Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

badman

Jaka karta do (podkręconego) dwu-rdzeniowego (Haswell) procka?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest optymalna karta do podkręconego G3258 @ 4.7GHz ?

Teraz mam HD7850 czy warto pakować tam coś mocniejszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto.

 

Są gry, gdzie Twój dwurdzeniowy procesor w zupełności wystarczy do wysterowania nawet GTX980Ti i są gry, gdzie procesor zablokuje nawet GT240 :P

 

Ale ogólnie rzecz biorąc, można na spokojnie ładować tam tak mocną kartę, na jaką Ciebie stać.

 

Może za jakiś czas będziesz mieć przypływ gotówki, sprzedasz Pentiuma i kupisz I5 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 670 ze swojej strony polecam ;) też nie mam demonicznego procesora ale ten duet sie sprawdza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nie warto zmieniac grafiki na mocniejszą. Nie przy tym procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nie warto zmieniac grafiki na mocniejszą. Nie przy tym procesorze.

Dlaczego? Możesz podać jakieś argumenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nie warto zmieniac grafiki na mocniejszą. Nie przy tym procesorze.

 

 

człowieku ten G3258 wykrecony na te 4,7GHz jest szybszy od i3-ek, które w moim przypadku (stary i3-2100) pozwalaja na gre we wszystkie tytuły na MAX :D

 

 

spokojnie można włożyc nawet GTX 970, a jak na prawde zacznie brakować mocy - zmienić na i5-kę i po problemie :D zakup dobrego GPU to nigdy nie jest jak pisałeś "nie warto zmieniać na mocniejszą" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szkoda tylko, że tam gdzie dwa rdzenie to za mało ten procesor wysiada. Chociażby FIFA 15 nie działała (może coś się zmieniło) płynnie bo były dropy co chwila. Kwestia tego w co chce się grać, jeśli w produkcje, który już wyszły i są to gry które dobrze działają na dwóch jajkach to można zmieniać ale nie więcej niż GTX670 czy 7950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne warto. W tej chwili nie ma nic rozsądnie wydajniejszego w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szkoda tylko, że tam gdzie dwa rdzenie to za mało ten procesor wysiada. Chociażby FIFA 15 nie działała (może coś się zmieniło) płynnie bo były dropy co chwila. Kwestia tego w co chce się grać, jeśli w produkcje, który już wyszły i są to gry które dobrze działają na dwóch jajkach to można zmieniać ale nie więcej niż GTX670 czy 7950.

 

nie obraź sie ale akurat FIFE mozna sobie darowac i PES'a (po prostu dla mnie to nie gry typowo) ale za ~250 PLN procek jest jednak bezkonkurencyjny *o ile sie go wykreci na te ~4,7GHz ;)

 

Ne warto. W tej chwili nie ma nic rozsądnie wydajniejszego w dobrej cenie.

 

a w sygnie widze GTX'a 670 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę jak ta karta działa na teoretycznie nowych sterownikach. Podłączyłem drugi monitor i z kosmosu dropy do 30 Fpsów w 2 różnych tytułach. Gdzie gra mogła by śmigać na 5 odpalonych klientach bez problemu.

 

Wcześniej działało jak marzenie przy wrzuceniu klientów na osobnych monitora, a teraz przy jednym + Przeglądarka na drugim się przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym procku przejście na nvidie o mocy 7850 już powinno dac skok wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się . mam możliwość wziąć za 280zł HD7850 2GB , warto i czy będzie to pasowało do Intela i3-4170? Wiedźmin 3 na średnich będzie plynnie chodził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się . mam możliwość wziąć za 280zł HD7850 2GB , warto i czy będzie to pasowało do Intela i3-4170? Wiedźmin 3 na średnich będzie plynnie chodził?

dobra cena...a co do wieśka, to w jakiej rozdziałce?...pewnie fhd...na średnich powinien ogarnąć, bez HW rzecz jasna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440x900 ... wziąłem ją i jestem w fazie testowania - muszę przyznać, że dokładając 8 dyszek (za 200 sprzedałem GTX550Ti) zrobiłem nizeły skok wydajnościowy... 41C w idlu, 69C max w stresie to dużo? jest sens nakładać pastę termoprzewodzącą? bo może lekkie OC i puściłbym na Wysokich tego Wieśka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440x900 ... wziąłem ją i jestem w fazie testowania - muszę przyznać, że dokładając 8 dyszek (za 200 sprzedałem GTX550Ti) zrobiłem nizeły skok wydajnościowy... 41C w idlu, 69C max w stresie to dużo? jest sens nakładać pastę termoprzewodzącą? bo może lekkie OC i puściłbym na Wysokich tego Wieśka:)

 

a dokładnie jaka to wersja...czasem po nałożeniu świeżej pasty temp. mogą być wyższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440x900 ... wziąłem ją i jestem w fazie testowania - muszę przyznać, że dokładając 8 dyszek (za 200 sprzedałem GTX550Ti) zrobiłem nizeły skok wydajnościowy... 41C w idlu, 69C max w stresie to dużo? jest sens nakładać pastę termoprzewodzącą? bo może lekkie OC i puściłbym na Wysokich tego Wieśka:)

Przy takich upałach to bardzo dobra temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się . mam możliwość wziąć za 280zł HD7850 2GB , warto i czy będzie to pasowało do Intela i3-4170? Wiedźmin 3 na średnich będzie plynnie chodził?

 

U mnie na G3258 + HD7850 działa w FullHD, ustawienia średnie, bez AA, bez HairWorks... jest 25-30fps.

 

Przy takich upałach to bardzo dobra temperatura.

 

U mnie (nawet przy takich temperaturach) IDLE ~35*; STRESS ~50*; Sapphire chłodzenie fabryczne, ale pasta zmieniona na zalman (cośtam)...

 

Są, ale tylko używane.

Może być używana.

 

Ne warto. W tej chwili nie ma nic rozsądnie wydajniejszego w dobrej cenie.

 

Ceny używanych HD7850 są teraz wyższe niż ja płaciłem za nowego ;-)

 

Napisz w co grasz i ile chcesz wydać.

 

Wydać mogę tyle ile procek pociągnie. Gram w różne gry, ale pytam ogólnie czy procek będzie jakoś ograniczał kartę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte zawsze mozna na zapas kupic ;)

 

i powtórze się: GTX 670 ja od siebie polecam bo bardzo dobra karta jezeli chodzi o cena/wydajność ;) za +550 PLN spokojnie znajdziesz używke ;)

 

oczywiscie mozna polowac na HD7970/7950 ale stery AMD bardziej obciazaja CPU ;) gdzie 7970 to również baaardzo dobra karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym chyba jednak 670 niż 7950, mocno zmęczone są już te Radeony (koparki) i bardziej awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym chyba jednak 670 niż 7950, mocno zmęczone są już te Radeony (koparki) i bardziej awaryjne.

:thumbup: Też mi się tak wydaje, chociaż w obu przypadkach jest spore ryzyko niestety. Może jeszcze zmęczyć GTX760 z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...