Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrChaos

Zestaw +/-4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje złożyć komputer prawie od zera. Z poprzedniego komputera zostawiam dysk twardy i zasilacz Tagan 1000 W. I do tego wszystkiego przedstawiam pozostałe komponenty:

- Intel core I7 4790k (wiem ze większość powie ze nie potrzebny, ale chciałbym żeby ten komputer na parę lat był i trzymał poziom :)) jakieś dodatkowe chłodzenie do tego konieczne?

-płyta główna.. Tutaj brałem pod uwagę te trzy: gigabyte ga-z97-hd3, msi-z97-g43, asus z97k. co o tym sądzicie, która? a może jeszcze inna? Innych firm nie chce brać pod uwagę.

-ram 2x8gb 1600 hyper x fury albo ballistic

-ssd 120-128gb hyper x fury, adata sp900, SanDisk ultra II

-obudowa max 220 zł z 2x USB 3.0 z przodu. To sobie znajdę, wiem ze musze zobaczyć żeby karta weszła i żeby było sporo miejsca na wszystko ;)

-karta graficzna geforce 970gtx. Pytanie której firmy? Żeby nie wyła i nie grzała się zbytnio. Asus strix?

 

Podsumowując proszę o opinie, jak to wszystko razem będzie współgrało i jak podałem kilka firm do danej części, to proszę o pomoc która będzie najlepsza. Komputer głównie do gier. Jakieś dobre fps w CS go, wiedźmin 3, dragon Age inquisition itp itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB wystarczy. 970 MSI Gaming. Cooler dobierzesz, jak będziesz miał wybraną budę, ponieważ rozmiary mogą być niekompatybilne. SSD BX100 250 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssd mi wystarczy 120gb i szukałem takich żeby miały predkosci zapisu i odczytu w granicach 500mb/s. A jak z płytą główną? Są wystarczające żeby pociągnąć to wszystko? Karta od msi nie ma problemów z cewkami? Proszę o więcej jeszcze opini :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest potrzebny pojemniejszy, to spoko.

Płyty okay. Szczególnie Asus. Jak chcesz coś lepszego: MSI Z97 GAMING 3.

Pierwsze słyszę o problemach z cewkami O_o. Testy masz na głównej. Widzę, że nie zasypiasz gruszek w popiele, więc sam porównaj ;).

Zasilacz z goldem by się jeszcze przydał. Daj znać, jak wybierzesz obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 do gier to kasa w błoto...4690k styknie...płyta główna na z97 - wszystko praktycznie to samo (każdy producent w podobnym przedziale cenowym daje to samo)...ramu 8 starczy na razie bez problemu...970 może piszczeć każdy...strixa odradzam - szajze...z prędkościami ssd, to nie kieruj się tym co jest na pudełku...szukaj testów...buda np. gelid darkforce, SPC gladius x60, m40 jak znajdziesz...zalman z3 też ujdzie...

 

ps. właśnie o zasilaczu nie wspomniałeś...chyba najważniejszy z całego zestawu...bo to od jego jakości zależy bezpieczeństwo/stabilność działania reszty podzespołów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to już dziękuje za pierwsze oględziny :D juz co nieco mi się rozjaśnilo. A z tymi kartami graficznymi to czytałem że gigabyte jest głośny i ze msi niektóre to piszcza im te cewki. A że nigdy nie miałem nic wspólnego z takim sprzętem to pytam się i dowiaduje w różnych miejscach :) dalej, zasilacz Tagan 1000 W mam. Sprawdzałem go miernikiem i wszystko było ok. Niestety modelu nie podam bo jestem w pracy i wszystko przez telefon pisze tu na forum. rozpisałem sobie ostatnio obudowy które brałem pod uwagę. Nie ukrywam ze składając komputer chciałbym aby tez wyglądał, dlatego takie obudowy nie sztampowe brałem pod uwagę :) jakby ktoś miał czas to proszę o zerknięcie na nie, albo dodanie własnej propozycji :) zajrzy mi żeby były 2 USB 3.0 na przednim panelu

-antec gx500

-strike-x one advance

-sharkoon rex3 value

-aerocool cyclops advance

-aerocool xpredator x1

-aerocool vs-92

-Enermax thorex

-sharkoon bd-28 gunmetal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te obudowy są strasznie... hmm... kolorowe, udziwnione, z agresywnymi kształtami. Nie myślałeś, żeby jednak dorzucić trochę i kupić klasycznie piękną, funkcjonalną i cichą budę na lata? Np. Fractal Design Define R4 (miniATX) lub R5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te obudowy są strasznie... hmm... kolorowe, udziwnione, z agresywnymi kształtami. Nie myślałeś, żeby jednak dorzucić trochę i kupić klasycznie piękną, funkcjonalną i cichą budę na lata? Np. Fractal Design Define R4 (miniATX) lub R5.

Ja wiem ze takie są, ale zależy mi na dwóch USB 3.0 no i na cenie. Bo te fractale są od 400zl.. A myślałem o obudowie do 220zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze takie są, ale zależy mi na dwóch USB 3.0 no i na cenie. Bo te fractale są od 400zl.. A myślałem o obudowie do 220zł..

Core 1300, 2300, 3300. Jeżeli jedno 3.0 i dwa 2.0 na froncie Cię zadowolą - Zalman Z1 lub Z3 (wersja plus jest z oknem z boku). Define są wygłuszone, ponadprzeciętnie wykonane i w zestawie masz dobre wentyle. Budy na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to już chyba wszystko wiem :) dziękuję za pomoc, zastanowię się nad tymi budami jeszcze i będę przystepowal do kupna części. Dziękuję bardzo za pomoc, szczególnie nietopyrzowi :) temat chyba można zamknąć, teraz czas przejść do czynów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...