Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nawo

Scythe Mugen 2 - Czy te temperatury są normalne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem niedawno chłodzenie na CPU takie jak w temacie. Miałem tylko taki mały problem, że sprzedawca jak się okazało nie miał zestawu montażowego pod Intela (Chodzi o te "łopatki" do których przykręca się backplate, sam backplate uniwersalny pod AMD/Intel). Jako że jestem uparty i nie chciałem kombinować w stronę zwrotu/odsprzedaży to zacząłem kombinować w stronę stworzenia zestawu montażowego. wyciąłem z hartowanej stali podobny bajer jak oryginał do montażu, skręciłem i zacząłem testować. Temperatura w stosunku (hehe :E) do Spartana 922 spadła o zaledwie 14* w stresie na stocku (mugen - 54* max na najgorętszym rdzeniu, 922 - 68 max na najgorętszym rdzeniu). Czy to nie za mało trochę ? myślałem, że większa będzie różnica i nie jestem pewien, czy to nie kwestia np. za słabego docisku, czy po prostu tak powinno być

 

Edit. dodam, że na Spartanie miałem GC Extreme, na Mugenie mam MX-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być troche za słaby docisk, u Mnie na grzejniku fx8320 podkręconym taki Mugen 2 + jeden wiatrak + MX-2 osiąga max 48'c więc coś Ci to słabo chłodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być troche za słaby docisk, u Mnie na grzejniku fx8320 podkręconym taki Mugen 2 + jeden wiatrak + MX-2 osiąga max 48'c więc coś Ci to słabo chłodzi :)

 

Poprosimy dowody, testy z wynikami ;)

 

Temperatura jest ok. 54 stopnie to wg. ciebie dużo :hmm:? 14 stopni z spartana to sporo, czego się spodziewałeś, że zamarznie :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosimy dowody, testy z wynikami ;)

 

Temperatura jest ok. 54 stopnie to wg. ciebie dużo :hmm:? 14 stopni z spartana to sporo, czego się spodziewałeś, że zamarznie :P?

 

35irn9k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54* na stocku moim zdaniem to sporo. Po OC do 3.6GHz wzrosło do 63* na najgorętszym rdzeniu w OCCT. W grach 60* max zanotowana

spodziewałem się różnicy co najmniej 20*, w końcu ten Mugen prawie 3x większy i ma 5 heatpipe'ów, podczas gdy Spartan tylko 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...