Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Flisak7

Komputer za ok.1800zł...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Założyłem temat w dziale z zestawami komputerowymi, choć będę Was prosić o pomoc również i w innej kwestii. Ale od początku... Potrzebuję nowego komputera, gdyż obecnie działam na pożyczonym, starym laptopie. Sprzęt wykorzystuję do pracy w pakiecie office, przeglądania internetu(wiele kart na raz), oglądania filmów w co najmniej HD, słuchania muzyki, czasem obróbce fotografii. Jeśli chodzi o granie, to nie mam na to kompletnie czasu, choć mam mega chęć na GTA 5 i Wiedźmina 3, które to są nowymi i dość wymagającymi grami. Dla mnie niezbędne jest to, aby komputer posiadał dysk SSD (oczywiste dlaczego), nawet kosztem posiadania małej ilości pamięci (obecnie korzystam z pożyczonego laptopa, który ma mniej niż 100Gb miejsca i żyję, no ale darowanemu koniowi... :P). Zastanawiam się poważnie nad dwoma opcjami, dlatego w opisie widnieje "ale nie tylko".

Pierwsza opcja - komputer stacjonarny z Intel Core i5-4460 (cena poniżej 800zł), 8Gb RAM (ok 200zł), dysk SSD 240Gb (ok.350zł), brak dedykowanej karty(bo pisałem że raczej nie gram), płyta główna, zasilacz i obudowa - tu liczę na Waszą pomoc ;) Pamiętajcie, że powyższe składniki dają już 1350zł, a chciałbym przeznaczyć ok 1800zł, raczej nie więcej.

Druga opcja - laptop z core i3, dysk SSD 240Gb, ten mam na oku http://www.x-kom.pl/p/244503-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i3-4000m-4gb-240-dvd-rw-r5-m230.html System posiadam z uczelni, dlatego ten koszt mogę sobie spokojnie odliczyć.

 

Mam dylemat z tego względu, że z jednej strony obie opcje wyjdą w podobnej cenie (ok 1800zł), na obu pracować będzie się dobrze (dysk SSD), na obu w gry raczej nie pogram, a jeśli już to w starsze i mniej wymagające tytuły, obie opcje mają tę samą ilość miejsca na dane. Ale laptopa rozważam z tego względu, że lubię przejść się z komputerem do łóżka w chłodne dni, obejrzeć film z dziewczyną, lubię przejść do kuchni z komputerem, gdy trzeba komuś coś pokazać, obecnie coraz rzadziej pracuję przy biurku, a właśnie gdzieś w okolicach fotela z kompem na kolanach, brak gier mi nie doskwiera. Za to w stacjonarce mam lepszy procek i więcej RAM, co jest rozwiązaniem przyszłościowym i lepszym do bardziej zaawansowanej pracy, ponadto mogę zawsze dokupić GTX 960, gdy będę mieć przypływ gotówki i sobie pogram nawet w nowe gry, gdybym miał urlopik czy ogólnie więcej czasu. Ponadto posiadam niewielki (250GB) dysk ze starego blaszaka, który leży od roku, od kiedy mam zepsutego starego kompa (od razu uprzedzam, nie warto remontować, bo to komp z 2005roku) i mógłbym go dodać do nowego peceta.

 

Bardzo proszę Was o pomoc, a w szczególności o dobrą argumentację, a jeśli już polecacie stacjonarkę, to doradźcie proszę, jaką obudowę, płytę i zasilacz wybrać. Pozdrawiam Was gorąco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnych zestawow jest na peczki przejrzyj historie forum z kilku tygodni. Laptop w podobnej cenie zawsze bedzie mniej wydajny niz stacjonarka.

jesli nie grasz to i3 w zupelnosci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zdążyłem już przeczytać porównania procesorów, kart graficznych itp. Ale na temat obudowy, płyty i zasilacza dalej nie wiem co począć, a jak pisałem w pierwszym poście mam na to wszystko ok. 450zł. Także dla znawców będzie łatwiej coś skleić za tę cenę. Ponadto liczyłem na Wasze opinie, argumenty... Ale widzę, że łatwiej napisać, że wszystko już na forum było. Chciałbym tylko zaznaczyć, że to był mój pierwszy post na tym forum i trudno w jeden dzień przejrzeć kilkaset tematów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: msi h81-m p33, do tej i5 nie potrzeba nic lepszego bo i tak nie podkręcisz, obudowę ja mogę polecić zalmana t5 lub coś z tej serii, mała co mi się podoba, jest miejsce na kable, wentylacja ok, blacha też w miarę porządna; Składałem też komputer w cm n200, tam trochę słabsza blacha i mniejsze wtłoczenie na ściance ale masz za to zdecydowanie więcej miejsca. Zasilacz, jeśli chciałbyś grać i kupić jakąś grafikę to corsair vs 450 wystarczy ew. cx 430. Już nie musisz przeglądać forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: msi h81-m p33, do tej i5 nie potrzeba nic lepszego bo i tak nie podkręcisz, obudowę ja mogę polecić zalmana t5 lub coś z tej serii, mała co mi się podoba, jest miejsce na kable, wentylacja ok, blacha też w miarę porządna; Składałem też komputer w cm n200, tam trochę słabsza blacha i mniejsze wtłoczenie na ściance ale masz za to zdecydowanie więcej miejsca. Zasilacz, jeśli chciałbyś grać i kupić jakąś grafikę to corsair vs 450 wystarczy ew. cx 430. Już nie musisz przeglądać forum :)

 

Dziękuję bardzo :) no i to jest już jakaś konkretna odpowiedź :) A jeśli chodzi o ten zasilacz, to do karty pokroju radeon r280x i geforce gtx 960 w zupełności wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

http://www.morele.net/inventory/info/9lCJuX/

 

Masz tu i3(do wieśka i gta jest ok), 370- polecam 270 x jak masz kase, ram do rozbudowy. Jak zrobisz kompletny zestaw wychodzi 2100-2200 zł, a gry Ci ładnie pójdą...

Ewentualnie i5 + integra, ale teraz nie pograsz ;-(

 

To jeśli brałbym radeona to tym bardziej wolałbym wziąć i5, także takie rozwiązanie jakoś mi nie pasuje. Wolałbym wpierw kupić lepszy procesor, a potem dokupić porządną kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź i5 4460 albo 4590, a potem kup gtx 970/960 ;-)

 

Czyli jeśli wybiorę procka, to myślę, że 4460 starczy. A na do 970 na pewno nie dołożę tych 400-500zł :P Za rzadko gram, ponadto nie potrzebuję ultra w fullHD, bo nawet nie mam takiego ekranu XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś w stylu r9 270x? albo nawet r7 370, tylko musisz się na coś zdecydować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś w stylu r9 270x? albo nawet r7 370, tylko musisz się na coś zdecydować...

 

To prędzej myślałem o R280X i GTX 960, bo one są wydajniejsze od Twoich propozycji, a R280X można wyrwać spokojnie nawet poniżej 700zł :D Ale przede wszystkim, w pececie zawsze mogę grafikę dołożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...