Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spaykus

27 cali, 144 hz, do gier i pracy biurowej, do 2 500 zł - a może 1440p?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem nowego monitora do komputera (i7 4790, gtx 970, 16 gb ram). Im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie.

 

Główne wykorzystanie: internet, office, okazjonalnie prosta obróbka grafiki i wideo, do tego gry - głównie dynamiczne, gry akcji, sportowe.

 

Na pewno chcę 27-calowy wyświetlacz - to się nie zmieniło. Co do innych parametrów - przekonuję się do 144 hz, ale muszę chyba odpuścić matryce inne niż TN. Ciągle po glowie chodzi mi jednak wyższa rozdzielczość. W moim przypadku monitor to inwestycja na lata, obecnego używam od 2006 roku, a nie chciałbym za rok stwierdzić, że przespałem moment zmiany technologii. I z drugiej strony - mam też w domu duży telewizor FHD, który mogę wykorzystać do gier. Skąd rozterka dotycząca 1440p.

 

Co doradzicie? Póki co skłaniam się ku benq XL2720T v3 (czy firmware można w ogóle zmienić we własnym zakresie?). A może wstrzymać się, bo za kilka miesięcy pojawi sie na rynku coś wartego uwagi (27 cali, ips, 144 hz i 14440p) w sensownej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zapolować na Asusa PG278Q. Ja swój kupiłem jako nowy, tyle że bez kartonu za 2200zł. Na + monitorka: rozdzielczość, matryca, G-Sync, 144Hz. Na minus: tylko jedno wejście (display port).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o nim, ale - poza różnica w cenie (i tak muszę kupić nowy, z fakturą, chcę odliczyć VAT ;-)) - zastanawiam się, czy jest sens pakować się w wyższą rozdzielczość. Z tego co czytam wynika, że obraz wyświetlany w rozdzielczości poniżej natywnej nie wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz monitor na lata do pracy i komfortu uzytkowania, to kup EA274WMi, a nie zabawke na TN z 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1920x1080 przy 27" to padaka. Z kolei w 2560x1440 jedna sztuka GTX970 nie da mu przy normalnej jakości 140FPS.

Osobiście, wolałbym jakość i komfort użytkowania, a nie pogoń za Hz w domowym zaciszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ci te 27 cali, fail do grania. Dobry benq 24cale na 144hz to jedyny sluszny wybor do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ci te 27 cali, fail do grania. Dobry benq 24cale na 144hz to jedyny sluszny wybor do grania.

 

Całe życie grałem na konsolach, teraz dałem się namówić na zakup komputera, który może mi posłużyć również do gier. Ze względów logistycznych podpięcie pc do telewizora nie będzie w moim przypadku takie proste, więc te 27 cali to minimum, które sobie ustaliłem.

 

Markov > do pracy zaproponowany przez Ciebie model wydaje się świetny (choć mógłbym pójść jeszcze krok dalej i wybrać Eizo), ale już do zabawy nieszczególnie.

 

Ech, łatwiej było złożyć kompa niż wybrać monitor ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ci te 27 cali, fail do grania. Dobry benq 24cale na 144hz to jedyny sluszny wybor do grania.

Nie wiem po co Ci bułki, lepiej chleb. Nie wiem po co Ci auto, lepiej autobusem...W skrócie: nie masz do tego dostępu, nie komentuj głupio.

 

 

 

Autor, w ramach ciekawostek:

http://www.x-kom.pl/p/243508-monitor-lcd-led-32-philips-bdm3270qp-00-czarny.html

-32 cale

-matryca VA, czyli natywnie wysokie kontrasty i głęboka czerń

-10 bit na kanał

-niestety, 60Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie - bo coraz bardziej się zastanawiam nad tym Asus Swiftem bądź Acerem (wiadomo o który chodzi). O ile z CS:GO GTX 970 z palcem w d sobie poradzi na natywnej, jak wygląda full hd na takim monitorze? Ktoś próbował?

