Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Otto112

Monitor do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym kupić swój pierwszy monitor Full HD bo póki co mam jakies po prostu mały i tu wybrałem kilka, co myślicie? Albo co polecacie jak te nie sa zbyt dobre?

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/7649284 - Moj faworyt

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/7926200

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/9473589

 

Oczywiscie monitor głownie do gier RPG, FPS itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze w tamtym wątku przewijają sie monitory powyżej 500 zl a moj budżet niestety na to nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz czemu wstawiłem pierwszy link? Po pierwsze VA do RPG i FPS to słaby pomysł, drugie 21.5 cala i full hd to beznadzieja. KLIK Lepiej dołożyć te parę dych żeby później nie żałować, ale zrobisz jak będziesz chciał. Wielu z takimi wymaganiami jak ty bierze aoc i2369vm i są zadowoleni, jedynie co temu monitorowi brakuje to flicker free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ten ostatni czyli LG 22M45D-B ? Widze ze ma matryce TN (czyli chyba w miare) i ten flicker free. Po za tym 21,5 mi wystarczy w zupełności az takim hardcorowym graczem to nie jestem a po za tym wiekszosc jest polecana na pclab http://pclab.pl/art52777-23.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twojego linku "Jeśli duży monitor nie jest potrzebny, a jednak 22-calowy może się okazać niewygodny, warto wybrać model o cal większy. Mimo że różnica w gabarytach jest nieznaczna, wygoda użytkowania bardzo się poprawi." a ten opis 22 cali kupy się nie trzyma bo sam sobie zaprzecza w nim(powinno to tak brzmieć 21.5 cala to zalecane minimum do rozdzielczości full hd - wersja budżetowa) poza tym optimum jakość/cena to 23 cale różnica o 1.5 cala( a nie jak w artykule 1 cal napisany-piszący odwalił tam fuszerkę). Jeśli chodzi o wielkość monitora do gier jaką powinien mieć monitor dla profesjonalnego gracza to 24 cale co zgadza się z "Jest to obecnie jeden z najbardziej uniwersalnych rozmiarów. Idealnie nada się do gier, filmów czy codziennych zadań." również z twojego linku. Dlatego monitory 120-144 Hz full hd mają w większości 24 cale. Wybór matrycy TN 60 Hz to: ani uniwersalne, ani dla gracza, ani do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kaski uzbieraj i zakup coś takiego :)

 

http://proline.pl/?p=IIY+X2483HSU-B1

 

Nie słuchaj Januszy co mówią ,że PVA-MVA-VA nie nadaje się do gier.

Mam w pracy oraz w domu monitory IPS,TN,VA oraz stary LCD na PVA i wszystkie za grubą kase.

 

I najlepiej mi się gra właśnie na PVA-VA super kolory czerń i jakość obrazu TN sb można w du.. wsadzić ta matryca się nadaje do wyświetlania worda w biurach.

IPS jest jest spoko ale świeci na fioletowo patrząc pod katem idź do sklepu i zobacz co Ci odpowiada najlepiej.

 

Obecnie najlepszymi matrycami dla profesjonalistów grafików są VA-MVA oraz IPS są też OLEDY w cenie 30.000 dollars + generują najbardziej realny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia... Dozbieraj, kup później, wydaj więcej... Łatwo powiedzieć, gdy to nie twoje pieniągdze, a gdybyś miał 500 zł i szukał monitora, to byś po prostu kupił i się pogodził, że masz gorszą jakość. Również jestem za aoc'iem 2369 ewentualnie za dokładnie 500 zł na morelach jest wersja 22 calowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor jest na allegro za 679 więc różnica 179pln. Sam kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor jest na allegro za 679 więc różnica 179pln. Sam kupiłem.

aoc i2369vm za 679 przez allegro? To ostro przepłaciłeś w sklepie z dostawą poniżej 600 zł jest. Co do X2483HSU-B1 jest na amva w szybkich grach widać smużenie nawet na IPS z niskim input lagiem a ten jest od nich wolniejszy. Wszystko zależy w co grasz i w jaki sposób - poza tym lepiej brać BenQ EW2440L zamiast Iiyamy, do tego jeszcze autora nie stać na dopłatę 200-300 zł więc trzymajmy się tematu i gdzie autor rozpacza nad dopłatą 50-100 zł. Tutaj dobrym wyborem będzie aoc i2369vm.

