Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PTKQ107

Monitor do cs go

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić monitor do cs go i mam pytanie.

 

Czy lepszy jest 60hz IPS czy 120-144hz monitor TN?

 

I czy istnieją jeszcze tanie monitory mające 120hz? ;p

Bo powyżej 60hz widze same drogie 144hz mające minimum 23.6 cala a wolałbym 21 cali 120hz w mniejszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najmniejszy :D Ale wolałbym nie przekraczać 1000zł na monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do CSGO to tylko 120/144Hz. Roznica jest ogromna. Sam ostatnio zaopatrzylem sie w nowy monitor i nie wiem jak moglem uzerac sie tyle lat na 60Hz :P

Dorzuc stowke do LG 24GM77-B, a nie bedziesz zalowal. W tym przedziale cenowym jest jeszcze BenQ XL2411Z, ale LG ma duzo lepsze kolory.

Oba te monitory maja funkcje stroboskopowa, czyli Motion Blur 240 (w Acerach i Asusach nazywa sie to ULMB). Do CSGO kapitalna opcja, wyostrza obraz i przy szybkich ruchach nie rozmazuje obrazu i nie jest to zaden chwyt, ani bajer - ta opcja dziala i gwarantuje, ze jak juz raz tego uzyjesz, nie bedziesz chcial zmieniac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się nad LG 24GM77-B ale jeżeli go kupie to na komputer zostanie mi 1800zł i nie wiem czy to starczy żeby wyciągnąć stałe 150fps żeby 144hz miały sens.

 

I wiesz może czy to prawda że cs go może wyświetlać max 120hz? Wtedy lepiej było by chyba kupić 120hz skoro te 24hz które trochę kosztują by się marnowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cs moze wyswietlic wiecej niz 120Hz, tylko ze tryb stroboskopowy o ktorym wspomnialem dziala w max 120Hz.

 

nie znajdziesz dobrego monitora 120Hz ponizej 1000zl bo takiego raczej nie ma, chyba ze o czyms nie wiem

 

Imo lepiej dolozyc i miec spoko monitor, bo to jest zakup na lata, kompa zmienisz kilka razy przez ten czas

 

Btw. na moim 5 letnim HD6950 1GB mialem stale 150fps w CSGO, to nie jest jakas super wymagajaca gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co do monitora że lepiej dołożyć trochę kasy i kupić porządny monitor na lata ale przeczytałem ten temat z dzisiaj http://forum.pclab.pl/topic/1062469-Opinia-o-zestawie/ i tam piszą że 120+hz to przereklamowany napis i że do 120hz potrzeba aż 240-300 klatek w cs go podobnie w temacie który założyłem http://forum.pclab.pl/topic/1062492-CS-GO-komputermonitor-do-3000zł/ o prośbę złożenia kompa z monitorem 120hz i tam to samo :E

 

Już sam nie wiem co o tym myśleć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240-300 klatek bez przesady... Przy takim sprzecie jak ponizej, mam ustawione fps_max 201 i nic nie spada w akcji nawet jak 5 typow na mnie wyskoczy z granatami

 

ale na pewno odczujesz jesli bedziesz mial ustawione 120Hz i ilosc klatek spadnie ci ponizej tych 120.

Szkoda ze masz tylko 1800zl budzetu na sama konfiguracje bo sama karta np. GTX 960 juz ci wyjdzie polowe tego :/

 

btw. na tym forum jest duzo fanow paneli IPS, nie mowie ten AOC i2369Vm jest bdb monitorem, ale uwierz mi roznica miedzy 60 a 120Hz jest przeogromna. Poprostu musisz sam sobie odpowiedziec czy wolisz lepsze kolory i katy widzenia na IPS, czy stricte monitor do CSGO z ULMB z gorszymi kolorami i kątami, ale z lepszym odswiezaniem ktore jest mega odczuwalne. Ja tak jak wspomnialem wczesniej, nie wyobrazam sobie teraz przesiadki na 60Hz, mam obok starego Samsunga i mam wrazenie ze to poprostu laguje, juz na samym pulpicie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak apropos czytam sobie posty do tego tematu co podales i ktos tam sie pytal po co komu wiecej niz 100fps w CSGO.

