Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carny14

Sens zakupu GTX 980 Ti na chwilę obecną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przyszedł mi z naprawy mój GTX 780. Jestem teraz poniekąd zdezorientowany, nie wiem co robić. Czy jest sens zakupu GTX 980 Ti posiadając Gtx 780? Gram tylko w Full HD. Teraz odpalam wszystkie tytuły na wysokich/ultra w praktycznie 60fps. Jest sens zakupu? Nie zmieniam monitora. Czy jest sens zakupić tą kartę w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie napisałeś jaki masz procesor ani cokolwiek innego. Z resztą sam sobie odpowiedziałeś. Grasz w FHD i masz 60fps - więc zmiana nie ma sensu najmniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przyszedł mi z naprawy mój GTX 780. Jestem teraz poniekąd zdezorientowany, nie wiem co robić. Czy jest sens zakupu GTX 980 Ti posiadając Gtx 780? Gram tylko w Full HD. Teraz odpalam wszystkie tytuły na wysokich/ultra w praktycznie 60fps. Jest sens zakupu? Nie zmieniam monitora. Czy jest sens zakupić tą kartę w moim przypadku?

 

odpowiedziałeś sobie, przy 14 nm będzie duży skok wydajności tak samo jak z 40nm>28 nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz i w jakie gry zamierasz grać. GTA 5, AC Unity, Far Cry 4, Watch Dogs, Wiedźmin 3 w tych grach na Ultra przy stałych 60 FPS nie pograsz na GTX 780. Ja przesiadłem się z GTX 980 na GTX 980 Ti i nie żałuję z wszystkich topowych kart jakie miałem ta zmiana jest najbardziej widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pieniążki, nawet się nie zastanawiaj nad kupnem 980ti.

 

Komfort grania będzie fantastyczny i nie ważne, czy FHD czy wyższa rozdzielczość.

 

Nawet w FHD są gry, które zaginają najmocniejsze karty, gdy im ustawić najlepsze wygładzanie krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost wydajności jest - sam przesiadłem się w kwietniu tego roku z gtx 780 na 980, więc przejście na 980 Ti będzie jeszcze mocniej odczuwalne. Ktoś ci może powiedzieć, że taka przesiadka nie ma sensu w FHD. Brednie i tyle. Owszem, w kilku grach różnica jest marginalna (w Crysis 3 chociażby, który miejscami lepiej śmigał u mnie na keplerze niż maxwellu), ale moim skromnym zdaniem nie pożałujesz. Od strony finansowej ZAWSZE jest to dylemat i pytanie czy się opłaca. Generalnie rzadko kiedy się opłaca, ale to hobby i forma rozrywki nigdy nie było/nie jest i raczej nie będzie tanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensu zakupu raczej nie ma .Sam zmieniłem z gtx 970 i srednio zadowolony . Wyszło mi po sprzedazy gtx 970 3400 . Dostałem gre 50% szybsza karte i ultra głosna dlatego znowu musze min 500zł a najpewniej 600 min dać aby to było zgryzliwe .oczwiscie 50% to tylko przy full obciazeniu czyli najlepiej wiedzmin 4K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle pclaba te karty sa na równi ;) Choć ich test z evga jest g warty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA 5, AC Unity, Far Cry 4, Watch Dogs, Wiedźmin 3 - problem w tym, że te gry chodzą u mnie tak jak chcę, płynnie.

 

Słuchajcie, gram na wysokich, dlaczego? Wiedźmin 3 na 780 śmiga mi świetnie na wysokich. Sprawdzałem różnicę między ultra, a wysokimi - w tle jest więcej drzew itd. itd. ja różnicy nie dostrzegam, nie jest mi to potrzebne. Nie odczuwam potrzeby korzystania z ustawień ultra. Zazwyczaj zabierają z 10-20 fpsów, a prawie nic nie zmieniają.

 

No nie wiem. Finanse mam, ale ogólnie i tak zmieniam kartę co rok. Za te 3500zł mógłbym przebudować totalnie kompa i tylko kartę zostawić. Nie wiem czy jest sens wydawać 3300zł za to, że w Wiedźminie 3 będę mógł odpalić HairWorks. Ahh. Bo teraz świetnie bawie się w grach, nie odczuwam potrzeby wymiany, ale mimo wszystko już w takim Metro czy Armie 3 potrafi mojego gtx zagiąć - i tu jest ból. Z jednej strony chciałbym zmiany, a z drugiej nie mam takiej typowej chcicy jak przy innych produktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz ciśnienia i potrzeby grania wyżej niż FHD to bez sensu. Lepiej kupić teraz kompa przebudować, kupić Skylake a w następnym roku Pascal i Arctic Island w 14nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić kartę od MSI a nie od EVGA skoro tak sobie cenisz ciszę.

