Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sobi_85

Dysk ssd 120 -128 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie. Mam zamiar wymienić swój obecny dysk ssd na coś nowszego co polecacie? Co do ceny myślę że 350 zł to max ale im taniej to też dobrze :-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów multum ale;

1.Toshiba Q series Pro -279zł

2.Plextor M6S -279

3.Crucial MX100 -?

4.GoodRamC100 -239

 

Generalnie unikaj Kingstona, Samsunga i innych wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja parę złoty dodać i będzie 256gb i chyba go zamówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów multum ale;

1.Toshiba Q series Pro -279zł

2.Plextor M6S -279

3.Crucial MX100 -?

4.GoodRamC100 -239

 

Generalnie unikaj Kingstona, Samsunga i innych wynalazków.

Poleca goodram, m6s i mx 100 128 gb, a potem mówi, żeby unikać samsunga... Tak naprawdę samsung miał jedną wpadkę którą naprawili, za to m6s padały i nadal padają po miesiącu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 120-128 GB Toshibe albo C100. Obecnie wolałbym jednak dołożyć do BX100 250 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleca goodram, m6s i mx 100 128 gb, a potem mówi, żeby unikać samsunga... Tak naprawdę samsung miał jedną wpadkę którą naprawili, za to m6s padały i nadal padają po miesiącu...

 

Kolego jak najbardziej polecam Toshibę, Goodram [ekonomia górą w tym przypadku] Crucial i jako ostatni Plextor.

Doskonale wiem o problemach z firmware w tym SSD [siedzę na tym forum kilka lat] ale aktualizacja rozwiązuje problem.

Co do Kingstona to nawet nie mam zamiaru dyskutować mimo że w 2012 sam go kupiłem.

SSD Samsunga dalej zdecydowanie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleca goodram, m6s i mx 100 128 gb, a potem mówi, żeby unikać samsunga... Tak naprawdę samsung miał jedną wpadkę którą naprawili, za to m6s padały i nadal padają po miesiącu...

Gdzie plextory padają po miesiącu? Mam M6S i faktycznie zaliczyli mega faila, bo wypuścili update softu, który zabił kilkadziesiąt dysków. Coś nowego o czym nie wiem się pojawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę samsung miał jedną wpadkę którą naprawili

 

Problemu sprzętowego nie da się naprawić aktualizacją oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakie firmy mam brać pod uwagę ? a jakie nie ?

 

A w tym kingstonie masz kości asynchroniczne że chcesz wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk co mam do laptopa chce dać bo mi padł i chciałbym coś nowszego i szybszego kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Plextor M6S wydaje się jedną z fajniejszych propozycji.

Z jednej strony jest zauważalnie szybszy niż najtańsze dyski, a z drugiej jeszcze nie jest bardzo drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Plextor M6S wydaje się jedną z fajniejszych propozycji.

Z jednej strony jest zauważalnie szybszy niż najtańsze dyski, a z drugiej jeszcze nie jest bardzo drogi.

 

Tak , super jest, zwłaszcza jak się nie popsuje po miesiącu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie to co z tym plextorem, chcę kupić dysk 120-140 GB i już miałem go kupić :D Teraz już zgłupiałem, kasa 250 zł +/- 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać Plextora, ale jeśli będziesz miał w nim fw. 1.07 to zaktualizuj do 1.08. Ja ze swojej strony polecam ten dysk. Chodzi u mnie bez problemów od czasu wymiany po felerze z fw. 1.05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów multum ale;

1.Toshiba Q series Pro -279zł

2.Plextor M6S -279

3.Crucial MX100 -?

4.GoodRamC100 -239

 

Generalnie unikaj Kingstona, Samsunga i innych wynalazków.

 

Jako posiadacz M6S... polecam M6S :). Cenowo może i jest nieco drożej, ale dysk właśnie otrzymał wsparcie dla PlexTurbo 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek wsadzisz na miejsce V300, będzie lepsze - jeśli masz model z asynchronicznymi kościami, to nawet kartofel ;). Ale tak na pełnej powadze. Podepnę się do propozycji wyżej - Plextor M6S z obsługą PlexTurbo 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, w takim razie zamawiam, jakies drobne z porfela się wyciągnie. Nie mialem nigdy doczynienia z ssd, wiec pytanie jak sprawdzic to firmware ? To sie instaluje z plyty czy jak :D no serio nie wiem,

Z gory dzieki jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem mnóstwo SSD prawie każdej firmy.

 

Najlepsze są Intela, Toshiba nowej serii, Plextor lub Lite On i Samsung który tak tu jest znienawidzony. I co ciekawe każdy samsung niezależnie od ilości przepracowanych godzin dalej miał wzorowego smarta.

 

Zdecydowanie najgorsze są Kingston V300, Crucial, Goodram,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij w czym są najgorsze Cruciale i Goodram ? Niepodoba się kolor obudowy dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak obudowy mają paskudne. Te dyski nie nadają się do ciągłego zapisu w komputerach które chodzą 24/h. Smart po kilku tysiącach godzin też już nie jest czysty. To są typowe budżetówki i chyba nie trzeba tego komentować.

 

choć najgorszy jest kingston. Ma świetną cenę ale sprawność dysku bardzo szybko na nim spada. Na ok.5 kingstonów 120 V300 po przepracowaniu tysiąca godzin każdy miał sprawność 92 - 93 %.

 

Podobnie jest z samsungami poniżej 2013 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam dylemat co kupic niezła rozmowa z tego wynikneła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak obudowy mają paskudne. Te dyski nie nadają się do ciągłego zapisu w komputerach które chodzą 24/h.

Jeśli masz na myśli STEADY STATE to prawda jest taka że 90% SSD na rynku zalicza znaczny spadek wydajności po takim katowaniu.

 

Co ty masz do Goodramów? Taki C100 ma porządne NAND od Toshiby a kontroler Phison S8 wyjątkowo nie ma jakieś tendencji do padania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dyski nie nadają się do ciągłego zapisu w komputerach które chodzą 24/h. Smart po kilku tysiącach godzin też już nie jest czysty. To są typowe budżetówki i chyba nie trzeba tego komentować.

Kolejny temat, w którym trafiam na tomek.owca. troll.gif Chyba czas zainteresować nim moderatorów...

 

Crucial (Micron) produkuje bardzo dobre SSD z niskiej i średniej półki, agresywnie wycenione i zarazem bardzo dopracowane - na przykład wspomniany BX100. Jeśli w niższych cenach dorwiesz M550 albo MX100, ewentualnie M500, będzie to jeszcze lepszy wybór.

 

Dyski z pamięciami TLC inne niż Samsung 850 Evo - Unikać! Szczególnie OCZ Trion, który Toshibie kompletnie nie wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...