 

I nie interesują mnie komentarze "po co ci 27 cali" - taki mam kaprys i tyle, ostatnie pare lat przegrałem na 24'', chce troszkę większy ;)

 

W niedalekiej przyszłości planuje przesiadke na GTX980TI, a na tej karcie to już nie straszna taka rozdzielczość chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho każde zejście z rozdzielczości natywnej, powoduje nieostry obraz i pisanie o "dobrym" skalowaniu to lekka przesada bez względu imho na cenę monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie w dol to tragedia,mam obecnie acera 4k(3840x2140) 28 cali z gsyncem(oddaje go w tym tyg) i powiem tylko,ze gra w nizszej rozdzielczosci powoduje rozmycie obrazu(testowalem gta5 rozdzialka 2560x1440-wyglada gorzej niz na moim starym 1080p,to samo batllefield 4-tragedia,wszytsko rozmyte),jedynie dobrze wyglada wiedzmin 3,podejrzewam,ze zmiana rozdzielczosccvi z natywnej 1440p w dol bedzie powodowala podobny efekt.Wlasnie przymierzam sie do zakupu czegos w rozdzialce 2560x1440 32 cale(moja karta obecna to msi gtx 980 ti-wiec do 1440p idealna)do 4k niestety potrzeba sli.Ten philips wyglada dobrze.60 hz w zupelnosci wystarczy.Zobacz jeszce ten model https://www.asus.com/Monitors/PB328Q/.Wyglada rewelacyjnie i cena podobna.

 

https://www.asus.com/Monitors/PB328Q/

 

Phiips i asus to moje 2 typy,oba podobne parametry,cena rowniez.A wy co o nich myslicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus też jest sensownym rozwiązaniem. Tylko stopuje mnie połączenie wyższej rozdzielczości z moją kartą graficzną (nie zamierzam jej wymieniać w najbliższych latach), a gra poniżej natywnej zupełnie mija się z celem. Dlatego myślę o jeszcze jednym rozwiązaniu - monitor FHD plus za jakiś czas duży telewizor (co najmniej 55 cali) 4k. To co mnie jednak stopuje przed zakupem 27-calowego monitora w 1080p to wyświetlanie obrazu "w pracy". Widziałem tak wyświetlony pulpit Windowsa, dramatu nie było, ale spotkałem się z wieloma opiniami, że nie jest z tym zbyt różowo.

 

Co do wielkości - nie ma czegoś takiego jak za duży ekran do grania. I kropka.

 

Tak jeszcze myślę - czy wśród zapowiedzi jest coś wartego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tego Philipsa to uważaj, mają kiepską kontrole jakości (ludzie na francuskich forach piszą jak to za 3-4 razem trafiali na dobrą sztukę). Matryca firmy AUO, tak samo jak w BenQ, i w Samsungach 32" (8 bit +FRC). Nie bez powodu kosztuje 1950 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli dokładnie ten model Philipsa? Skoro mowa o cenie to ona nie odbiega np. od 34 calowych LG, na IPS do tego z gorszym softem i wyposażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus PB328Q ma według opisu producenta matrycę VA, natomiast w sklepach internetowych jest opisany jako monitor z matrycą IPS. Jak w końcu jest? Czy to sklepy niechlujnie opisują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tak, mam na myśli Philipsa. Sprawdź jaka jest cena np monitorów BenQ 32", albo Samsunga 32"na matrycy 1440p. Dla przykładu Samsung S32D850T, na początku roku kosztował niecałe 2 tyś, zaliczyli wpadkę z jakością, seria 2014 roku poleciała do serwisu. Po tych cyrkach cena produktu nagle poszła w górę o 1000zł, normalne?. Prawdopodobnie poprawili kontrolę jakości, jednocześnie nadrabiając straty finansowe.