Ja mam 980TI EVGA i jest bardzo cicha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niuniek nie odpowiedzialna moje pytanie: czy rurki heat-pipe parzą przy 80 stC - one muszą dosłownie palić skórę !!

 

Heat-pipe muszą parzyć przy 60 stC.

 

 

Wracając do tematu... GTX780 vs GTX 980Ti - to przecież przepaść wydajnościowa i technologiczna.

 

Jak masz kasę chopie, to się nie zastanawiaj nad kupnem, tylko grzej do sklepu i korzystaj z karty ile wlezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jasne . Nie ma cichych wszystkie sa głosne .Miałem chyba jakas pomrocznosc jasna ze uwierzyłem ze 300watowa grzałka bedzie mieć 1350 rpm :lol2:

 

Rurki sa bardzo gorace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niuniek nie odpowiedzialna moje pytanie: czy rurki heat-pipe parzą przy 80 stC - one muszą dosłownie palić skórę !!

 

Heat-pipe muszą parzyć przy 60 stC.

 

 

Wracając do tematu... GTX780 vs GTX 980Ti - to przecież przepaść wydajnościowa i technologiczna.

 

Jak masz kasę chopie, to się nie zastanawiaj nad kupnem, tylko grzej do sklepu i korzystaj z karty ile wlezie.

Rozumiem, ale dlaczego? Jaka przepaść? Proszę wytłumacz mi po prostu. Właśnie nie wiem czy aż taka, skoro wszystko odpalam na wysokich w 60kl/s. Ehh, potrzebuję rozprostowania mnie, bo może faktycznie gtx 980 ti to jest to, czego potrzebuję i też taką Armę 3 sam zagnie, a nie ona jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale dlaczego? Jaka przepaść? Proszę wytłumacz mi po prostu. Właśnie nie wiem czy aż taka, skoro wszystko odpalam na wysokich w 60kl/s. Ehh, potrzebuję rozprostowania mnie, bo może faktycznie gtx 980 ti to jest to, czego potrzebuję i też taką Armę 3 sam zagnie, a nie ona jego.

 

Dla czego przepaść pomiędzy GTX780 vs GTX980Ti ?

 

Technologia i wydajność:

 

 

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980_Ti/1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehh, potrzebuję rozprostowania mnie, bo może faktycznie gtx 980 ti to jest to, czego potrzebuję i też taką Armę 3 sam zagnie, a nie ona jego.

ARMA 3 to zdaje się totalnie skiepszczona gra pod względem optymalizacji i może być tak, że nawet 2x980Ti niewiele tutaj dadzą, będzie na pewno lepiej, ale cudów bym się nie spodziewał.

 

Rozumiem Twój dylemat. Obniżasz detale, wyłączasz bajery, które wizualnie są niewidoczne/lub prawie niewidoczne i grasz na 780 z powodzeniem, to bardzo zdrowe podejście skoro cenisz sobie płynną rozgrywkę. Na jeszcze trochę Ci ta 780 wystarczy z pewnością. Z drugiej strony 980Ti to jest zakup nie tyle przyszłościowy bo żadna karta nie jest przyszłościowa, ale na pewno jest to karta z kategorii jak niegdyś 780 - spokojnie będziesz mógł pociągnąć na niej kilka lat kierując się tym samym podejściem co teraz. Pamięci nie braknie, moc GPU też wystarczy do fullHD na długo, szczególnie jeśli coś wyłączysz tak jak teraz.

 

Teraz musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy jesteś w stanie dołożyć ok. 2000-2400zł do interesu i pomyśleć nad tym w perspektywie tych 2-3lat bo to o to się tutaj głównie rozchodzi. To, że zyskasz na wydajności praktycznie dwukrotnie i karta przy Twoim podejściu starczy na te kilka lat jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem taka wymiana nie ma sensu w przypadku FHD.Poczekaj lepiej na Pascala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeczytałem wszystko @leven.

 

 

Mnie interesuje w testach FPS zakładka tylko i wyłącznie FHD. GTX 980 Ti miał wszędzie praktycznie 100fps +, gdzie 780 karty nowsze pokroju 780, miały około 60-70fps. Mi to wystarcza, nie mam monitora 120hz, a więc widzę tylko 60hz.

