Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piccardo

I7 4970k OC na Asus gryphon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Chcę podkręcić do 4,6GHz i tu kilka pytań:

-Co ustawić w biosie na płycie asus gryphon z97, jest tam masa opcji które mają wpływ na pracę procesora jak i trzymanie zegarów przez niego.

-ramy zostawić na xmp czy coś zmieniać? DDR3 2133mhz cl9 4x4GB g skill ripways

Zasilacz corsair RM 620, gtx 970 G1 gaming 1450@1920, chłodzenie CPU corsair H80iGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram na początek ustaw bezpiecznie - 2133 a później możesz dostroić jak zorientujesz się co potrafi CPU.

4.6GHz może być problematyczne ze względu na możliwe wysokie temperatury. nic nie piszesz o chłodzeniu.

Wszystko jednak potwierdzą testy z uwagi na to, że każdy CPU jest inny w sensie podatności na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram jest ustawiony z profilu xmp na 2133 a chłodzenie też opisałem. Interesuje mnie tylko które opcje ustawić na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od stabilnego 4,5Ghz na możliwie niskich napięciach..

Zacznij od 1,2V na CPU

wejściowe napięcie daj na 1,9V

Ringa na 1,15

 

i kolejno schodź w dół aż uzyskasz pełną stabilność na 4,5 GHz..

 

Jak już uzyskasz 4,5 stabline w OCCt:CPU i np. Prime to ustaw mnożnik na 4,6 i podnosisz po trochu parametry żeby znaleźć stabilność (bądź podbijasz na wyższe i obniżasz - kto co woli)

oczywiście monitoruje Real Temp temperatur procesora oraz taktowanie czy nie zbija zegarów bo mu za ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcji zasilania CPU mam kilka do ustawienia jak i są opcje które zabijają takty względem temperatury a żaden mi odp nie potrafi dokładnie które napięcia i które opcje w biosie ustawić. Metodyka testowa jest mi znana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...