Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

madders

Laptop do gier w przedziale 3500-4500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

szukam laptopa do gier w przedziale 3500-4500

Myślałem o lenovo y50-70 lub lenovo y70 ze względu na dobry stosunek jakości do ceny(960m, i7,16gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym wzial ten bo fajny, ale podobno grzeje sie bardzo i wystepuje throttling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo y50-70 z i7 i GTX960m. Matryca FULL HD IPS. Podświetlana klawiatura, głośniki JBL, dobre wykonanie, smukła, elegancka obudowa, łatwy dostęp do układu chłodzenia, dobre rozmieszczenie portów, dość długi czas działania (jak na takie podzespoły). Najlepszy stosunek ceny do wydajności.

 

Laptop sie nie przgrezwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej karty graficznej i7 nie daje wzrostu wydajności znacznego w grach. i5H w zupełności wystarcza, a łatwiej jest schłodzić go układami w laptopie. 16GB ramu są do gier całkowicie zbędne. Jak wykorzystasz 8gb to już będzie sukces. Nie warto dopłacać do czegoś co tylko wygląda dobrze na kartce a nie przekłada się w rzeczywistości na komfort pracy.

 

Acer :: VN7-591G i5-4210H/8GB/120+1000/7HP64X GTX860M FHD

- posiada wydajniejszy układ chłodzenia niż lenovo y50 i msi ge

- lepiej wykonany od rówieśników, dopracowany, z świetną matrycą fullHD matową IPS jedną z najlepszych na rynku

- gtx860m to ta sama karta co gtx960m tylko bez oc zegara - wydajność porównywalna

- w cenie masz i dysk SSD na m.2 wewnątrz laptopa i HDD co jest dużym plusem - a także oryginalny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał17 cali to Lenovo y70 z u7 Gtx960 to dobry wybór

JEstto wiekszy brat y50ki z trochę lepszą dotykową matrycą

MA aluminiową obuwęw dużej mierze

JEst stosunkowo komppaktowy jak na 17"

Jak mniejszy brat ma audio JBL - top laptopowe

Bateria o dużej pojemności

 

Oczywiście wbrew temu co napisał przedmówca i7 przy tej grafice jest pomocne w częsci gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MSi GE60 z i7 i GTX860m. Matryca FULL HD PLS dobrej jakości, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura steelseries, miejsce na dysk SSD msata, Dobry układ chłodzenia lecz głosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliscie dodac, ze MSI i Lenovo maja uklad ssacy oraz komputator w zestawie :) bez urazy.

 

Witam.

szukam laptopa do gier w przedziale 3500-4500

Myślałem o lenovo y50-70 lub lenovo y70 ze względu na dobry stosunek jakości do ceny(960m, i7,16gb ram

 

a moze Clevo? model 15.6 czy 17.3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co to jest ten cały kompurator bo nie bardzo się orientuję

No i najważniejsze: w czym jeszcze 960m jest lepsza od 860m? Bo właśnie kolega powyżej stwierdził, że różnia się tylko tym oc zegarem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX960m jest 10 % wydajniejsze od GTX960m.

 

Bardzo ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów, kto realizuje gwarancje u tego BARYŁA XP i czy wystawia on faktury do zakupu normalne ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej karty graficznej i7 nie daje wzrostu wydajności znacznego w grach. i5H w zupełności wystarcza

Juz chyba raz Cie poprawiałem, ale co tam, zrobię to ponownie.

I7 HQ/MQ jak najbardziej zrobi różnicę w wielu grach (sprawdzane osobiście na GTX 765M), które mocno obciążają CPU.

Tu test Aliena z i7 5500U+GTX 960M (wydajnościowo zbliżony do i5 4200H/M):

http://www.notebookcheck.net/Alienware-13-GTX-960M-Notebook-Review.142854.0.html

cytat z tej recenzji

Unfortunately, as shown in the gaming benchmarks, the processor is the bottleneck of the system. Games that are not very demanding on the CPU run 10-20% smoother on a quad-core gaming laptop with a GTX 960M (see Schenker XMG A505). However, in extreme cases, the Alienware 13 falls behind by 30 to 40%.

Nadal będziesz twierdzić, że i7 nie zrobi różnicy w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów, kto realizuje gwarancje u tego BARYŁA XP i czy wystawia on faktury do zakupu normalne ? :)

 

Dane sa ogolno dostepne przeciez, gwarancje i serwis realizowany jest tutaj http://www.clevo-computer.de/ faktury, rachunki, zapytania ofertowe - wszystko co chcesz. Masz jeszcze jakies watpliwosci?

