Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hoove

Podkręcanie GTAX 970 Windforce

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Interesuje mnie podkręcenie karty GTX 970 Windforce programem zaoferowanym przez Nvidia OC GURU 2

 

Jednak nie znam się za bardzo na podkręcaniu pamięci itp. a nie chce zniszczyć karty.

 

Macie jakieś porady? O ile moge maksymalnie podnieść pamieć by karta dalej czuła się dobrze?

 

Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcaj co 10mhz pamięci i rdzeń potem uruchamiaj jakąś gre i sprawdzaj czy działa a jak działa to pograj trochę i sprawdź temperatury

Temperatury muszą być poniżej 80 stopni

Jak podczas uruchamiania gry wywali ci błąd to znaczy że za mocno ją podkręciłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie rdzen na 1500mhz i sprawdz stabilność np w grze wiedzmin 3 .Jak stabilnie to po 10 mhz w góre a jak nie stabilnie to 10 w dół .Poznej pamieci .Startuj na 8000mhz .Jak stabilnie to zostaw bo nie warto wyzej jak nie stabilnie to w dół i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw podkręcaj rdzeń, później pamięci...jak będziesz podkręcał obie wartości jednocześnie, to później nie będziesz wiedzial, co powoduje niestabilność - czy za dużo na rdzeniu, czy na pamięciach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw podkręcaj rdzeń, później pamięci...jak będziesz podkręcał obie wartości jednocześnie, to później nie będziesz wiedzial, co powoduje niestabilność - czy za dużo na rdzeniu, czy na pamięciach ;)

 

Stabilność? Gdzie znaję tą stabilność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie rdzen na 1500mhz i sprawdz stabilność np w grze wiedzmin 3 .Jak stabilnie to po 10 mhz w góre a jak nie stabilnie to 10 w dół .Poznej pamieci .Startuj na 8000mhz .Jak stabilnie to zostaw bo nie warto wyzej jak nie stabilnie to w dół i tyle

 

stabilność...czyt. takie ustawienia zegarów, żeby karta chodziła stabilnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilność...czyt. takie ustawienia zegarów, żeby karta chodziła stabilnie ;)

 

Chodziła stabilnie, znaczy gra chodziła płynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcaj co 10mhz pamięci i rdzeń potem uruchamiaj jakąś gre i sprawdzaj czy działa a jak działa to pograj trochę i sprawdź temperatury

Temperatury muszą być poniżej 80 stopni

Jak podczas uruchamiania gry wywali ci błąd to znaczy że za mocno ją podkręciłeś

 

Tylko problem w tym, że ona bez podkręcania ma po 80 stopni. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka obudowa?ile wentylatorów w niej?

 

Ach pomyliłem się z tą temperaturą, jest o wiele niższa.

 

Mam rozumieć, że GPU CLOCK ma być ostawione na 1500 MHz, a MEMORY CLOCK na 8000 MHz, a karcie się nic nie stanie?

Bo tylko wysoka temperatura (80<) może zniszczyć karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są wartości wyjściowe...od których zacznij oc, najpierw power limit na max, potem rdzeń na 1500 i testuj...jak wysypie sterownik, to kapke w dół (z 10-20 mhz) i tak do skutku...aż bedzie chodzić stabilnie, z pamięciami to samo - tylko przy pamięciach z reguły, jak przedobrzysz, to będą przekłamania w obrazie - tekstury się rozjeżdżają, kropki, kreski - ogólnie artefakty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach pomyliłem się z tą temperaturą, jest o wiele niższa.

 

Mam rozumieć, że GPU CLOCK ma być ostawione na 1500 MHz, a MEMORY CLOCK na 8000 MHz, a karcie się nic nie stanie?

Bo tylko wysoka temperatura (80<) może zniszczyć karte?

Wysoka temperatura nie zniszczy karty ale skróci jej żywotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięcią bym nie szalał, bo ten gigabyte nie ma backplate'a, więc pamięci są na wierzchu i nawet nie wiesz kiedy im będzie za gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat przedawniony, ale mam pytanie odnośnie podkręcania 970 lecz w MSI Afterburnerze. Mianowicie, nie pokazuje mi taktowania rdzenia ani pamięci tylko + lub - ile podkręciłem przesuwając suwak. Jak to zmienić, abym wiedział konkretnie jaką wartość uzyskałem? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...