 

Z Philipsem jest tak: ogromne prawdopodobieństwo pecha z martwymi pixelami lub sub-pixelami. Jakość montażu,.. różna i to nie jest tylko moje zdanie ale i ludzi na zachodzie. Jak wpadnie się na dobrą sztukę to produkt tego Philipsa jest naprawdę fajny. Jeśli ktoś liczy się z dobrą jakością poskładanego produktu, bez obić, otarć itd, warto jeszcze przed zapłatą dokładnie sprawdzić towar (najlepiej z dodatkowa osobą).

 

Do TDK99: Ten Asus PB32Q na 99% jest na matrycy VA firmy AUO (Podobnie monitory Philipsa,BenQ, oraz Samsunga). Może przynajmniej Asus ma lepszą kontrolę montażu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus PB328Q ma według opisu producenta matrycę VA, natomiast w sklepach internetowych jest opisany jako monitor z matrycą IPS. Jak w końcu jest? Czy to sklepy niechlujnie opisują?

 

 

Zgłaszałem to niektórym sklepom - producent podaje VA i tego trzymałbym się.

 

Hej

Tak, mam na myśli Philipsa. Sprawdź jaka jest cena np monitorów BenQ 32", albo Samsunga 32"na matrycy 1440p. Dla przykładu Samsung S32D850T, na początku roku kosztował niecałe 2 tyś, zaliczyli wpadkę z jakością, seria 2014 roku poleciała do serwisu. Po tych cyrkach cena produktu nagle poszła w górę o 1000zł, normalne?. Prawdopodobnie poprawili kontrolę jakości, jednocześnie nadrabiając straty finansowe.

Szczerze mówiąc o Samsungu to ja nie chcę słyszeć (procesy w USA za jakość TV...), a sam Benq ma również problem w swoich monitorach więc to żaden wyznacznik - popatrz na vertical banding w BL3200PT. Monitor kosztuje między 2200, a 2500...

:

http://www.morele.net/monitor-benq-bl3200pt-644377/#div4

 

Poczytaj sobie opinie na ich stronie. Wcześniej też pamiętam, ze mieli coś nie tak z softem do swoich bodaj freesynców (AMD). Jedynym wyznacznikiem "czegokolwiek" w tym momencie mógłby być może Asus na VA (32 cale kosztuje u niego jakoś 2500-2600) czy ewentualnie AOC/LG, ale ci stosują niestety IPS, a w przypadku LG pisano o backlight bleedingu w ich 34 calowcach...Zostaje IIyama 40 calowa w 4k za coś 4000.

 

Z Philipsem jest tak: ogromne prawdopodobieństwo pecha z martwymi pixelami lub sub-pixelami. Jakość montażu,.. różna i to nie jest tylko moje zdanie ale i ludzi na zachodzie. Jak wpadnie się na dobrą sztukę to produkt tego Philipsa jest naprawdę fajny. Jeśli ktoś liczy się z dobrą jakością poskładanego produktu, bez obić, otarć itd, warto jeszcze przed zapłatą dokładnie sprawdzić towar (najlepiej z dodatkowa osobą).

 

Do TDK99: Ten Asus PB32Q na 99% jest na matrycy VA firmy AUO (Podobnie monitory Philipsa,BenQ, oraz Samsunga). Może przynajmniej Asus ma lepszą kontrolę montażu:)