Zreszta jak bylbys bystry to wszystko jest napisane czarno na bialym Clevo Service Center c/o CEG, Rochusstr.2 D- 41352 Korschenbroich

 

Hmm a co to jest ten cały kompurator bo nie bardzo się orientuję

No i najważniejsze: w czym jeszcze 960m jest lepsza od 860m? Bo właśnie kolega powyżej stwierdził, że różnia się tylko tym oc zegarem?

 

oczywiscie, ze tak. to sa te same karty. gtx 960m jest podkrecona fabrycznie 860m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz chyba raz Cie poprawiałem, ale co tam, zrobię to ponownie.

I7 HQ/MQ jak najbardziej zrobi różnicę w wielu grach (sprawdzane osobiście na GTX 765M), które mocno obciążają CPU.

Tu test Aliena z i7 5500U+GTX 960M (wydajnościowo zbliżony do i5 4200H/M):

http://www.notebookcheck.net/Alienware-13-GTX-960M-Notebook-Review.142854.0.html

cytat z tej recenzji

 

Nadal będziesz twierdzić, że i7 nie zrobi różnicy w grach?

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-5500U-vs-Intel-Core-i5-4210H

 

Tak, nadal będę tak twierdził. i5H jest mocniejsze od i7 energooszczędnego. Fakt w niektórych występowała różnica, ale to tylko niektóre tytuł. W większości przypadków i5H nie jest żadnym wąskim gardłem dla tej grafiki.

 

W dodatku w większości przypadków temperatury i7 4 rdzeni w laptopach przekraczają przy obciążeniu 90stopni, co jest już wartością dużą, mimo że niby bezpiecznie można wg intela na nich pracować nawet do 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cpuboss.com/c...l-Core-i5-4210H

 

Tak, nadal będę tak twierdził. i5H jest mocniejsze od i7 energooszczędnego. Fakt w niektórych występowała różnica, ale to tylko niektóre tytuł. W większości przypadków i5H nie jest żadnym wąskim gardłem dla tej grafiki.

 

W dodatku w większości przypadków temperatury i7 4 rdzeni w laptopach przekraczają przy obciążeniu 90stopni, co jest już wartością dużą, mimo że niby bezpiecznie można wg intela na nich pracować nawet do 100.

 

Tylko, ze jest laptop i jest laptop. W Clevo gamingach rzadko kiedy cpu przekracza 80*C przy obciazeniach. Mowa o takich grzejnikach chyba, jak Lenovo czy MSI. Z tego co pamietam to jeden i drugi jest 2-rdzeniowy. Pierwszy montowany z reguly jest w ultrabookach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, nadal będę tak twierdził. i5H jest mocniejsze od i7 energooszczędnego. Fakt w niektórych występowała różnica, ale to tylko niektóre tytuł. W większości przypadków i5H nie jest żadnym wąskim gardłem dla tej grafiki.

 

 

Twój post (który zacytowałem) był odpowiedzią na propozycje Y50 z czterordzeniowym i7 4720HQ (w tym wątku nie było żadnej propozycji laptopa z i7U), wiec nie próbuj odkręcać kota ogonem.

Dwa, nawet w linku który dałeś widać, że to podobne wydajnościowo CPU (ten i7U i i5M/H).

http://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i5-4210M.115282.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i7-5500U.127376.0.html

Trzy, chyba z Twoim angielskim nie najlepiej, to może ten cytat przetłumaczę:

"Procesor jest wąskim gardłem systemu. Gry które nie są specjalnie wymagające dla CPU, działają 10-20% płynniej na czterordzeniowym laptopie, a ekstremalnych przypadkach Alienware 13 odstaje nawet 30-40%"

Czterordzeniowy i7 w połączeniu z grafikami pokroju GTX 860M/960M jak najbardziej zrobi różnicę (w porównaniu do wersji z i5).

To teraz czekam, na "Twoje testy" które temu zaprzeczą.

 

Edit:

Jeszcze wyniki z dwóch gier, gdzie widać jaka różnicę potrafi zrobić czterordzeniowy i7 w połączeniu z GTX 960M:

capture_00b68a.jpg

 

capture_009b07.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mi piszesz o i7 ulv więc przestań się na mnie tutaj najeżdżać, bo nie robisz na mnie żadnego wrażenia tymi docinkami. :lol2:

 

Dalej dajesz linki do porównania i5M i i7ulv. Czy ty poważny jesteś?

