Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

killer500

Monitor do CS 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki monitor 24 cale tylko pod CS GO do 2000zł ?

Mogę dać więcej jak bedzie sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko ze to jest 27 cali a ja chcę 24. 24 cale pod cs go to i tak dużo najlepiej się gra na 18 :E. Na 27 calach można dostać oczopląsu :P

A są monitory 24 calowe z G-SYNC i innymi bajerami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a propo monitora do CS go. W tą gierke gra się na rozdzielczosci niskiej i ciekawi mnie jak to wygląda na takim monitorze 27cale rozdzielczosc 1200. Pytam bo też zastanawiam się nad takim monitorkiem. Ja wiem, że przesiadka z 60hz na 120-144 jest OGROMNA, ale czy to oczy nie bolą na takim kolosie grac na malej rozdzielczosci? ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się ogarnąć wszystkiego na tak dużym monitorze. Max 24 cale (to i tak za dużo)

Najlepiej mi się grało na 18 calowym CRT

 

A jest jakaś różnica po między 144hz a monitorem CRT 80 hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie da się ogarnąć wszystkiego na tak dużym monitorze. Max 24 cale (to i tak za dużo)

Bez problemu da się ogarnąć, starczy usiąść troszkę dalej i nie trzeba obracać głowy, żeby wszystko widzieć. Ogólnie mi się gra znacznie lepiej odkąd zmieniłem 22" na 27". Najpierw zagraj, potem oceniaj.

 

A jest jakaś różnica po między 144hz a monitorem CRT 80 hz ?

Różnica to dokładnie 64Hz. Poczytaj czym są Hz, co to jest odświeżanie monitora i poszukaj opinii graczy nt. monitorów 120/144Hz.

 

No właśnie, a propo monitora do CS go. W tą gierke gra się na rozdzielczosci niskiej i ciekawi mnie jak to wygląda na takim monitorze 27cale rozdzielczosc 1200.

Wygląda to tragicznie, piksele biją po oczach.

 

Tylko ze to jest 27 cali a ja chcę 24. 24 cale pod cs go to i tak dużo najlepiej się gra na 18 :E. Na 27 calach można dostać oczopląsu :P

A są monitory 24 calowe z G-SYNC i innymi bajerami ?

Warto się przełamać, 27" to naprawdę optymalny rozmiar monitora, no i rozdzielczość tego asusa jest odpowiednia. Ja gram w full hd i jak np. siedzę na Dust 2 na A i terro wskoczy do pita, to troszkę ciężko trafić, bo jest lekko rozpikselowany, grałem na monitorze 4k (niestety, nie swoim) i różnica była kolosalna. Siedzę na a, terro wskakuje do pita, a ja go widziałem w 100% wyraźnie. Ogólnie im wyższa rozdzielczość w cs'ie, tym lepiej, bo wszystko jest mega wyraźne i znacznie łatwiej się celuje. Ten asus co prawda nie ma 4k, a 2560 x 1440, ale to i tak znacznie lepiej, niż full hd.

A czy są 24" z g-sync? Pewnie tak, ale to już musisz poszukać. Ogólnie wiem, że ten Asus jest szeroko polecany przez graczy i jak Cię stać, to warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a propo monitora do CS go. W tą gierke gra się na rozdzielczosci niskiej i ciekawi mnie jak to wygląda na takim monitorze 27cale rozdzielczosc 1200. Pytam bo też zastanawiam się nad takim monitorkiem. Ja wiem, że przesiadka z 60hz na 120-144 jest OGROMNA, ale czy to oczy nie bolą na takim kolosie grac na malej rozdzielczosci? ;d

Jeśli tak podchodzić to najlepiej grać na starym CRT ponieważ w przypadku LCD inna rozdzielczość niż natywna to zazwyczaj koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy gtx 970 da radę na 144hz w rozdzielczosci 2560 w cs:Go na stabilnym wysokim FPS? No i jakaś fajna wysoka grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy gtx 970 da radę na 144hz w rozdzielczosci 2560 w cs:Go na stabilnym wysokim FPS? No i jakaś fajna wysoka grafika

