Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lysyn

Wymiana i7 3770K (4,5 Ghz) na i7 6700k

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w sumie wiekowy sprzęt i7 3770K na 4500 Ghz, Asus Z77 V-Deluxe, 2 x 4 Gskill 2133. Do tego GTX 970.

Cy warto wymianiać na nową platformę z i7 6700k?

 

PS. Za jaką ew. kwotę mógłbym sprzedac stary sprzęt (procek, płyta, ram).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sumie wiekowy sprzęt i7 3770K na 4500 Ghz, Asus Z77 V-Deluxe, 2 x 4 Gskill 2133. Do tego GTX 970.

Cy warto wymianiać na nową platformę z i7 6700k?

 

PS. Za jaką ew. kwotę mógłbym sprzedac stary sprzęt (procek, płyta, ram).

 

Jak nie masz co z kasą robić to wymieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie ma testów można wróżyć z fusów. A plotki mówią, że nie przewaga nad 4790k będzie marginalna. Ogólnie to Twój wiekowy proc przeważnie nie ustępuje 4690K 4,5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i5 2500k i wciąż ciężko mi się przekonać do wymiany sprzętu, robię to tylko dlatego bo potrzebuje dwóch PC. :D

Wszystko pokażą testy, jeśli Skylake nie okaże się cudownym dzieckiem intela to ja biorę i7 5820k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 4.5 GHz nie pójdzie? Poza tym czeka Cie wymiana RAM, mobo i CPU co daje koszt kompletnie niewspółmierny do otrzymanej wydajności. Choć poczekajmy do jutra, jeśli Skylake będzie miał wydajność zegar-w-zegar jak Broadwell, to będzie naprawdę dobrze. Do tego przez najbliższe 2-3 lata nie wyjdzie prawdopodobnie nic lepszego i zakup Skylake może okazać się złotym interesem, podobnie jak kiedyś 2500K, który do tej pory daje radę, już może nie tak jak kiedyś ale wciąż jest to solidny procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pojdzie wiecej niż 4,5 ale po co go żyłowac i podwyzszac napięcie.

Wiem ze mobo, ramy i procek. Mam nadzieje ze chlodzenie z 1155 (Noctua NH-D14‎)będzie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie powinno bez problemu przypasować.

Zawsze akazja na przesiadkę na ddr4. Do tego nowe graty na gwarancji.

Jak masz $ to czemu nie?

Na testy 6700k musisz poczekać kilka dni jeszcze bo nie wiadomo do końca co będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ma wyjść jutro ale płyty z deka później :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i5 2500k i wciąż ciężko mi się przekonać do wymiany sprzętu, robię to tylko dlatego bo potrzebuje dwóch PC. :D

Wszystko pokażą testy, jeśli Skylake nie okaże się cudownym dzieckiem intela to ja biorę i7 5820k.

Do gier stare sandy już zaczynają odstawać- pod haswelle są solidne optymalizacje i róznica się robi zauważalna+ mozna wyżej ustawic pamięci a to też daje trochę (pameitam na sandy chyba powyżej 2133 czy nawet 2000mhz nie wymęczysz pamięci).

 

Suma summarum sa tyruły gdzie jesteśmy ok 30% wydajnosci do przodu w skrajnych przypadkach.

 

Ponoć ma wyjść jutro ale płyty z deka później :(

aż tak ciśnie ? ;)

Ja czekałem bez napinki, trafił się 5820k i jakos tak wyszło ;)

Mozę do mobaczy będzie pasować skylake-e ;)

Może też coś fajnego upolujesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie moge dodać tyle że mam taki zestaw jak w opisie i bedę sie przesiadal na i7 6700k. Co do twojej sytuacji jeszcze bym poczekał bo nie widzę wiekszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Twoim przypadku sens zmiany też nie jest jakiś super bo masz dobrego procka ;) A sporo do tego dołożysz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana 3770k na 6700k to jest ogromna głupota. Nie chcesz bardziej podkręcić swojegi procesora bo nie chcesz go "żyłować", jeśli naprawdę byłaby Ci potrzebna większa moc to byś podkręcił. Dołożysz ponad 1k tylko po to żeby zmienić i nie odczuć żadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana 3770k na 6700k to jest ogromna głupota. Nie chcesz bardziej podkręcić swojegi procesora bo nie chcesz go "żyłować", jeśli naprawdę byłaby Ci potrzebna większa moc to byś podkręcił. Dołożysz ponad 1k tylko po to żeby zmienić i nie odczuć żadnej różnicy.

różnice odczuje, tylko nie będzie ona warta tej dopłaty, i co ważniejsze najważniejsze jest to do czego używa on kompa. W każdym razie z przesiadkami warto się przyhamować ze względu na ceny płyt głównych i ich wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 25% wzrosie IPC wiec raczej nie warto + ze nvidia nie zapomni o skylake na kilka lat w przeciwienstwie do IB hehehe ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...