Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartekk955

Jaki Windows do tego notebooka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż posiadam notebooka Acer Aspire One D260, z procesorem Intel Atom N450 1.66 Ghz i pamięcią ram 1gb i dyskiem HDD

Jaki Windows będzie działa na tyle płynnie aby dało się bezproblemowo przeglądać internet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie Windows JG

a ze zwykłych to może da rade Windows 7/8.1 32bit ale nie jestem pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym będzie mulić. Kup 2GB/4GB ram i zainstaluj Win 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc próbowałem już Win 8.1/7 obydwa mulą użycie dysku i procesora 90-100proc na pulpicie.

 

Próbowałem także Androida 5.1, działa dobrze nie muli, ale nie zbyt wygodny bez dotyku.

 

Spróbuje jeszcze Xp, a ramu nie wiem czy da się w tym dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden slot, więc musisz wymienić i dlatego pisałem o 2GB lub 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor wspiera max 2GB. Przy zamontowanym module 4GB lapek nawet się nie włączy.

 

Ten atom to padaka. Jeżeli faktycznie chcesz z niego korzystać, to czas na upgrade do 2GB ram oraz wymianę dysku na ssd. Inaczej szkoda nerwów na pracę na takim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie Mi powiedzieć ile ten netbuk jest wart ? I ile kosztował by upgrejd tego sprzętu (SSD + ram) ?

 

A także mam problem z instalacją Win Xp, nie chce on w ogóle bootować z pendrajwa, kiedy na Mojej stacjonarce bootuje bez problemu, natomiast Win 10 preview bootuje na nootbuku bezproblemowo. Bootowalnego Windowsa tworze programem Rufus, próbowałem także PowerIso, ale występuje ten sam problem. Próbowałem już wyjmować dysk, formatować pod drugim Pc, a nawet instalować Xpeka na tym dysku z poziomu stacjonarnego PC, lecz wtedy przy łądowaniu Windowsa Xp wywala blue screen i reset ;/ Jest jakaś możliwośc wgrania na niego Windowsa Xp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netbook lub notebook, upgrade lub modernizacja, pendrive - naucz się pisać tu masz wzór prawidłowej pisowni. nic z tym laptopem nie zrobisz jak nawet pisać poprawnie nie potrafisz, sprzedaj go za 200-300 zł i kup coś działającego z zainstalowanym już systemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netbook lub notebook, upgrade lub modernizacja, pendrive - naucz się pisać tu masz wzór prawidłowej pisowni. nic z tym laptopem nie zrobisz jak nawet pisać poprawnie nie potrafisz, sprzedaj go za 200-300 zł i kup coś działającego z zainstalowanym już systemem

 

Nie spinaj się tak bo kolegów mieć nie będziesz. Wiem jak się poprawie piszę te wyrażenia, co nie znaczy, że muszę tak pisać... Poza tym jeśli nie wnosisz nic przydatnego do tematu, to po co się udzielasz ? O ile się dobrze orientuje to jest forum komputerowe, a nie poprawnej polszczyzny. A rady sprzedaj bo pisać nie umiesz, czyli według Twojego rozumowania nawet systemu zainstalować nie umiesz, zachowaj dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w szkole uczyli pisać poprawnie mimo że nie zawszę robię to poprawnie to nigdy specjalnie nie popełniam błędów. a jak ktoś to robi to dla mnie oznacza że ktoś w szkole popełnił jakiś błąd i nie nauczył danej osoby podstawowych zachowań. A to że dyskutujemy na forum komputerowym nie znaczy że nie trzeba się trzymać zasad gramatyki i ortografii, bo jak by poczuła się pani sprzedawczyni w sklepie do której wyskoczysz z tekstem "ej lala dawaj mi browara bo ci spod pachy napierdala" w końcu to nie teatr a osiedolwy monopolowy.

 

a jeśli chcesz merytoryczną pomoc ze sprzętem to wywal ten szajs bo na 90% żaden Windows nie będzie na tym płynnie działał, spróbuj Chrome OS albo Ubuntu ale szanse na poprawe są niewielkie. za mniej niż 500 zł kupisz dużo lepszy używany sprzęt niż to co masz teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...