Pozwol, ze uczczę to minuta ciszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś fanem super ostrej grafiki i kątów widzenia więc oczywiście wolałbym szybsze odświeżanie jednak cena robi swoje.

 

Pytanie tylko czy na procesorze i3 4170 i karcie typu r9 270/gtx 750 ti (bo to chyba najsensowniejszy wybór w tej cenie) wyciągnę wystarczającą ilość fps do monitora 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu i3 brac, tylko i5 w takim wypadku.

Karta jak najbardziej 270X wystarczy spokojnie. Najwyzej odpusc sobie teraz monitor, dozbieraj do niego i kup za jakis czas, chociaz z doswiadczenia wiem ze jak sie juz na cos nakrece to musze to za wszelka cene wziac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad:

Monitor: LG 24GM77-B 1170zł

Procek: i5 4460 805zł

Karta: R9 270x 730zł

Ram: 8g jakieś 205zł

 

I już mam 2910zł

Dalo by rade za jakieś 200-300zł znaleźć zasilacz, plyte główną i obudowe ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję pomyśleć nad 2500k + mobo do oc na p67/z68/z77 + używana r9 270/270x W innym przypadku nie ma szans zmieścić się w budżecie zachowując przyzwoitą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić monitor CRT 120 Hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić monitor CRT 120 Hz :)

 

To zapodaj jakiś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.allegro.pl i tym podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No właśnie, co do zmiany. Jak zapatrujecie się na wynik wojny domowej w Sudanie?
    • Z czasem ona mądrzeje. Ma niesamowity dar trafiania na głupich przeciwników, ale co najciekawsze potrafi wędrować przez długi czas bez wody. Z drugiej strony napiła się trochę radioaktywnej i już miała chorobę popromienną. Z wieżyczkami to rzeczywiście solidnie przesadzili.  Fabuła się komplikuje i im dalej tym mniej mi było do śmiechu. Pewne tezy są bardzo podobne do tych z serii Metro, w szczególności 2035. Całość oceniam w sumie pozytywnie, ale:   Bractwo Stali w grach było co do zasady pozytywną organizacją, a tutaj mają wielu złych członków i przypominają sektę.   Początek, postępowanie jednej osoby, nie pasuje fabularnie do końca.   
    • a w jakim ma robić? między 2% a 10% generalnie powyżej 10% jasność leci na pysk 
    • Sorki. Przez tryb ciągły miałem na myśli tryb HDR trzymający się w okolicy 500 nit bez peak do 1000. Ma 570 w tym kalibratorze. Gdzie Asus w kalibratorze miał 420. I na bieli 100% pokrywającej ekran trzyma się w pip jaśniej niż Asus. 
    • Problemy są w obu obozach, ale teraz masz na zielono, więc... Zrobiłem z ciekawości teścik swojego 3060ti w CapsViewerze z benchu z futerkiem w 700/700. Taka rozdziałka obciąża moją kartę w sposób dynamiczny (sześcian się kręci, więc pobory mocy się zmieniają) i dochodzą pod sam PL karty, ale go nie dotyka, czyli karta pokazuje pracę w IDLE - pasek PerfCap  szary. Monitoring z gpu-z pokazuje, że przy uruchomieniu futerka, karta pracuje (po UV 1800mhz/850mV) z 1785mhz/850mV by po 4 minutach (gpu uzyskuje wtedy 53stC) taktowanie przeskoczyło na 1800mhz/850mV i tak leci już jakiś czas. Karta rozgrzewa się do 60stC i dalej taktowanie i napięcie jest bez zmian. Tylko ten początek był zmienny Czyżby sterownik zmieniał taktowania (napięcie się nie ruszyło) w raz z temperaturą ? I to w tak dziwnym zakresie 53stC a później już nie ? W sumie nie ma z taką marginalną zmianą żadnych problemów, ale ciekawość drąży Autor też mógłby sobie z ciekawości zrobić ten test i naskrobać, jak w serii 4xxx zachowuje się odczyt z taktowania pod obciążeniem. W prawdzie to syntetyk, ale... Aha... UV zrobiłem specjalnie na odwrót, czyli początkowo obniżyłem całą krzywą, a później chwyciłem tylko punkt styczny i podniosłem do 1800mhz i jest identycznie, jak z  poradnikiem od Techmaniaka
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...