 

http://pclab.pl/art60549-5.html

 

 

Nie będziesz mnie wciągał w żadne swoje gry tutaj. Chcesz - wyrażaj swoje opinie ale rób to rzetelniej. Mi one koło nosa latają, tak samo jak i twój angielski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mi piszesz o i7 ulv więc przestań się na mnie tutaj najeżdżać, bo nie robisz na mnie żadnego wrażenia tymi docinkami. :lol2:

 

Dalej dajesz linki do porównania i5M i i7ulv. Czy ty poważny jesteś?

 

 

Ty chyba naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Dalem linka do recenzji Aliena z i7U, (który to procesor jest zbliżony wydajnościowo do i5M/H) by pokazać, jak taki dwurdzeniowy procesor, może ograniczać grafikę pokroju GTX 860/960M w niektórych grach.

Następnym razem nie wprowadzaj forumowiczów w błąd pisząc, że czterordzeniowy i7 nie zrobi różnicy w grach w porównaniu do i5, jak najbardziej zrobi (nie we wszystkich) ale dużej części gier nastawionych mocno na CPU (chociażby F1 2014, gdzie różnica jest 40%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
    • Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak Polska gospodarka jest mocno zależna od Unii i to najlepiej silnej Unii. Wystarczy małe rozwolnienie u Niemców i zaraz dostajemy rykoszetem. "Dane GUS wskazały, że nowe zamówienia w przemyśle Polski spadły w marcu o -22% w ujęciu rocznym." https://www.parkiet.com/waluty/art40234551-fatalne-dane-z-polskiego-przemyslu-ciaza-zlotemu
    • Przewidział, oczywiście że tak. Dalem jedynie przykład, że to co deweloper daje w standardzie nie znaczy, że wystarczy do tego jak chce mieć urządzony dom. Samych punktów świetlnych w części kuchennej mam kilka, o różnym przeznaczeniu. Co zazwyczaj dają w standardzie to oświetlenie ogólne, jedno, dwa nadblatowe robocze i tyle. Ja mam podzielone na sekcje i na kilku wyłącznikach. Mogę dowolnie włączać sekcje nie odpalając nadmiarowej ilości światła. Podobnie część salonowa.  Same dodatkowe przełączniki rolet to 4 punkty Tak Ci się wydaje że mało dali że aż tyle "dorabiam", ale robiąc dodatkowy wypust świetlny + włączniki w różnych miejscach salonu dochodzi tych punktów. Podobnie schowane gniazdka w np szufladach łazienkowych żebyś na blacie nie miał np golarki czy szczoteczki ładującej się.  Gniazdka zewnętrzne, balkonowe, ogrodowe, żebym np robiąc ozdoby świąteczne nie musiał ciągnąć listew. Deweloper daje tyle ile w sztuce się przewiduje czyli pewnie stara szkoła gniazdko co 2-3m i po dwa punkty świetlne na pomieszczenie.  I to by zgadzało się z tym co w oryginalnym projekcie było.  Kupując te mieszkanie w którym mieszkam podobnie kalkulacja wychodziła patrząc na metraż/gniazdka/światło.
    • @MarioDee czy podczas uruchomionego testu CB R23 to Ty wyłączasz monitor przyciskiem na monitorze czy monitor sam się wyłącza po pewnym czasie?
    • to oczywiste, gdyby nie zachod i Polska to juz dawno by padla ale wszyscy zauwazyli jak mozna wyniszczac kacapow w ten sposob wiec co jakis czas trzeba sie poklocic o pakiet pomocy ale pozniej go dac   jak to nic? pieklo kobiet XDDDDDDD https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-bezskutecznie-probowali-odebrac-paszporty-kolejka-ukraincow-,nId,7470702   poczytaj dowolnych geopolitykow to przestaniesz powtarzac polityczna sraczke na uzytek wewnetrzny KO tak samo w to pojdzie bo potrzeba dodatkowego zrodla i to jeden z glownych wnioskow po rozpoczeciu wojny na ukr, nie mozemy byc w pelni zalezni od zachodu jestesmy w momencie kiedy slabe panstwa wydaja krocie na zbrojenia bo nikt tanio nie sprzeda
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...