 

ŁysyZBrazzers daj mi test że VA nadaje się do gier bardziej niż IPS z niskim input lagiem. Sam posiadam eizo fs2331 i ten model smuży. Nowe modele już tak okropnie nie smużą co prawda. Dalej IPS ma najlepsze kąty widzenia i ja jakoś nie zauważyłem żadnej zmiany barwy w eizo ev2450 brata(widocznie to jest jakaś wada matrycy w tańszych IPS). W matrycach z VA masz problem z czernią pod kątem w wielu modelach i co na to powiesz? Też tak mogę powiedzieć IPS nie srebrzy i nie ma problemów BLB tyle że to tylko w droższych modelach niedostępnych dla przeciętnego Kowalskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o Iiyamie za 679pln. Lg ok ale w podobnej cenie masz 24 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zarejestrowany jako przedsiębiorca. Na tej aukcji z HDD KLIK jest tylko 12 miesięcy, zawsze było 2 lata w zwykłym sklepie na wd blue - daje do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dokładnie czasem lepiej zapłacić te 70 pln więcej i mieć gwarancję na 2 lub 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aoc i2369vm za 679 przez allegro? To ostro przepłaciłeś w sklepie z dostawą poniżej 600 zł jest. Co do X2483HSU-B1 jest na amva w szybkich grach widać smużenie nawet na IPS z niskim input lagiem a ten jest od nich wolniejszy. Wszystko zależy w co grasz i w jaki sposób - poza tym lepiej brać BenQ EW2440L zamiast Iiyamy, do tego jeszcze autora nie stać na dopłatę 200-300 zł więc trzymajmy się tematu i gdzie autor rozpacza nad dopłatą 50-100 zł. Tutaj dobrym wyborem będzie aoc i2369vm.

 

ŁysyZBrazzers daj mi test że VA nadaje się do gier bardziej niż IPS z niskim input lagiem. Sam posiadam eizo fs2331 i ten model smuży. Nowe modele już tak okropnie nie smużą co prawda. Dalej IPS ma najlepsze kąty widzenia i ja jakoś nie zauważyłem żadnej zmiany barwy w eizo ev2450 brata(widocznie to jest jakaś wada matrycy w tańszych IPS). W matrycach z VA masz problem z czernią pod kątem w wielu modelach i co na to powiesz? Też tak mogę powiedzieć IPS nie srebrzy i nie ma problemów BLB tyle że to tylko w droższych modelach niedostępnych dla przeciętnego Kowalskiego.

 

Nie muszę nic mówić akurat smużenie mi nie przeszkadza a sam częściej gram na 12 letnim LCD PVA gdyż moja karta nowych gier w FullHD nie pociągnie.

Nie muszę też dawać Ci testów siadasz i patrzysz co lepiej Ci pasuje chyba widzisz co generuje lepszy obraz.

Jeśli chodzi o kolory czerń to nadal najlepsze są monitory CRT, OLEDY ,Super AMOLEDY.

 

Wadą IPS jest ten fioletowy połysk irytuje mnie to.Zaś PVA/MVA/VA czerń nie jest tak głęboka jak w CRT, OLED ale można to ustawić bawiąc się podświetleniem matrycy nowe monitory już nie mają tego problemu.

 

Na Allegro jest dużo starych EIZO na PVA za 200ZŁ które niszczą nowe monitory za 700ZŁ +

 

Ideałem obrazu kiedyś były CRT super kolory czerń kąty widzenia tylko nie trzymały geometrii obrazu.

TN-TFT to szajs...przynajmniej te tańsze.

