Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szaba

Zestaw do gier [2500]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie chciałem przeprosić za moją niewiedze , moje pytania komuś mogą sie wydawać smieszne ale nistety nie znam sie zbytnio a zawsze lubie byc ubezpieczony :P

Otóż zamierzam kupić taki zestaw:

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150

SilentiumPC Brutus S20 Pure Black USB3.0

Transcend SSD370 128GB

GoodRam 8GB 1600MHz CL11

MSI H81M-E34 /intel H81, LGA1150/

Antec VP-PC 500W 120mm

MSI Radeon R9 270 Gaming 2GB DDR5 256bit

+napęd optyczny dvd/cd

 

 

Do tego zestawu chciałbym podłączyć dysk twardy który mi się ostał od laptopa : HDD Toshiba 2,5" 500GB 7200rpm

i tutaj rodzi sie pytanie , czy bede bez problemu mogl podpiąć taki dysk? bo rozumiem ze podpina sie go zwyklym kablem sata

Czy będzie wystarczająco kabli sata zasilających od zasilacza? potrzebuje rowniez do tego drugi kabel , bodajże transmisyjny do płyty głownej?

czy taki kabel będzie dołączony do plyty głównej (drugi) czy bede musial takowy dokupic?

 

Kolejne co mnie martwi to czy komputer nie bedzie sie przegrzewał przez to ze obudowa jest dosyc mala , ma jeden wiatrak z tyłu 80mm i nic pozatym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa będzie ok bo ten sprzęt jest ogólnie energooszczędny i chłodny, ale jakbyś chciał pojemniejszą obudowę i niższe temperatury to warto dołożyć parę dyszek do czegoś takiego: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__12/id_produktu__6279/__Obudowy_SilentiumPC_Gladius_M20_Pure_Black_USB_3_0/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kapitan, tylko wtedy trzeba zostawić płytę podaną przez niego (MSI H81M-E34) żeby mógł podpiąć USB 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeszcze HALO nie widziałem w grach, oczywiście przy teście FALD widoczne bo brakuje stref wygaszania (pewnie przy 1000 byłaby bajka na 27").  Domyślnie nie ma wcale, ustawiłem średni bo na wysokim overshoot srogi. To jednak VA więc jakieś smużenie musi być, ale to nie takie jak miałem na AOC C24G1, tam wszystkie animacje smużyły  
    • Ja uważam inaczej. Samo e-core dużo energii nie pobiera.  W najnowszym CPU Z możesz wskazać które rdzenie przetestować. Mam u siebie e-core na 4.4 Ghz - W singiel Core wynik porównywalny do Core i7 7700K. Jeżeli system dobrze tym zarządza (co testy pokazują że w normalnej pracy Intele pochłaniają mniej energii od AMD) to e-core spisują się bardzo dobrze.  W pracy multi (obróbka audio/video) bardzo fajnie wspomagają główne rdzenie. 
    • Nie doszliśmy do żadnego porozumienia. Twoje ustawienia nie maja żadnego sensu, bo prześwetlają obraz. Więc rozumiem, że zepsuty jest kalibrator windows i zepsute są wszystkie gry. Żeby na Twoich ustawieniach mieć prawidłowo ustawiona jasność, trzeba w grach dać 570 nit jako max jasność. Co powoduje, że nie ma technicznie możliwości aby dało Twoje 1000 nit.  Więc zapraszam do mnie abyś zrobił te pomiary swoje. Ugoszczę Cię chętnie i sprawdzimy kto ma rację
    • Na dzień dzisiejszy nadal plusy przewyższają minusy. A biorąc pod uwagę korelację  plusów i minusów po wyjściu z UE - wygląda to jeszcze bardziej nie opłacalne dla Polski.  Ale to nie tylko wina UE - że wprowadzane są przepisy które nam, Polakom nie pasują  -  nasz rząd sam się do tego przyczyniał (2015-2023): - brak negocjacji, szczególnie w tych rozmowach nie jawnych (tylko narzekanie jaka UE zła) - podpisywanie wszystko jak leci Morawieckiego, a potem narzekanie że UE kazała podpisać a było wiele decyzji gdzie sam Morawiecki w pojedynkę mógł nie dać podpisu = veto. - pieniądze z ETS'ów pozostaje w danym kraju tj. w Polsce i zgodnie z wytycznymi powinniśmy 100% tej kwoty wydać na energetykę, gdzie oficjalnie wydajemy 12%. Ja się pytam, co rząd zrobił z pozostałymi 88% pieniędzmi z ETS'ów? grube miliardy zł..... - zaproponowanie przez polski rząd kamieni milowych do odblokowania KPO, a potem narzekanie że kamienie milowe nie są możliwe do zrealizowania.
    • kurde między 7900XT a 7900 XTX to jest już 1000 zł więcej... Chyba nie chcę aż tak dużo wydawać na kartę która nie będzie eksploatowana w pełni i tak często żeby dopłacać kolejne tysiące
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...