jak np 680 czy 780.

 

link1

 

link2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcenie karty do 1500 mhz w trybie bost rdzeń i 8000mhz pamięci dało rezultat praiw 9000 tys pkt :

 

6a5870c69ab7.jpg

 

 

Cinebench

 

a26d50b8c05f.jpg

 

 

Aida 64

 

f97a9a8534df.jpg

76b36957c222.jpg

5d8b153b8cf3.jpg

 

 

 

Battlefield Bad company 2

 

 

437b0dbf7755.jpg

f0961a7e938a.jpg

287769b6e61d.jpg

9cd5105f47d1.jpg

f28831a9e1ac.jpg

 

 

Temperatura Podczas Stresu Furmark i Prime95 ( w pokoju temperarura to około 32 C )

 

ff892142e37c.jpg

9d4d151183c6.jpg

04852f67a212.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
    • A kij prawda. W kwietniu normalne jest że w ciągu dnia masz 20+ a w nocy przymrozek, nie raz mi kwiaty w sadzie zmarzły, nie raz w maju ziemniaki obmarzly. Dziadek mi wspominał, jednego roku przymrozek w czerwcu był. Taki mamy klimat i jednego roku jest susza i upały w kwietniu a innego roku zimno. Szybkie zmiany temperatury to normalka w naszej strefie, wszystko zależy skąd zawieje.  Jedno jest pewne, za 3 dni w TVNie wjedzie globalne ocieplenie na pełnej i winne będą znowu samochody...   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...