Skocz do zawartości
ThePunisher

Projekt "COSMOS"

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej wiem skąd to zboczenie z wykończeniem piano black ;)

 

Najlepsze te książki pod nogami stołu - tak traktować literaturę i to wykształcony człowiek :mad2:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stare książki z podstawówki matki, za nisko była klawiatura i musiałem podnieść, ja preferuję postapokaliptyczne klimaty, wszystko przez metro 2033 i jego klimat ;)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła siatka tuningowa więc przymierzyłem ją wstępnie do coveru przed przyklejeniem, obecnie jeszcze jej nie mocuję ze względu na małe modyfikacje jakie jeszcze wprowadzę i mogłaby mi tym przeszkadzać. Siatka tuningowa jest łatwa do wpasowania, wystarczy obstukać młoteczkiem dookoła, dodałem też drugą siatkę dla zmniejszenia prześwitu. Czekam jeszcze na taśmy led, mate akustyczną i trochę innych pierdółek typu śrubki, śledzie itp.

 

 

dsc_03486tp6c.jpg

 

 

 

dsc_03492hpu0.jpg

 

 

 

dsc_03527nqz0.jpg

 

 

 

dsc_035031p0g.jpg

 

 

 

dsc_03516xqxv.jpg

 

 

Wyciąłem też dolny fragment przedniej ramki plastikowej aby zmieścić stelaż na 3 wentylatory 140mm, pasuje teraz idealnie. Zrobiłem tez mocowanie na magnesy we wszystkich 4 rogach i trzyma się bardzo mocno, na pewno nie odpadnie bez ingerencji mechanicznej. Jutro wytnę otwory w stelażu

 

 

dsc_0353ncy2d.jpg

 

 

dsc_0354iczrs.jpg

 

 

dsc_0355n5xwz.jpg

 

 

dsc_03566jxml.jpg

 

 

dsc_0357cglav.jpg

 

 

dsc_0358qpbav.jpg

 

 

dsc_03600ylcr.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dobra robota, wygląda to wszystko bardzo fajnie.

 

Czy w tej blaszcze na front też wytniesz otwór na siateczkę mesh???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, siatkę dam jeszcze na górną zasłonę żeby odizolować wentylatory od podzespołów, na razie to tylko przymiarki więc jest trochę krzywo

 

dsc_03615xyd3.jpg

 

 

dsc_03623eb92.jpg

 

 

dsc_0363puzac.jpg

 

 

Na froncie będą wentylatory 140mm akasa viper R z ramkami pomalowanymi na czarny połysk i czerwonymi śmigłami, zależało mi na ramkach okrągłych żeby zamontować je na zewnątrz coveru a nie w środku, będą wyglądać jak 3 wystające tuby bo spiłuję zewnętrzne otwory i zostawię tylko te przy coverze żeby je przykręcić a od wewnątrz coveru przykleję drobną moskitierę jako filtr na kurz.

 

 

sku_160108_1.jpg

 

 

Dzisiaj będę już miał wycięte otwory na wentylatory i dotrze też mata akustyczna 3mm to wykleję wnętrze dookoła płyty i kilka innych miejsc. Niestety logo "Cosmos S" jednak się nie zmieści razem z wentylatorami więc muszę mu znaleźć inne miejsce :( Myślę że dobrze będzie wyglądać na coverze do piwnicy.

Czekam jeszcze na taśmy led i trochę śrubek

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory w panelu wywiercone i oszlifowane

 

 

dsc_0365w3omw.jpg

 

 

dsc_0366wnoai.jpg

 

 

Dotarła również mata akustyczna więc mogłem zacząć obklejanie co trochę mi zajęło

 

 

dsc_03642gqsm.jpg

 

 

Aby powietrze które będzie wtłaczane przez przednie wentylatory nie było bezsensu wdmuchiwane do piwnicy zrobiłem mały "podjazd" aby skierowane było bezpośrednio do sekcji z podzespołami, użyłem do tego kawałek siatki tuningowej dla usztywnienia a następnie obkleiłem go matą i przyczepiłem do zatok 5,25" które również obkleiłem, zostawiłem jednak szczelinę która będzie niewidoczna po złożeniu wsyzstkiego do kupy ale będę mógł nią poprowadzić kable do zasilania wentylatorów.