 

 

Ta karta ma moc, tylko wciąż wydaje mi się, że to na razie jest w MOIM przypadku wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zgodzi się ktoś?

 

@Kowal - karty wymieniam co rok i to bez wyjątku. Tylko tutaj w tym roku jest taki przestrzał, bo totalnie nie widzę sensu na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy, na 780 nadal pograsz we wszystko w praktycznie najwyższych detalach a do 980Ti musiałbyś dokładać bardzo dużo kasy. Odpuść sobie póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kowal - karty wymieniam co rok i to bez wyjątku. Tylko tutaj w tym roku jest taki przestrzał, bo totalnie nie widzę sensu na chwilę obecną.

To jeśli nie brakuje Ci mocy to bym jej nie wymieniał i jeszcze pociągnął przynajmniej te kilka miesięcy. 780 potrzyma jeszcze cenę w okolicach 900-1000zł jeszcze przez jakiś czas, a w październiku i później trochę premier będzie jak co roku, jeśli wtedy Ci zacznie brakować to możesz o 980Ti pomyśleć, jest też szansa, że trochę stanieje, a nuż kurs dolara spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 980TI EVGA i jest bardzo cicha :P

 

Też mam Evga GTX 980Ti model 06G-P4-4995-KR, ustawiłem swoje obroty wentylatorów i do 1800 jest cicho... a do tego aktualnie max. temperatury to 75 C w obudowie HTPC Silverstone Grandia GD07, a więc dosyć ciasnej... Karta nie kręcona bo i po co, wyświetlam na tv Samsung 65HU7500, audio zapodaję po analogu (żadne hdmi bo jest gorzej) przez Asus Xonar 1.3 DeLuxe na ampli denona i zestaw 5.1 JBL-a. TV wprawdzie to 4K ale ja nie widzę różnicy pomiędzy 3820x2160 a 1920x1080, więc w Nvidia Expierience optymalizuję do 1080p pomimo, że soft uparcie z automatu ustawia 3820x2160. Jeszcze mi się nie zdarzyły jakiekolwiek zwiechy, zacięcia itp. w grach takich jak wiesiek3, project cars, gta5 i co może się wydać dziwne w ostatnim batmanie (co prawda mam 32GB RAM, a jak gdzieniegdzie można wyczytać ta gra lubi dużo ramu).

Tak że pełen banan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora.

Zmiana 780 na 980ti ma sens ale zależy tylko i wylacznie od Twoich wymagań!

 

W kwestii wydajności dostaniesz średnio +60% kopa jednak pozostaje najważniejsze pytanie. W czym chcesz wykorzystać ta wydajnosc?

Zapewne grałeś juz w Gtav, farcry 4, metro, assassin creed, watchdogs, wiedzmin 3, crysis 3. Pytanie jest takie czy za 3400zl chcesz jeszcze raz przechodzic te gry tylko z większą wydajnoscia? Do konca roku nie wyjdą żadne dobre gry więc ta

ta olbrzymia wydajność będziesz musiał spożytkować w starych grach.

Właśnie z tego powodu ja zrezygnowalem z przesiadki na 980ti ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to co podałeś przeszedłem na ultra, no kilka wyjątków wysokie. Wiecie co? Poczekam do 2016, bo na razie do starych gier, albo tych które przeszedłem, to po prostu nie ma sensu wydawać pieniędzy w błoto. A w 2016 troszke się tego nagromadzi - Mafia 3, Ghost Recon, Just Cause 3 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w FullHD, to nie zmieniaj. Bardzo duży wydatek, a różnica w jakości będzie stosunkowo niewielka.

Na dzisiaj FullHD i karty powyżej gtx 980 to rozrywka dla entuzjastów. W wiedźminie mógłbyś się dobrać do ustawień, których nie widać z poziomu gry i całkiem nieźle poprawić jakość obrazu przy zachowaniu co najmniej 45 klatek. Sęk w tym, że jeśli teraz nie za bardzo widać różnicę pomiędzy high i ultra, a nie widać (z wyjątkiem gęstości npc w miastach), to te dodatkowe, jeszcze bardziej subtelne zmiany na pewno nie są warte wydania ponad 3.000 złotych. Lepiej mieć swoje stałe 60 fps w obecnej konfiguracji niż stawać na głowie, wydawać ciężkie pieniądze i uzyskać ledwie zauważalna poprawę z mniejszym fps. O innych tytułach się nie wypowiem, bo zazwyczaj gram w strategie i po prostu się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...