Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Astaroth47

Roccat Kone Pure Military vs Roccat Savu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

- obecna mysz: Microsoft Notebook Optical Mouse 3000

- rozdziałki w grach: 1650x1050

- DPI: 900

- czułości w grach: w HotS i Smite; 50%

- czułość w Windows: 6/11 (środek)

- gram w: Heroes of the Storm, Smite, RPG, czasem strzelanka.

- podkładka: mniejszy ślizg

- ilość przycisków: 3, boczne mogłyby być, ale nie jest to priorytet

- budżet: ok. 150zł,

- chwyt: fingertip grip

 

Mój wybór padł na

Roccat Kone Pure Military

Roccat Savu

 

Jednak nie mam możliwości spróbować zadziałać żadną z nich a mam wielki dylemat zwiazany z ich głośnością kliknięcia. Bardzo zależy mi by był jak najcichszy, jednak w testach opisują je jako dosyć głośne myszki, ciężko nawet na youtubowej recenzji usłyszeć jak to z nimi jest. Dlatego chętnie dowiem się coś w tej sprawie od osób które na nich działają.

A może macie jakieś propozycje do tej konfiguracji z cichym klikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad roccatem ale coś jest nie w porządku.

Najpierw była ta dziwna promocja w muve gdzie sprzedawali Roccat Kone Pure Military Naval Storm za 149 złotych, prawie darmo.

Potem ktoś pokazywał ten filmik o wadliwych roccatach

A teraz trafiłem w morele na cały zestaw roccat gdzie jest i mysz Naval Storm i podkładka i jakieś nieśmiertelniki i to wszystko za 235 złotych

gdzie ta sama mysz solo kosztuje 295 złotych (identyczna, pisałem do morele) a podkładka solo chyba 57 złotych.

Czyli obserwujemy z nie wiadomo jakich powodów w różnych miejscach wysyp tanich roccatów z których na dodatek część jest uszkodzona.

Zalecałbym czujność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad roccatem ale coś jest nie w porządku.

Najpierw była ta dziwna promocja w muve gdzie sprzedawali Roccat Kone Pure Military Naval Storm za 149 złotych, prawie darmo.

Potem ktoś pokazywał ten filmik o wadliwych roccatach

A teraz trafiłem w morele na cały zestaw roccat gdzie jest i mysz Naval Storm i podkładka i jakieś nieśmiertelniki i to wszystko za 235 złotych

gdzie ta sama mysz solo kosztuje 295 złotych (identyczna, pisałem do morele) a podkładka solo chyba 57 złotych.

Czyli obserwujemy z nie wiadomo jakich powodów w różnych miejscach wysyp tanich roccatów z których na dodatek część jest uszkodzona.

Zalecałbym czujność.

 

Myszka kosztuje w regularnej sprzedaży od 249 zł, m.in. Media Markt, Saturn czy X-Kom. Może jestem naiwniakiem :) ale nie wierzę w świadomą sprzedaż wadliwych produktów firm/sklepów z taką pozycją na rynku. W kazdym razie już jest w drodze i niedługo się przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomne, ze detalista nie wie, co dostaje w pudelku (zaplombowane przeciez). Snucie teorii o jakims ukladzie moze byc niezdrowe. Aczkolwiek jeszcze raz podkresle - kilka pod rzad egzemplarzy mialo te sama wade (ktora zaakcentowalem w powyzszym filmiku). Czujnosc jak czujnosc - mamy prawo do zwrotu, wiec hazard nizszego sortu. Na pewno myszka warta grzechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to patrz:

295,38 PLN + 49 PLN= 344,38 PLN

I to samo a nawet więcej 235 PLN

344,38 PLN -235 PLN = 109,38 złotych(26 euro) taniej.

To nie jest normalne tym bardziej że ostatnio elektronika drożała.

Miałem brać ten pack ale się boję że w środku będzie jakiś chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to patrz:

295,38 PLN + 49 PLN= 344,38 PLN

I to samo a nawet więcej 235 PLN

344,38 PLN -235 PLN = 109,38 złotych(26 euro) taniej.

To nie jest normalne tym bardziej że ostatnio elektronika drożała.

Miałem brać ten pack ale się boję że w środku będzie jakiś chłam.

 

Nie mogę się powstrzymać :) Gier przecenionych np. ze 100 zł na 25 zł też nie kupujesz obawiając się, że część rozgrywki będzie wycięta ;)?

 

http://www.x-kom.pl/p/203798-mysz-przewodowa-roccat-kone-pure-naval-storm-optical-5000-dpi.html

http://www.x-kom.pl/p/216395-podkladka-pod-mysz-roccat-sense-naval-storm-2mm.html

 

Rzeczy które kosztują 298 zł, przecenione na w sumie 235 zł. Ja nie widzę w tym nić zdrożnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecałbym dokładne sprawdzenie Roccat Kone Pure Military po zakupie. Miałem dwa egzemplarze Naval Storm. Pierwszy z MM (problem ze scrollem Roccat Kone Pure Military (Naval Storm), drugi z innego sklepu (problem z luźną soczewką). Wyleczyłem się z produktów tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce negować tego co pisza poprzednicy. Bo rzeczywiście ten problem możę występować. Ale nie przesadzajcie z tą zmową sklepów. Moim zdaniem wadliwe egzemplarze to nie wina sklepów tylko producenta.. No cóż tak już bywa. Steelseriesy się ścierają. W nowych Logitechach coś lata... Zawsze się coś znajdzie.

Sam kupiłem Roccata Pure Military za 149zł (Promocja w procpu.pl) i nie mam z nim żadnych problemów. Scrol działa znakomice a elementy soczewki są sztywno na swoim miejscu. Po prostu niektórzy źle trafili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...