 

 

dsc_0374xgr1w.jpg

 

 

dsc_037549qk5.jpg

 

 

dsc_0376dcr6a.jpg

 

 

Wykleiłem również przestrzeń pod i dookoła płyty głównej, na zdjęciach może wygląda to trochę koślawie i krzywo ale w rzeczywistości nierówności są niewidoczne, a po przysłonięciu płytą główną widać tylko płaskie fragmenty bez żadnych uwypukleń itp

 

dsc_0378clqkl.jpg

 

 

dsc_0379u9qwh.jpg

 

 

Żeby pokazać jak to wygląda użyłem jakiejś starej płyty gigabyte którą miałem na strychu

 

 

dsc_0367wur10.jpg

 

 

dsc_0369d9rkj.jpg

 

 

dsc_037034qx7.jpg

 

 

dsc_0371kyo6m.jpg

 

 

Wszystko zaczyna fajnie wyglądać ale jeszcze dużo roboty przede mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo roboty juz odwaliles-panel z wentylami powinie fajnie wygladac po wykonczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sporo do zrobienia, na razie robię co mogę ale nie długo update'y będą w większych odstępach i dużo mniejsze niż obecnie ale nie ma co się spieszyć ;) Muszę zamówić riser pcie i ogarnąć mocowanie dla GPU ;)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy update bez szału, wywiercone otwory do montażu wentylatorów, pomalowany panel i odstawiony do wyschnięcie ;)

 

dsc_0381dkbcc.jpg

 

 

dsc_0382wibx6.jpg

 

 

dsc_0383z4ls8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powłoka lakiernicza wygląda naprawdę super jakościowo :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że odnośnie coverów myślimy bardzo podobnie.

 

YS36qpx.jpg

 

Całość już się całkiem fajnie składa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie miałem już chęci i siły kombinować z zdjęciami więc nie są jakiejś super jakości ale jutro abo pojutrze dostanę już Canona 650d i zrobię dużo fotek bo dodatkowo dzisiaj muszę jeszcze poprawić kilka rzeczy w coverach, skończę wszystko co miałem do zrobienia i wstawię foty wysokiej jakości wszystkiego co udało mi się zrobić do tej pory ;)

 

 

Przedni panel gotowy

 

 

dsc_0384m2s3p.jpg

 

 

dsc_0385voswl.jpg

 

 

dsc_0386mhsqz.jpg

 

 

Dotarły również taśmy led, czerwona i biała więc zająłem się ich cięciem i zrobieniem zasilania, na szczęście wtyczek u mnie pod dostatkiem

 

 

dsc_0387f7s6j.jpg

 

 

dsc_0388brsep.jpg

 

 

dsc_0389gcsts.jpg

 

 

dsc_0403r0sfx.jpg

 

 

dsc_04119uswf.jpg

 

 

Na dole podobnie jak w starym projekcie zrobiłem podświetlenie czerwone, nie każdemu się to podoba ale mi bardzo :)

 

 

dsc_039370sv5.jpg

 

 

W tym miejscu zamontowałem oświetlenie do panelu z napisem COSMOS który znajdzie się na swoim miejscu prawdopodobnie we wrześniu, nie widać żadnej taśmy bo sprytnie ją ukryłem w szczelinach dookoła

 

dsc_039428s5n.jpg

 

 

dsc_0395wxs1t.jpg

 

 

dsc_0396hosht.jpg

 

 

Tak prezentuje się to po podłączeniu, białą taśmę schowałem obok miejsca na tylni wentylator 120mm, pasuje tam najlepiej, a kable pochowałem w piwnicy w związku z czym jest porządek i nie widać żadnego okablowania

 

 

dsc_0391l1s65.jpg

 

 

dsc_04074ds46.jpg

 

 

dsc_039236smi.jpg

 

 

dsc_0402cwsqt.jpg

 

 

dsc_040481s56.jpg

 

 

dsc_0406p9sxu.jpg

 

 

dsc_0409pbs2w.jpg

 

 

dsc_0418t9spw.jpg

 

 

dsc_0419s9sfo.jpg

 

 

Dzisiaj poprawię trochę pierdółek w coverach i poprzyklejam siatki, a jutro albo pojutrze tak jak wspomniałem na początku dorwę canona 650d i zrobię lepsze fotki aby pokazać jak całość się prezentuje a wierzcie mi na słowo że jest naprawdę fajnie ;)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem siatki do coverów i obkleiłem krawędzie folią termoplastyczną, jest miękka i śliska i dzięki temu można przesuwać coverami po powierzchniach innych coverów i nie zarysują się.

