Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anoizm

Zasilacz, wentylatory, kontroler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się powoli do odnawiania swojego komputera. Z tejże okazji zwracam się do was o pomoc. Potrzebowałbym:

 

- dobrego modularnego PSU ze względu na małą obudowę(Zalman Z3) w granicach 300zł(w ostateczności 350zł)

- wydajnego panelu kontrolnego do 200/220zł; najlepiej żeby miał płynną regulację 0-12V

- 4 cichych wentylatorów 120mm; tutaj myślałem nad korsarzami AF120 Quiet z racji tego, że mam już 2x 120mm ale Performance AF120, ale jakby coś tańszego sie znalazło to nie pogardzę :)

- 2 wentylatorow 92mm jako fan swap dla Gelid Icy Vision

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

 

@EDIT:

 

Możecie też polecić mi 2x200mm, 1x230mm i 1x140mm, bo w grę może wejść reanimacja HAF'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do PSU - SilentiumPC Supremo M1 Gold 550W

 

jaki budżet na wentyle?

 

A co do kontrolera to musisz określić się co do stylu - ja np bym wybrał Scythe Kaze Master - ze względu na bardzo stonowany i prosty wygląd i pokrętła jak we wzmacniaczu :)

tylko że tam są tylko 4 wejścia na wentylatory, chyba że do cpu normalnie pod płyte podłączysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dostosuj nazwę tematu do regulaminu podforum, bo przyjdzie mod i zamknie

2. Podaj dokładną specyfikację komputera ponieważ nie wiadomo jakiej mocy będzie potrzebny zasilacz.

3. Do czego chcesz używać panelu kontrolnego? W większości przypadków całkowicie wystarczają opcje udostępniane przez nowe mobasy

4. Co do Corsairów, to mają raczej kiepskie łożysko, szczególnie w tej cenie. Zerknij na Noiseblocker XL-1, XL-2, Scythe Slipstream, Enermax Twister Pressure, ewentualnie BeQuiet! Pure Wings 2 - ten ostatni jest cichy, ale mało wydajny.

 

Edit: Z wentylatorów 200 i 230mm nie znam nic co mógłbym polecić Ci z czystym sumieniem, ewentualnie spójrz na BitFenix Spectre 200 i 230mm, sporo osób je ma i raczej zbytnio nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki budżet na wentyle?

Wyłożę tyle ile trzeba w granicach rozsądku(+/- 45zł za 1)

 

2. Podaj dokładną specyfikację komputera ponieważ nie wiadomo jakiej mocy będzie potrzebny zasilacz.

Aktualnie i5 2400 + GTX560, ale planuję i5 HSW/Xeona E3-1220v3 + GTX960/970(może coś wyżej)

 

3. Do czego chcesz używać panelu kontrolnego? W większości przypadków całkowicie wystarczają opcje udostępniane przez nowe mobasy

W głównej mierze zależy mi na płynnej regulacji obrotów, ale skoro mówisz, że większości przypadków to co na MOBO wystarcza, to raczej nie ma sensu wyrzucać pieniędzy.

 

4. Co do Corsairów, to mają raczej kiepskie łożysko, szczególnie w tej cenie. Zerknij na Noiseblocker XL-1, XL-2, Scythe Slipstream, Enermax Twister Pressure, ewentualnie BeQuiet! Pure Wings 2 - ten ostatni jest cichy, ale mało wydajny.

Z wyglądu BQ przykuły moją uwagę. Slipa 700RPM mam akurat na PSU założone i jest bardzo cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zaproponowanym przez Hafexo to dobry wybór w tym przedziale cenowym, szczególnie jeśli koniecznie potrzebujesz modularnego zasilacza. Spokojnie poradzi sobie z tym zestawem.

 

Co do opcji jakie oferuje mobo najlepiej poczytaj manual płyty, która będziesz chciał kupować. Generalnie większość nowych płyt ma kilka złącz 3-pin oraz 4-pin, pozwala także wybierać kilka profilów ustawień dla wentylatorów oraz ustawić krzywą zależności obrotów od temperatury.

 

Zaoszczędzone na kontrolerze pieniądze najlepiej dorzuć do trochę lepszego mobo.

 

Pod względem ceny do jakości najlepiej z tych wentylatorów wypada Scythe, osobiście wziąłbym pewnie Noiseblockery. Zarówno Scythe jak i NB to wentylatory na 3-pin, więc Twoja płyta musi umożliwiać sterowanie takimi konstrukcjami - generalnie nie powinno być z tym problemu, ale będziesz miał pewnie max 2 takie gniazda, więc będziesz musiał kupić spliter, który pozwoli na podłączenie większej ich ilości pod jedno wejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też niby mam takie sterowanie - ale zawsze chciałem mieć taki kontroler do ręcznego ustawiania obrotów z ew opcją auto :D

byle nie z choinkowym wyglądem z odpustu

 

Ja osobiście w obudowie używam Noiseblockerów BlackSilent, ale to było dawno temu gdy je kupowałem

Ew Alpenfohny dla fajnego wyglądu

 

To też zależy czego oczekujesz od wentylatora: Cichej pracy, wydajności

 

Kiedyś wiem że były polecane Enermaxy Magma/UCTB Silence czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...