Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Czyszczwszak

Lepiej podkręcić czy odblokować?

Rekomendowane odpowiedzi

SIemka. Mam mały dylemacik. Mam Athlon II X3 3.3 Ghz. I nie wiem czy lepiej go podkręcić (bo niby się lepiej kręcą bez odblokowanego 4 rdzenia), czy spróbować odblokować 4 rdzeń lub pamięc L3. Co się bardziej opłaca (wydajność w grach, zobaczy chociaż +5 fps w grach) Co da lepszą wydajność podkręcanie teraz czy odblokowanie rdzenia, pamieci i kręcenie później?

Plyta: GA-780T-D3L

Zasilacz: Antec VP PC 500W

Cooler CPU: Spartan HE924 100mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej spróbować podkręcić, a potem odblokować i podkręcić i zobaczyć czy jest różnica :hmm: Mój generalnie kręcił się tak samo na wszystkich rdzeniach i L3 jak i na 3 bez L3. Generalnie lepiej odblokować 4-ty rdzeń i L3 o ile to L3 w ogóle masz i o ile 4-ty rdzeń jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wogóle się czwarty rdzeń (lub L3) odblokuje i będzie działać stabilnie. Po drugie wpływ unlocka na OC jest minimalny, stracisz może ze 100 MHz. Po trzecie mniej problemów z chłodzeniem jest przy unlocku niż przy OC. Po czwarte w grach / aplikacjach potrafiących wykorzystać cztery rdzenie wzrost wydajności po unlocku może wynieść i 30%, a przy OC nie wyciśniesz więcej jak 10-20% (ten CPU podkręci się najwyżej do 4 GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...