 

dsc_0421h5szj.jpg

 

 

dsc_042269so1.jpg

 

 

dsc_0426dlsgy.jpg

 

 

dsc_0428xws6q.jpg

 

 

dsc_0429uysmp.jpg

 

 

A tutaj mały przedsmak tego co zobaczycie kiedy dostanę lustrzankę, dla lepszego efektu zamontuje jakieś stare podzespoły żeby nie było tak pusto ;) Do pełnego wnętrza brakuje jeszcze wentylatorów (ale one będą w dużo późniejszym czasie) i coveru z napisem COSMOS, jak dojdzie cover to będzie to już wyglądać tak jak powinno, muszę jeszcze za płytą główną wyciąć kilka otworów do kabli ale to też w późniejszym czasie. Na razie tyle.

 

dsc_0423gisgk.jpg

 

 

dsc_0424oustu.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się jeszcze skombinować lustrzanki ale chyba lepiej będzie kiedy zrobię zdjęcia lepszej jakości jak już dostanę cover z napisem od Eldera.

 

Dzisiaj pożyczyłem jakąś biedronkową szlifierkę od sąsiada ale wystarczyło do wycięcia otworów pod kable za płytą główną do poprowadzenia atx 24pin i eps 8pin. Zrobiłem też mocowanie do karty graficznej, brakuje tylko risera ale już zamówiony. Karta widoczna na zdjęciu to geforce gts250 ze starego komputera, ostatecznie spocznie prawdopodobnie gtx970 od msi albo jeśli będzie bardziej owocnie to 980 ti również od msi.

 

 

dsc_0448eub19.jpg

 

dsc_045170amg.jpg

 

dsc_0449ailj6.jpg

 

dsc_04501xz2m.jpg

 

dsc_04520axl1.jpg

 

dsc_0453stylf.jpg

 

dsc_0455gzaer.jpg

 

dsc_0458i4zdg.jpg

 

dsc_0457g5ywx.jpg

 

dsc_0456jpa4y.jpg

 

dsc_0459fexhp.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAta bardziej mi się podobała bo wszystko wyglądało tak... "przytulnie" :E Ale pod płytą mogła gromadzić ładunek elektrostatyczny i dużo ciepła, a to niezbyt dobry pomysł, aluminium dałem dookoła śrubek dystansowych, pod płytą jest pusto.

 

 

Muszę powiedzieć że folia termoplastyczna to świetna rzecz, można nią świetnie zabezpieczać krawędzie aby nie rysowały powierzchni, tak zrobiłem z kawałkiem siatki, pod wpływem ciepła robi się jak czekolada, rozpuszcza się na palcach :D

 

 

dsc_0439qnrq6.jpg

 

 

dsc_0440ayoqs.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder tnie już cover na zatoki a ja jutro jadę po włączniki do oświetlenia ;) Niedługo update i zakończenie na razie prac na jakiś czas (semestr się zbliża).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekując na cover od Eldera zrobiłem włączniki do oświetlenia, będą na pewno momenty (np w nocy podczas pobierania) kiedy oświetlenie lepiej żeby było wyłączone. Trochę kabli przybyło pod spodem ale nie musiałem ich jakoś specjalnie ukrywać, wystarczyło trochę czarnej foli samoprzylepnej, i tak nikt tam nie zagląda, a włączniki po postawieniu obudowy są prawie niewidoczne, ale swoją rolę spełniają znakomicie.

 

Zanim ktoś powie że niebieska taśma nie pasuje to informuje że jest kompletnie niewidoczna. Nie miałem czarnej pod ręką w momencie owijania kabli.

