Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Camis

[Mini Poradnik] - Prawidłowe przejście z 7/8/8.1 na Windows 10 z zachowaniem aktywacji

Rekomendowane odpowiedzi

Prawidłowe przejście z 7/8/8.1 na Windows 10 z zachowaniem aktywacji:

 

 

- Musimy mieć zainstalowany i aktywowany system 7/8/8.1.

 

 

- Uaktualniamy system do Windows 10 przez Windows Update, albo przez instalator Microsoftualbo przez setup.exe z wypakowanego obrazu ISO pobranego od Microsoftu.

 

 

- Uruchamiamy Windows 10, i sprawdzamy w ustawieniach czy jest aktywowany, powinien być.

 

 

- Jeśli mamy już system aktywowany to możemy zainstalować Windows 10 na czysto.

 

 

- Przy instalacji nie podajemy żadnego klucza!, jest opcja pominięcia klikamy w nią.

 

 

- Po instalacji wchodzimy w ustawienia systemu i sprawdzamy czy system się aktywował. Jeśli nie wciskamy aktywacje.

 

 

 

 

Nie ma potrzeby tworzenia konta MS ani logowania się na niego.

 

 

Oczywiście działa tylko na tym samym komputerze.

 

 

Instalowany na czysto Windows 10 musi być w tej samej wersji (Pro, Home). Co posiadana wcześniej licencja (klucz) Windows 7/8/8.1.

 

 

Musimy mieć połączenie z internetem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku gdy zupdejtowaliśmy win7/8 do 10 i mamy go aktywowanego. A potem zechcemy zainstalować go na czysto ale na innym sprzęcie ( w sensie np. zmiana procka i płyty)? Wystarczy klucz z popzredniej oryginalnej wersji systemu czy jeszcze jakieś kombinacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego aktualnie nie wiem, nie szukałem info o tym szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam Windowsa 7 i nie wyskakuje mi ikonka z zarezerwowaniem sobie Windowsa 10 ani nic nie mam w Windows Update to w przypadku kiedy zainstaluje przez obraz ISO to na pewno wszystko pójdzie bez problemowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz upgrade to tak, ale odpal instalke z ISO z poziomu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tak napisał poradnik ze połowa ludzi nic z niego nie rozumie albo zrobi niepoprawnie

przede wszystkim nie napisał podstawowej rzeczy, że:

 

najpierw trzeba zrobić upgrade czyli przejsc z 7,8 na 10 z poziomu Windows

(można to zrobić przez ten instalator, opcja "Uaktualnij ten komputer teraz"

link instalatora: http://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

następnie po sciagnieciu systemu, aktualizacji i jego instalacji dopiero można zrobić format i zainstalować na czysto z obrazu ISO (wtedy już nie jest potrzebny klucz, system sam wykryje licencje)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega tak napisał poradnik ze połowa ludzi  nic z niego nie rozumie albo zrobi niepoprawnie

przede wszystkim nie napisał podstawowej rzeczy, że:

 

najpierw trzeba zrobić upgrade czyli przejsc z 7,8 na 10 z poziomu Windows

 

 

 

No to widocznie połowa ludzi łącznie z Tobą nie umie czytać ze zrozumieniem. Bo jest napisane jasno ze trzeba zrobić upgrade z 7/8:

 

- Mamy zainstalowany i aktywowany system 7/8/8.1.

- Uaktualniamy do Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gdzieś czytałem, że nie można zrobić takiego update wprost z Win8, najpierw aktualizacja do Win8.1 i dopiero potem instalacja Win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3h męczenia się z Windows Update, które niby miało pobraną instalkę a za każdą próbą pobierało jakieś pliki (raz 2,5GB innym razem 6GB), pobrałem instalator i poszło bez problemu.

 

Swoją drogą, miałem Win 8.1 z Dreamspark. Po zaktualizowaniu w panelu sterowania zobaczyłem to:

t0m6iqD.jpg

Czyżby Microsoft sugerował, że lepiej zainstalować Win 7, niż wracać na 8.1? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś błąd ja mam tak samo na czystej instalacji Windows 10 PRO.

 

post-35448-143838389759_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo osób pyta na temat licencji i upgrade do Win10 więc:

 

OEM - jest to licencja przypisana tylko na Jeden Komputer klucz jest zaszyty w biosie płyty głównej, OEM spotkamy w Laptopach (Recovery) , oraz przy zakupie w sklepie jest ona tańsza od Wersji BOX i odpowiednio oznaczona (OEM) , jeśli chodzi o upgrade sprzętu wyżej wymienionej licencji można wymienić Dysk Twardy, Ram ,Procesor , Zasilacz , Kartę Graficzną , i nic się nie stanie najwyżej można się spotkać z taką sytuacją że przy aktywacji wyświetli się komunikat że "Aktywowanie w tej chwili jest niemożliwe" jest to spowodowane upgreade'm sprzętu jednak są to sporadyczne przypadki wtedy trzeba będzie aktywować przez telefon co zawsze działa 100% , Natomiast jeśli postanowimy wymienić Płytę główną to momentalnie tracimy licencję przez co aktywacja się nie powiedzie.

 

Wersja Systemu Box - Jest to Pełno Wartościowa licencja jednostanowiskowa dzięki której klucz możemy aktywować na różnych komputerach ilość na ilu komputerach mówi licencja zakupionego produktu np.: (3-Komputery = 3-Płyty główne) , różni się od Wersji OEM że jest dużo droższa i nie spotkamy takiej licencji przy zakupie laptopa itp.:

 

Licencja Volume Key - https://pl.wikipedia.org/wiki/Volume_License_Key w skrócie jest to licencja przeznaczona dla różnych instytucji Banki , Biblioteki itp.: zwykłego użytkownika to nie dotyczy.