Z każdym sprzętem tak jest - z każdym, rozrzut produkcyjny dotyczy każdego w różnym stopniu i nie staram się bronic Philipsa ,a zauważam fakt: np. moja Toshiba...(taki szmelc w ogóle nie powinien być produkowany: pierwsza padła w pierwszym tygodniu, gdy została użyta do filmu 3D; drugi miał ogromny clouding wielkości plam kilkunasto centymetrowych widocznych w lewym górnym rogu, w na każdym filmie, na każdym programie wieczorem...ot japoński sprzęt...Dodatkowo każdy z nich miał gówniany i wolno działający soft z tragicznym pilotem - szkoda, że to dotykało panelu VA...o świetnej jakości obrazu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni tego Philipsa BDM3270 i jestem zadowolony. Ciekaw jestem tego Asusa. Jak oni zrobili regulację koloru w 5 niezależnych aspektach, skoro matryca to też RGB, czyli 3 kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym Philipsie bo wyżej wspomniano, że na "forach fr" narzekają - szukałem, nie widziałem. Jak z równomiernością podświetlania? Masz może problemy z vertical bandingiem? Co z artefaktami znanymi z ich 40 calowego modelu w 4k (zielony kolor na planszach, gdy masz wysoki kontrast: czarne tło, odpalona np. biała kartka - wówczas z białej karty wychodzą duże, zielonkawe pasy). Jak ze spasowaniem elementów? Menu ekranowe działa płynnie? Poprawnie chodzi pip/pbp? Dobrze dzieli ekran dla różnych źródeł? Co z badpixelami? Zasilacz piszczy w idle?

 

 

Mam wielką prośbę - możesz mi zmierzyć jego wymiary w kilku płaszczyznach (wiem, że są dane techniczne, ale ja nie o tym, a tego w nich nie ma), to jest:

-wymiar szerokości monitora, od krawędzi do krawędzi łacznie z ramką

-wymiar wysokości monitora i tutaj w dwóch wersjach: MAXYMALNIE OBNIŻONY od samej płaszczyzny biurka albo do górnej krawędzi matrycy, albo do jego "pałąka", na którym jest zawieszony przy minimalnej wysokosci; MAXYMALNIE WYCIĄGNIĘTY W GÓRĘ.

 

Philips podaje, że monitor ten ma jakoś 65cm wysokości...a regulacja na www, którą znalazłem, opisuje 18 cm. Problem w tym, że nie wcisnę 65 cm bo mam dostępne 51, więc mógłby być nawet na skrajnie nimimalnym położeniu, ale nie znalazłem właśnie tej informacji - jaka jest wysokość, gdy monitor jest na najniższym ustawieniu, gdy wręcz matryca krawędzią dotyka płaszczyzny biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tego Philipsa BDM3270, fabrycznie poobijanego. Gdyby nie ta tragiczna jakość, byłby to super produkt.

"Vertical banding" pojawia się również w Philipsach, tak piszą posiadacze na forach zachodnich (kupują i oddają, szukając dobrej sztuki). Pamiętajmy że to jest cały czas ta sama matryca AUO 1440p - montowana w Samsungach, BenQ, i innych markach 32" 1440p.

 

Lubie wzornictwo Philipsa i dla przykładu jakiś czas temu kupiłem TV tej marki. Niestety ta sama bajka, musiałem 3x wymieniać/zwracać aby dorwać tą dobrą sztukę (3cia miała sub pixela, ale lepsze to od rozbitych czy połamanych podstaw). Chyba rozumiem czemu duże sieci sprzedaży elektroniki nie wystawiają telewizorów tego producenta (udławili się zwrotami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o tym Philipsie bo wyżej wspomniano, że na "forach fr" narzekają - szukałem, nie widziałem. Jak z równomiernością podświetlania? Masz może problemy z vertical bandingiem? Co z artefaktami znanymi z ich 40 calowego modelu w 4k (zielony kolor na planszach, gdy masz wysoki kontrast: czarne tło, odpalona np. biała kartka - wówczas z białej karty wychodzą duże, zielonkawe pasy). Jak ze spasowaniem elementów? Menu ekranowe działa płynnie? Poprawnie chodzi pip/pbp? Dobrze dzieli ekran dla różnych źródeł? Co z badpixelami? Zasilacz piszczy w idle?