 

 

dsc_0454ibzsp.jpg

 

 

dsc_0455gsa9z.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że przy tym wl przyłożysz się a kabelki od oświetlenia jak dla mnie masakra. Poświęcając na prace tyle czasu już bym ogarnął te kable na wymiar i ubrał je nawet w najtańszy paracord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne gołe kable nie wystają, końcówki zarobione, osłonięte, to co jest widoczne jest zrobione jak najlepiej się da, przede wszystkim wnętrze i covery, jeśli czegoś nie widać nie widzę sensu robić oploty itp, jest wystarczająco jak dla mnie i uwierz mi że w porównaniu do starego projektu to przykładam się o wiele bardziej (zwłaszcza jeśli chodzi o wyniarowanie coverów i malowanie, niektóre elementy poprawiłem 4 razy bo mi jeden paproch przeszkadzał na krawędzi coveru).

 

Zanim wyląduje w środku hardware minie jeszcze dużo czasu, możliwe że do tego momentu jeszcze dużo rzeczy ulegnie zmianie, póki co nie widzę sensu robienia na perfect czegoś czego kompletnie nie widać a wkładanie kasy w takie szczegóły które mają tylko dać mi świadomość że mam ładny kabelek w oplocie którego nikt nie zobaczy nie jest mi obecnie potrzebne, zwłaszcza że istnieje możliwość że rozwiąże kwestie oświetlenia inaczej.

 

Jeśli postanowie to zostawić to zrobię oploty jak będę robić wszystkie kable, a nie każdy osobno. Czepiasz się :E

 

Weź też pod uwagę że obecnie mogę nie mieć odpowiedniego zaplecza finansowego i robię niektóre rzeczy prowizorycznie bo chce żeby już były jakoś zrobione, a dopiero w momencie gdy pojawia się środki i zrobię już najważniejsze rzeczy czyli panele, covery itp to dopieszcze wszystkie pozostałe pierdółki. Te kable to najmniej istotny szczegół który jeśli zechce to poprawię a jeśli uznam że nie mają negatywnego wpływu na całość to nie będę ich ruszał.

 

Pamiętaj że robię obudowę dla siebie i to mi ma się przede wszystkim podobać. Nie mam wielkiego doświadczenia w moddingu ale uważam że wychodzi mi to całkiem nieźle i dobrze realizuje swoje pomysły ;)

 

Ps. kabel w oplocie nie przejdzie mi przez otwór do środka obudowy ;)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy paracord 550 na alledrogo kosztuje 1.20 PLN za metr. Ile go potrzeba do zrobienia porządku z kablami od oświetlenia? Podejrzewa, że 5 jednostek w zupełności wystarczy co razem z wysyłką daje nam zawrotną kwotę 13.50 PLN. Otwór zawsze można rozwiercić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable będą oplecione, spokojnie ;) wprawdzie nie paracordem a oplotem nylonowy ale na spod obudowy zupełnie wystarczy, lepsze to niż goły kabel. Paracord bedzie w kablach od GPU, mobo i EPS, będzie też w kablach od wentylatorów.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie na przemyślenia po rozmowie z Elderem.

 

Przypomniałem sobie jak elegancko i "czysto" był zrobiony cosmos tadzika, wszędzie porządek, oploty, ładnie uporządkowane, stwierdziłem że właśnie częściowo przez takie podejscie jakie przyjąłem teraz (nie widać to nie będę przy tym grzebał) poprzedni worklog sporo stracił na jakości i jednak popracuję nad detalami.

 

Obudowa właśnie została rozebrana na części pierwsze, kable od oświetlenia rozebrane, pocięte i w tygodniu będą oploty ;) Muszę też zrobić kilka rzeczy w środku, poprawić to i owo póki mam czas bo od października nie będzie go za dużo.

 

Niektóre elementy muszę pomalować jeszcze raz, mam rękę do tego ale u mnie w garażu jest za dużo kurzu i innych pyłków i choćbym nie wiem jak się starał to i tak znajdą się jakieś drobinki na coverach, panelach itp, oddam to do lakierni, zapłacę więcej bo dojdzie jeszcze robocizna ale w końcu będzie to zrobione jak należy.

 

Zdjęcia będą teraz rzadziej wrzucane, bo nie będę już ich robił telefonem (oprócz tych ostatnich niżej), będę pożyczał co jakiś czas lusterko i cykał fotki prac, ale o wiele lepszej jakości ;) Worklog na tym zyska ;)

 

 

dsc_046164ui6.jpg

 

 

dsc_0462lzu5h.jpg

 

 

dsc_04637bu77.jpg

 

 

dsc_0464iauo7.jpg

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...