Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rav-X

Windows 8.1 Volume License

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno dostałem od znajomego klucz licencyjny do Windowsa 8.1 Pro VL (Volume License). Klucz pochodzi z Biblioteki Publicznej w której znajomy pracuje jako informatyk. Klucz dostałem od niego, ponieważ jak to stwierdził zmarnuje się, bo dyrekcja nie chce aktualizować do tej wersji, woli zostać przy "Siódemce", a ewentualnie przeskoczą od razu do 10-ki.

 

Moje pytanie jest takie czy ja mogę używać takiej licencji u siebie w domu do użytku prywatnego?

 

Druga sprawa, czy można zrobić na takiej licencji upgrade do Windowsa 10-ki? I jakiej wersji?

 

Trzecia sprawa, skąd mogę pobrać czysty obraz instalacji Windowsa 8.1 VL? Znajomy dał mi klucz, ale płyty mi nie dał i nie wiem kiedy teraz będziemy się widzieć żeby mi ją dostarczył (a też nie chce być upierdliwy).

 

Obecnie mam swoją licencję na Windows 7 HP który został zaktualizowany do Windowsa 8 Pro WMC (Windows Media Center), który następnie został zaktualizowany do Win8.1 Pro WMC, no i teraz czeka mnie aktualizacja do 10ki. Tak więc pomyślałem sobie, że skróciłbym sobie to i wykorzystał podarowaną licencję, tylko nie wiem jak z legalnością i tym upgrade, dlatego liczę na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój klucz jest raczej nielegalny już teraz. Ponieważ jest na 90% własnością biblioteki (jako firmy), a nie twojego znajomego który ci go podarował.. chyba że twój znajomy ma firme która w licencji ma możliwość udestępniania tego klucza "komu chce".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że licencja jest głównie przeznaczona dla korporacji, organizacji, itp. Ale też nie jest kradziona, a system nie jest crackowany. Znajomy dał mi ją tak od siebie, gdy rozmawialiśmy o Win10, mówiąc że u niego w pracy nie będzie wykorzystana i żebym jej nie rozpowszechniał, ale czy dostał na to przyzwolenie to niewiem.

 

Z jednej strony to licencja nie dla domu, z drugiej może nie być w ogóle wykorzystana, to tak prawie jak dostać kluczyki do Lamborgini bo właściciel nie będzie jeździł, a ja nie mogę jeździć bo nie jest na mnie zerejestrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem mało prawdopodobne by nasze instytucje takie coś sprawdzały ale Microsoft może sobie jak najbardziej na to pozwolić wydaje mi się że jeśli nie masz zarejestrowanej takiej działalności ("Instytucji")jak Biblioteka to najzwyczajniej klucz po sprawdzeniu zostanie zbanowany przez Microsoft , podobna sytuacja była jak ludzie handlowali kluczami studenckimi na Allegro itp.: sprzedawali po promocyjnych cenach a Microsoft sobie posprawdzał i zablokował nielegalne źródła w takim przypadku musisz im udowodnić że posiadasz licencję zgodną z ich polityką z legalnego źródła i tym podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...