 

 

Mam wielką prośbę - możesz mi zmierzyć jego wymiary w kilku płaszczyznach (wiem, że są dane techniczne, ale ja nie o tym, a tego w nich nie ma), to jest:

-wymiar szerokości monitora, od krawędzi do krawędzi łacznie z ramką

-wymiar wysokości monitora i tutaj w dwóch wersjach: MAXYMALNIE OBNIŻONY od samej płaszczyzny biurka albo do górnej krawędzi matrycy, albo do jego "pałąka", na którym jest zawieszony przy minimalnej wysokosci; MAXYMALNIE WYCIĄGNIĘTY W GÓRĘ.

 

Philips podaje, że monitor ten ma jakoś 65cm wysokości...a regulacja na www, którą znalazłem, opisuje 18 cm. Problem w tym, że nie wcisnę 65 cm bo mam dostępne 51, więc mógłby być nawet na skrajnie nimimalnym położeniu, ale nie znalazłem właśnie tej informacji - jaka jest wysokość, gdy monitor jest na najniższym ustawieniu, gdy wręcz matryca krawędzią dotyka płaszczyzny biurka.

 

 

Równomierność podświetlenia jest znakomita. Do monitora został dołączony wynik indywidualnego badania, z którego wynika, że nierównomierność podświetlenia, mierzona w 25 punktach mieści się w granicach 2% (od 99% do 101%), czyli jest to wynik znacznie lepszy, niż deklaracja producenta (93%-105%). Nie mam sprzętu do zmierzenia, ale mam oczy i nie mam podstaw, by w to nie wierzyć.

Vertical bandingu nie ma. Obraz jest jednolity na całym obszarze przy każdym kolorze.

Brak jakichkolwiek artefaktów. Obraz jest ostry i szczegółowy. Biel obok czerni daje ogromny kontrast i nie ma żadnego innego koloru.

Spasowanie elementów i wykonanie bez zarzutu. Podstawa i stelaż są sztywne i solidne.

Menu ekranowe jest dość wkurzające, bo jest na dotyk i umieszczone na dole ramki. Zdarza się, że się niechcący zmieni za dużo albo przeskoczy część menu. Bywa też, że nie zareaguje za pierwszym razem, jeśli się dobrze nie trafi palcem.

PiP jeszcze nie sprawdzałem.

Badpixeli nie zauważyłem.

Zasilacz nie piszczy, monitor jest bezgłośny.

Szerokość monitora od krawędzi do krawędzi, łącznie z ramką - 74,2 cm. Wysokość maksymalnie obniżonego monitora - 48 cm (dolna ramka jest wtedy na wysokości 4,2 cm nad blatem biurka, a górna ramka jest powyżej stojaka, na którym jest zawieszony ekran, więc monitor spokojnie zmieści się w 51 cm).

 

Moje uwagi na plus:

+ dobra jakość obrazu, wysoki kontrast, głęboka czerń, żywe kolory, jednolite podświetlenie, da się ustawić fajną biel;

+ duża i łatwa możliwość regulacji ekranu, zwłaszcza można go ustawić tuż nad powierzchnią biurka;

+ dużo gniazd wejściowych i komplet kabli;

+ wąskie ramki i elegancka sylwetka, stabilność.

 

Na minus:

- dotykowe menu, które wymaga uwagi przy nastawianiu;

- nienajlepsze kąty widzenia (choć lepsze niż w TN-kach), dobrze jest patrzeć na ekran w oddaleniu ok. jego szerokości;

- brak pamięci dla różnych profili, można ustawić jeden profil użytkownika, a reszta profili jest fabryczna;

- dość krótkie kable w komplecie.

 

Jakości wbudowanych głośników jeszcze nie sprawdzałem, bo monitor jest podłączony przez Display Port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDK99: To gratulacje, trafiłeś na dobrą sztukę bez Vertical bandingu.

 

Cytuje wpisy na innych forach dot tego monitora:

I would warn people about quality control however. ......... there also is a lot of talk of banding, dead pixel and spotty assembly.

