Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jeno141

Jaki procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przepraszam jeśli już było.

Chcę kupić nowy procesor, znalazłem taki oto egzemplarz: http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i7-4790k-4ghz-box-inbx80646i74790k/pd/D654ZBBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11442442

I tu pojawia się problem, gdyż mam już niezintegrowaną kartę GeForce'a. Czy opłaca się kupić procesor z kartą zintegrowaną? Czy można wyłączyć kartę zintegrowaną i pracować na dotychczasowej karcie?

Jeśli nie to jaki procesor kupić, typowo do gier, obecnie mam AMD Phenom II 3,20 GHZ, więc potrzebuję lepszego. Planuję dokupić także nową płytę główną.

Inny aspekt to zasilanie, jakie powinno być by utrzymać ten procesor?

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włożeniu innej karty graficznej automatycznie ta zintegrowana się wyłącza, więc z tym nie ma problemu.

Nie ma procesorów obecnie bez zintegrowanej grafiki (przynajmniej inteli), co prawda jeszcze w obiegu są i5 3350P ale to szczególny przypadek.

Nie ma sensu przepłacać za i7. Gry więcej jak 4 rdzeni nie potrzebują, i5 4690k będzie dobrym wyborem.

 

 

Jeśli planujesz dokupić płytę główną do tego procesora, co wybierz taką na chipsecie Intel Z97, z porządną oraz dobrze chłodzoną sekcją zasilania, tak aby można było zrobić OC procesora, polecam dla początkujących firme asrock, mają dosyć proste biosy, więc OC nie powinno być problemem, ewentualnie jak się znasz na OC brałbym MSI, bardzo szczegółowe biosy, można dopasować indywidualnie do siebie, a jak nie chcesz bawić się w OC, a zależy ci na wysokiej wydajności, wybierz mobo z serii Asus Rog, np. rangera, zrobi OC za ciebie.

 

 

Co do zasilania, podkręcony na 4.5ghz 4690k więcej jak te 150W raczej nie weźmie. Z jakąś mocną grafiką wydaje mi się, że te 300 - 350W to max.

 

 

Zasilacze dobiera się przeważnie tak, aby pod pełnym obciążeniem pracowały w zakresie 60-75% znamionowej mocy, więc zasilacz o mocy 550 - 650W powinien być ok. KONIECZNIE markowy, używany jeśli nie stać sie na nowy ale markowy. Osobiście polecam firme be quiet albo Corsair, bardzo solidne produkty mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...