Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pakomix

Problem z nowym windowsem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdzies okolo rok temu zakupilem za granica laptopa z zainstalowanym juz windows 8 (teraz zostal zaktuaizowany do w10) nie dostalem zadnego dysku instalacyjnego ani naklejki z kodem aktywacyjny,teraz mam nowy komputer stacjonarny,pobralem obraz iso w8 a takze w8.1 z oryginalnej strony Microsoft i tu wlasnie jest moje pytanie jak zobaczyc klucz aktywacyjny z mojego laptopa aby dzialal przy nowej instalacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj warunki licencji którą zaakceptowałeś podczas instalacji systemu operacyjnego w laptopie w wtedy się dowiesz jak gdzie i czy w ogóle się da to zrobić ;)

 

a jak ci się nie chce czytać to powiem ci że tak się nie da. to tak jak byś kupił 1 kurtkę a chciał ubrać w nią 2 osoby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musze na nowo zakupic klucz aktywacyjny systemu tak?A dalo by sie w jakis sposob przeniesc system z laptopa na nowy dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj warunki licencji którą zaakceptowałeś podczas instalacji systemu operacyjnego w laptopie w wtedy się dowiesz jak gdzie i czy w ogóle się da to zrobić ;)

 

a jak ci się nie chce czytać to powiem ci że tak się nie da. to tak jak byś kupił 1 kurtkę a chciał ubrać w nią 2 osoby...

 

Czyli musze na nowo zakupic klucz aktywacyjny systemu tak?A dalo by sie w jakis sposob przeniesc system z laptopa na nowy dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz kupić drugi klucz (jest to równoznaczne z zakupem nowego systemu). Nawet jak wyciągniesz klucz z już zainstalowanego systemu, to łamiesz warunki licencji. Nie wiem jak te wersje preinstalowane na laptopach ale np. wersje z MSDNAA można zainstalować (jest to możliwe) na kilku sprzętach. Chociaż nigdy nie próbowałem instalować na dwóch równolegle działających komputerach.

 

Podsumowując, system może nie przejść Ci aktywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić nowy system i tyle, poczekaj trochę zobaczysz po ile są Windows10 może taniej wyjdzie zakup 8 i migracja na 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...