--------------------------------

I've tested two BDM3270qp (sadly one had dead pixel and the other had a serious banding defect). If you can get one defect-free it is a very good display

 

Do minusów można doliczyć brak w zestawie kabla USB 3.0 typu B, oraz fakt że podstawę trzeba samemu poskładać (to troszkę utrudnia sprawdzenie sprzętu na miejscu w sklepie, nie zapomnijcie zabrać ze sobą śrubokręt).

Następna wada to lakierowana na srebrno część podstawy (eko lakier na czarnym plastiku, bród się po tym rozmazuje). Producent sam wskazuje że w 60 % wykorzystano materiały z recyklingu, i to widać przy jakości tworzywa sztucznego.

Części faktycznie są dobrze spasowane (ale to nie zasługa kontroli jakości).

 

Na dołączony wydruk z kontroli jasności nie zwracałbym uwagi (mój monitor był porysowany i poobijany prosto z fabryki, a sam dokument kontroli wyglądał jak setna kopia).

 

Sam się zastanawiam czy nie dać ponownie szansy dla tego monitora 32", z tym że na matrycy 4K, model: BDM3275UP (może tym razem będę miał farta z jakością).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tego Philipsa BDM3270, fabrycznie poobijanego. Gdyby nie ta tragiczna jakość, byłby to super produkt.

"Vertical banding" pojawia się również w Philipsach, tak piszą posiadacze na forach zachodnich (kupują i oddają, szukając dobrej sztuki). Pamiętajmy że to jest cały czas ta sama matryca AUO 1440p - montowana w Samsungach, BenQ, i innych markach 32" 1440p.

 

Lubie wzornictwo Philipsa i dla przykładu jakiś czas temu kupiłem TV tej marki. Niestety ta sama bajka, musiałem 3x wymieniać/zwracać aby dorwać tą dobrą sztukę (3cia miała sub pixela, ale lepsze to od rozbitych czy połamanych podstaw). Chyba rozumiem czemu duże sieci sprzedaży elektroniki nie wystawiają telewizorów tego producenta (udławili się zwrotami).

 

Wady mechaniczne to raczej kwestia magazynowania i transportu, nie produkcji.

 

Równomierność podświetlenia jest znakomita. Do monitora został dołączony wynik indywidualnego badania, z którego wynika, że nierównomierność podświetlenia, mierzona w 25 punktach mieści się w granicach 2% (od 99% do 101%), czyli jest to wynik znacznie lepszy, niż deklaracja producenta (93%-105%). Nie mam sprzętu do zmierzenia, ale mam oczy i nie mam podstaw, by w to nie wierzyć.

Vertical bandingu nie ma. Obraz jest jednolity na całym obszarze przy każdym kolorze.

Brak jakichkolwiek artefaktów. Obraz jest ostry i szczegółowy. Biel obok czerni daje ogromny kontrast i nie ma żadnego innego koloru.

Spasowanie elementów i wykonanie bez zarzutu. Podstawa i stelaż są sztywne i solidne.

Menu ekranowe jest dość wkurzające, bo jest na dotyk i umieszczone na dole ramki. Zdarza się, że się niechcący zmieni za dużo albo przeskoczy część menu. Bywa też, że nie zareaguje za pierwszym razem, jeśli się dobrze nie trafi palcem.

PiP jeszcze nie sprawdzałem.

Badpixeli nie zauważyłem.

Zasilacz nie piszczy, monitor jest bezgłośny.

Szerokość monitora od krawędzi do krawędzi, łącznie z ramką - 74,2 cm. Wysokość maksymalnie obniżonego monitora - 48 cm (dolna ramka jest wtedy na wysokości 4,2 cm nad blatem biurka, a górna ramka jest powyżej stojaka, na którym jest zawieszony ekran, więc monitor spokojnie zmieści się w 51 cm).

 

Moje uwagi na plus:

+ dobra jakość obrazu, wysoki kontrast, głęboka czerń, żywe kolory, jednolite podświetlenie, da się ustawić fajną biel;

+ duża i łatwa możliwość regulacji ekranu, zwłaszcza można go ustawić tuż nad powierzchnią biurka;

+ dużo gniazd wejściowych i komplet kabli;

+ wąskie ramki i elegancka sylwetka, stabilność.