 

Upgrade Do Windowsa 10 - Aktualizację Wykonujemy na konretnej wersji Systemu na przykład jeśli posiadamy wersję Home to też taką wersję Windowsa 10 instalujemy ,jeśli Wersję Pro to instalujemy Pro , można aktywować od 29.lipca.2015 - 29.lipca.2016 , po tym czasie upgrade będzie niemożliwy jeśli chodzi o darmową licencję , posiadając Licencję OEM możemy zrobić Upgrade tylko raz i tylko na tym sprzęcie jakim posiadamy zainstalowany system oraz aktywowany , warunek posiadanie oryginalnej licencji na Windows 7||8/8.1 , posiadając wersję Box mając na przykład trzy komputery , upgrade wykonujemy na każdym z osobna do którego przypisana jest konkretna licencja.

Wykonujemy Upgrade - Są dwa sposoby zrobienia aktualizacji i liczy się (odpowiednia kolejność) , poprzez Windows Update pojawi się stosowna informacja wszystko dzieje się automatycznie windows update pobierze nam system a później wystarczy zrobić wszystko według instrukcji oczywiście jeśli wcześniej zrobiliśmy rezerwację , drugim sposobem i chyba najbardziej intuicyjnym jest pobranie narzędzia http://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i Tutaj Bardzo Ważny Krok uruchamiając Program Najpierw Wybieramy Aktualizuj , Program nam pobierze Windowsa i postępując Według Instrukcji na ekranie automatycznie zaktualizuje , po zainstalowaniu sprawdzamy w Systemie Czy Windows został aktywowany jeśli tak to oznacza że nasz klucz z starszych wersji został poprawnie przypisany do Windows 10 , następnym krokiem możemy wykonać instalację na czysto ponownie uruchamiamy wyżej wymieniony programik od Microsoftu i w tej chwili możemy wybrać sposób pobrania systemu , możemy zrobić instalkę prosto na pendrive lub zapisać sobie ISO i później zgrać na płytę , wybierając pendrive program pobierze nam system i później postępujemy według instrukcji Ważne jeśli dojdziemy do etapu gdzie należy wpisać klucz pomijamy ten etap z racji tego że nie posiadamy czystej licencji z tego systemu tylko licencję z Win 7 || 8/.8.1 nie wpisujemy kluczy z Win 7/8/8.1 zostawiamy puste klucz przypisaliśmy już podczas aktualizacji , gdy system się zainstaluje zostanie on automatycznie aktywowany jeśli tak się nie stanie niema co się martwić jest to spowodowane obciążeniem serwerów za którymś razem jeśli dobrze zrobiliśmy według instrukcji System Pozytywnie się Zaaktywizuje , jeśli dalej nic nie rozumiecie zapraszam do lektury od Początku Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni twoja wypowiedź od tej z pierwszego postu ? Dlaczego uważasz, że po 29.07.2016 upgrade będzie niemożliwy ? Według mnie będzie możliwy ale nie za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni twoja wypowiedź od tej z pierwszego postu ? Dlaczego uważasz, że po 29.07.2016 upgrade będzie niemożliwy ? Według mnie będzie możliwy ale nie za darmo.

bardziej zrozumiała wypowiedź dla mniej kumatych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam o inny scenariusz. Robię upgrade z ósemki i stwierdzam, że jednak 10 nie dla mnie, Mam 30 dni na rezygnację z tego co czytałem. Tylko jak ta rezygnacja się odbywa? Przywracam obraz ósemki i luz? Albo przeprowadzam ponowną instalację ósemki i wraca licencja do ósemki. Czy trzeba jakieś egzorcyzmy z M$ odprawiać by wrócić do starego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo to działa , trzeba i tak dzwonić do Microsoft by aktywować ponieważ nie da się po czystej instalacji przeprowadzić aktywacji Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie nie działa, u innych w większości działa bez problemu.

 

Ja na 7 komputerach zrobiłem czysta instalacje i wszystkie się same aktywowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa ale widać nie u każdego. U mnie aktywowało się samo w tle prawie od razu, również po instalacji 'na czysto' po formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też się aktywuje samo w tle ale jak stosuję opcję z 8.1->10 i wybieram bez danych czyli czysty , a jak tylko poprzez ISO to już klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez iso aktywowało się normalnie.[ format na dysku SSD ] Oczywiście wpierw zrobiłem update 8.1>10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku gdy zupdejtowaliśmy win7/8 do 10 i mamy go aktywowanego. A potem zechcemy zainstalować go na czysto ale na innym sprzęcie ( w sensie np. zmiana procka i płyty)? Wystarczy klucz z popzredniej oryginalnej wersji systemu czy jeszcze jakieś kombinacje?

Raczej po 29.07.16r nie da rady... Teraz aktualizując Win7/8 do Win10 ten przypisuje się do danego komputera (płyty głównej). Po 29 lipca 2016r nie będzie można zaktualizować już Windowsa 7/8 do Win10 tak więc czysta instalacja Windows'a 10 na nowej płycie głównej będzie nie możliwa. Trzeba będzie kupić system... Trochę to nie fair, dla użytkowników BOX'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez iso aktywowało się normalnie.[ format na dysku SSD ] Oczywiście wpierw zrobiłem update 8.1>10.

 

to samo robiłem i kiszka :( również mam ssd i wyciągam HDD przy instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...