Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ser1

Monitor do gier za 600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję zakupić monitor, trochę poczytałem na ten temat i na pewno chciałbym, aby monitor zawierał:

1) Technologię Flicker Safe (jest też sformułowanie Flicker Free rozumiem, że to jedno i to samo??)\

2) Możliwość regulacji góra, dół

3) Co do matrycy to nie wiem która pod gry najlepsza, ale dużo osób twierdzi, że IPS

4) Przekątna monitora - nie wiem jaka byłaby dla mnie optymalna, od wielu lat korzystałem tylko z laptopa

 

Prosiłbym o porady w kwestii doboru monitora.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, całkiem fajny monitor - prawdopodobnie się na niego zdecyduję.

 

Jeszcze 1 pytanie, czy lepiej podłączyć kartę graficzną do monitora poprzez HDMI czy DVI?? Będzie jakaś różnica w jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co grasz, bo raczej do gier lepsza jest matrcya TN ze względu na niższy czas reakcji i wyższą częstotliwość odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zamierzam grać w nowsze tytuły, każdy gatunek poprzez fps do rpg, monitor zaproponowany przez HokusPokus ma 5ms - czy w takim przypadku np czas reakcji 2ms będzie robił różnicę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czas reakcji nie ma tutaj aż takiego znaczenia, ale częstotliwość odświeżania już ma, a za monitor z IPS i 120hz musiałbyś troche zapłacić, więc w tej cenie najlepiej wybrać coś z matrycą TN. Chyba, że bardziej zależy ci na ładniejszych kolorach, no to wtedy IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czas reakcji nie ma tutaj aż takiego znaczenia, ale częstotliwość odświeżania już ma, a za monitor z IPS i 120hz musiałbyś troche zapłacić, więc w tej cenie najlepiej wybrać coś z matrycą TN. Chyba, że bardziej zależy ci na ładniejszych kolorach, no to wtedy IPS.

Pisz jaśniej. Ja wiem że ty masz na myśli TN 144 Hz ale jeszcze autor przez głupotę kupi TN 60 Hz za twoją namową. Co do monitora do gier za 600 zł jest wiele takich tematów tylko szukać i czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem się wybrać w ten weekend po monitor LG 23MP75HM, jednak wolałem jeszcze wcześniej sprawdzić czy zawiera on wszystkie funkcjonalności, które potrzebuję i o dziwo okazuje się, że jednak nie...

 

http://www.morele.net/monitor-lg-23mp75-23mp75hm-p-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-639974/

 

zależało mi na regulacji wysokości, jednak z tego co widać to takiej regulacji tutaj nie można wykonać - sama konstrukcja na to wskazuje i na yt w pierwszym lepszym review też o tym mówią, że się nie da.

 

Czy byłby w takim razie w stanie ktoś polecić coś podobnego ??

 

ważne, żeby miał

1) flicker safe

2) ips led

3) energooszczędny

4) ~23 cale

5) cena podobna, jak będzie większa to też proszę o wskazanie

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...