Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kyniu999

Scythe ninja 2 rev. b LGA775 na LGA1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałem o sposobie na przystosowanie scythe infinity z 775 na 1150. Czy tak samo będzie wyglądała sytuacja z chłodzeniem z tematu? Wystarczy śruby? Nie będzie trzeba nic rozwiercać? Przystosowywał już ktoś takowe chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że niektóre płyty asrocka 1150 mają też otwory na chłodzenie 775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem, ale jak róznice cenowe będą duże, to wole sobie rozwircić otwory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Asrock miał takie otwory pod 775 na nowszych płytach.

Czasem to chłodzenie (rev. b) nie miało możliwości montażu pod 1156?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Asrock miał takie otwory pod 775 na nowszych płytach.

Czasem to chłodzenie (rev. b) nie miało możliwości montażu pod 1156?

 

Z tego co pamiętam to do RevB można było dokupić zestaw montażowy na s115x.

Sam mam RevA s478 zamontowany za pomocą drutu miedzianego +powyższy_zestaw_montażowy_do_RevB na s1150 (4790K) i działa :-)

 

http://www.scythe-eu.com/en/products/pc-accessory/mugen-2-lga1156-clips.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Od siebie dodam, że system "mocowania" operty o wyżej wymieniony link, a dokładniej o śruby, które są w tym linku, to porażka. Mam u siebie Scythe Ninja 3*, którego zmieniłem z Ninjy ,2 bo nie chciało mi się kombinować z montażem właśnie pod 1150 i stwierdzam, że montaż oparty o to, o czym wspomniałem, to coś co powinno od razu zostać inaczej rozwiązane. Śrubka wchodzi w śrubkę i całość jest skręcana kolejną śrubkę - po jednorazowym montażu główki tych śrub praktycznie do niczego się nie nadają (nie używam gównianych narzędzi i nigdy tego nie robiłem, zawsze kupowałem DROGIE, wytrzymałe i profesjonalne nawet do zastosowań domowych bo nie lubię wspomianych gówien - tego typu sprzęt skraca czas pracy i grzebania w tym, stąd tylko coś co faktycznie jest narzędziem, a nie je udaje), a niedawno musiałem to rozkręcić bo wymieniałem pastę i mam wrażenie, że już trzeci raz nie zakręce tego i skończy się na zestawie śrub montażowych M4...a marketu budowlanego wraz z kompletem podkładek. Dodam coś jeszcze - montaż oparty o "śrubka w śrubkę i przez śrubkę" wydłuża i to mocno, czas składania całej platformy...i to element, który za każdym razem doprowadza mnie do nerwicy bowiem "Ninja rev B" ani "Ninja 2" nie miały tego idiotyzmu (miałem każdą wersję).

 

Zabawna rzecz bo imho robią świetne chłodzenia (wysoka wydajność, świetne wykonanie, fantastyczny szlif podstawy na tak zwane "lustro"), mają bardzo dobre i ciche 120 wentylatory, a stosują takie śruby...

 

 

*z fabrycznym kitem dla 1150, wygląda dość podobnie do tego z Mugena, przy czym jest to "kwadrat" z wypuszczonymi "rogami" z blachy

http://www.scythe-eu.com/produkte/cpu-kuehler/ninja-3-rev-b.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki za odpowiedzi. wnioskuję z nich, że można na śrubach to zrobić. można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to do RevB można było dokupić zestaw montażowy na s115x.

 

RevB to już miała taki zestaw fabrycznie, pierwsze rewizja była tylko 775+478.

Nawet na labie gdy testowali to wspomnieli o tym.

 

Dopiero niedawno wprowadzony Scythe Ninja Rev.B można zamontować również na LGA1156 i LGA1366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...