 

Ustaw sobie w sterownikach DSR na 2560 i zrób próbę a potem się pochwal :D

 

Edit: porównywanie CRT z LCD jest bez sensu, to jest inny mechanizm wyświetlania. Na CRT praktycznie nie ma input laga, tearingu i innych cudów LCD

 

Edit2: osobiście nie wiem czy jest sens upierać się na niską rozdziałkę w CSGO. JAk sprzęt pociągnie to tylko dopilnować by były proporcje 4:3 rozciągnięte do 16:9 (plus kalibracja myszy w pionie) i można grać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam ani tej kary ani monitora to jak mam se zrobic test? o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Acer XB240HAbpr (IPS, G-SYNC, 144hz) trochę drogi ale co się nie robi dla cs-a :lol2: albo Aoc 24" LED G2460PG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum bo były juz podobne tematy. Generalnie z tym predatorem to nie jest tak fajnie jak wygląda po parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum bo były juz podobne tematy. Generalnie z tym predatorem to nie jest tak fajnie jak wygląda po parametrach.

ze niby czemu? :) uzasadnij swoja odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze niby czemu? :) uzasadnij swoja odpowiedz

 

Trzecia strona tego wątku (post cyroniok)KLIK (warto cały przeczytać). Generalnie w testach była wersja 27" ale podobno 24" jest znacznie lepsza (teraz zauważyłem że tutaj mowa o wersji 24").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam ani tej kary ani monitora to jak mam se zrobic test? o.O

Zrobiłem test, DSR 2560x1440, wszystkie ustawienia na maximum, klatki się wahały od 260-299.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecia strona tego wątku (post cyroniok)KLIK (warto cały przeczytać). Generalnie w testach była wersja 27" ale podobno 24" jest znacznie lepsza (teraz zauważyłem że tutaj mowa o wersji 24").

no wlasnie wersja 27'' to zupelnie inna matryca niz w 24'', dlatego ja bralem 24'', wczesniej wiedzac ze sa problemy z 27'', z kolorami (bialy to nie bialy tylko kremowy, no i ta pikseloza full hd na 27 to lipa...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pikseloza full hd na 27 to lipa...)

Faktycznie, lipa straszna:/ Człowieku, full hd przy 24" = 91ppi a przy 27" 81ppi. Różnica jest praktycznie niezauważalna. Skoro wg. Ciebie przy full hd na 27" obraz jest rozpikselowany, to przy 24" też powinien być. Owszem, w cs'ie jest problematycznie, np. kiedy z bombsite a celuje się do "wystającej głowy" w piaskownicy, ale i tak obraz jest na tych 27" o wiele ostrzejszy, niż na 19" CRT kumpla, który gra w 1600x1200, co daje 105ppi. Przesadzasz mocno z pikselozą na 27" i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, lipa straszna:/ Człowieku, full hd przy 24" = 91ppi a przy 27" 81ppi. Różnica jest praktycznie niezauważalna. Skoro wg. Ciebie przy full hd na 27" obraz jest rozpikselowany, to przy 24" też powinien być. Owszem, w cs'ie jest problematycznie, np. kiedy z bombsite a celuje się do "wystającej głowy" w piaskownicy, ale i tak obraz jest na tych 27" o wiele ostrzejszy, niż na 19" CRT kumpla, który gra w 1600x1200, co daje 105ppi. Przesadzasz mocno z pikselozą na 27" i tyle w temacie.

Ostrzejszy z samym(bez trybu ulmb i tym podobnym) 144 Hz LCD vs CRT 120 Hz raczej wątpię żeby był obraz ostrzejszy niż u CRT. A jeśli porównujesz 85 Hz CRT to powinieneś porównać z 60 Hz LCD. Co do wielkości monitora najlepsza plamka jest 0.270 mm i jego najbliższe okolice - oczywiście to przyjęty standard ale w zależności od odległości monitora wielkość plamki powinna być różna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.  
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...