VA oraz IPS to taki półśrodek mają wady ale ,żeby ich nie było widać trzeba kupować monitory za 5000ZŁ +

 

Idealne zaś są Oledy, Super Amoledy od Samsunga które wyświetlają idealne kolory czerń jak CRT a przy tym są cienkie mają duże kąty widzenia są też przeźroczyste i kosztują tyle ile samochody w salonie.

 

Widziałem takie w Tokyo na wystawie Expo-Technology normalnie inna epoka oczywiście takie monitory będą dostepnę może za 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie eizo fs2331 i u brata eizo ev2450 i żadnego fioletowego połysku nie widzę. Wiem także że czerń pod kątem w matrycach VA się rozjaśnia. Co do kolorów IPS ma lepsze kolory ale w VA są bardziej naturalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie eizo fs2331 i u brata eizo ev2450 i żadnego fioletowego połysku nie widzę. Wiem także że czerń pod kątem w matrycach VA się rozjaśnia. Co do kolorów IPS ma lepsze kolory ale w VA są bardziej naturalne.

 

Bo to monitory Eizo wszystko zależy od producenta w tańszych monitorach już widać dużą różnicę.

 

Autor już chyba zakupił monitor więc temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra dyskusja :)

Wyjaśniliście naprawdę sporo zalet i wad matryc, co mogłony się przydać szaremu użytkownikowi ;) na waszym miejscu zamiast się kłócić napisał bym artykuł na ten temat, bo widzę, że nie ma żadnych podpiętych tematów w którym jest to wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, sam szukam monitora FHD do gier i internetu tak do 500-600 PLN i znalazłem tą Iiyamę za 599 - klik. Nada się czy lepiej wziąć coś innego za tą kasę? Też mam niewiele do wydania i te 6 stów to totalny maks. Z góry dzięki. I dodatkowe pytanie jak już jestem - jakim kablem najlepiej podłączyć, DVI czy HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że DVI zamiast HDMI. Ten monitor co podałeś jest na wyprzedaży w tym sklepie. Jeśli takiego monitora szukasz z matrycą amva to taniej nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam ogółem monitora tak jak napisałem - maks 500-600, FHD do gier i neta, niestety nie znam się na matrycach dlatego napisałem tutaj. Co do podanego monitora to po prostu widziałem tutaj, że jest polecany, wstukałem, spodobał mi się, ot cała historia. A tak prawdę mówiąc nie mam o tym zielonego pojęcia, chciałbym po prostu, żeby w tym budżecie był jak najlepszy, używki też mogą być (ale nie starsze niż pół roku) a czy IPS, czy inne to nie ma dla mnie większego znaczenia bo i tak się na tym nie znam, zostawiam to mądrzejszym ode mnie. Byleby nie AMOLED - nie lubię szajsungowych wynalazków.

 

Może ten lepszy do gier? klik I co do tego - D-Sub > HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy lepiej HDMI niż D-Sub. Sam zdecyduj. Ogólnie do gier i ogólnego użytku w kwocie do 600 zł ja brałbym aoc i2369vm ale brak flicker free może zaboleć kogoś. AMVA to półśrodek między grami i filmami do tego jest flicker free ale VA zazwyczaj gorzej nadają się do neta choć wielu twierdzi że ten monitor ma stonowany obraz. W sumie za 600 zł można zaryzykować z X2483HSU-B1. Sam musisz podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam różnicy z flicker czy bez - jak do tej pory jechałem na wiekowym sprzęcie więc podejrzewam, że tego nie było. I czemu "zaryzykować" z Iiyamą? Filmy będą bardzo rzadko odpalane więc więc tego nie biorę pod uwagę. Najwięcej gier (głównie FIFA, Minecraft czy inne takie bzdety młodzieży - to dla braci, ja od czasu do czasu jakiegoś Wieśka czy BFa odpalę), mniej neta, filmy i praca biurowa najrzadziej. A coś ciut drożej (no maks 700 ale to już naprawdę nie wiem jak to zrobię) albo z używek? I co z tym IPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...