 

Na minus:

- dotykowe menu, które wymaga uwagi przy nastawianiu;

- nienajlepsze kąty widzenia (choć lepsze niż w TN-kach), dobrze jest patrzeć na ekran w oddaleniu ok. jego szerokości;

- brak pamięci dla różnych profili, można ustawić jeden profil użytkownika, a reszta profili jest fabryczna;

- dość krótkie kable w komplecie.

 

Jakości wbudowanych głośników jeszcze nie sprawdzałem, bo monitor jest podłączony przez Display Port.

 

Dziękuję bardzo. Mam jeszcze jedno pytanie, chcę doprecyzować minimalną wysokość. Wspomniałeś o 48 cm, w tym momencie faktycznie wejdzie mi w biurko, przy czym tutaj pytanko:

UVjxAB9m.jpg

 

Po minimalnym obniżeniu pałąk, na którym monitor wisi wystaje? Jeśli tak, jaka jest jego wysokość licząc od blatu biurka do jego końca? Męczę temat bo nie chce mi się bawić w cały proces zamiawiania po to by przekonać się, że nie wejdzie mi w regał...

 

Dziękuję ;)

 

 

 

 

TDK99: To gratulacje, trafiłeś na dobrą sztukę bez Vertical bandingu.

 

Cytuje wpisy na innych forach dot tego monitora:

I would warn people about quality control however. ......... there also is a lot of talk of banding, dead pixel and spotty assembly.

--------------------------------

I've tested two BDM3270qp (sadly one had dead pixel and the other had a serious banding defect). If you can get one defect-free it is a very good display

 

Do minusów można doliczyć brak w zestawie kabla USB 3.0 typu B, oraz fakt że podstawę trzeba samemu poskładać (to troszkę utrudnia sprawdzenie sprzętu na miejscu w sklepie, nie zapomnijcie zabrać ze sobą śrubokręt).

Następna wada to lakierowana na srebrno część podstawy (eko lakier na czarnym plastiku, bród się po tym rozmazuje). Producent sam wskazuje że w 60 % wykorzystano materiały z recyklingu, i to widać przy jakości tworzywa sztucznego.

Części faktycznie są dobrze spasowane (ale to nie zasługa kontroli jakości).

 

Na dołączony wydruk z kontroli jasności nie zwracałbym uwagi (mój monitor był porysowany i poobijany prosto z fabryki, a sam dokument kontroli wyglądał jak setna kopia).

 

Sam się zastanawiam czy nie dać ponownie szansy dla tego monitora 32", z tym że na matrycy 4K, model: BDM3275UP (może tym razem będę miał farta z jakością).

Wiesz, z portalami problem jest tego typu, że negatywne opinie zawsze pojawiają się, a osoba, która problemu nie ma niekoniecznie będzie wpisywać się w dany temat. Problemy wynikające z uszkodzeń mechanicznych pomijam całkowicie - to nie problem producenta, a raczej składowania, magazynów, przewoźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Mam jeszcze jedno pytanie, chcę doprecyzować minimalną wysokość. Wspomniałeś o 48 cm, w tym momencie faktycznie wejdzie mi w biurko, przy czym tutaj pytanko:

UVjxAB9m.jpg

 

Po minimalnym obniżeniu pałąk, na którym monitor wisi wystaje? Jeśli tak, jaka jest jego wysokość licząc od blatu biurka do jego końca? Męczę temat bo nie chce mi się bawić w cały proces zamiawiania po to by przekonać się, że nie wejdzie mi w regał...

 

 

Po maksymalnym obniżeniu ekranu, górna ramka jest powyżej stojaka, czy jak wolisz pałąka. Wysokość pałąka wynosi ok. 47,5 cm, a górna ramka ekranu jest na wysokości 48 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...