Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

don_dolarson

MSI GS60 Ghost Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę na necie to ten laptop ma mieć dwa wentylatory, jeden po lewej, a drugi po prawej stronie. Jak wsłuchuję się przez otwory od dołu, po bokach i z tyłu to słyszę szum wentylatora po prawej stronie (trzymając go w pozycji roboczej), zaś tego po lewej nic, bez względu co na nim robię. Czy to tak ma być czy może wentylator jest walnięty? Może ktoś na swoim (tym samym, rzecz jasna) sprzęcie sprawdzić? SpeedFan nie pokazuje mi żadnej możliwości sterowania wentylatorami w celu sprawdzenia tego, jedynie na GPU pokazuje 0C, co dziwne. Nie gram w gry obecnie, a laptopa używam do przeglądania neta, YouTube i słuchania muzyki. Może to za mało wymagające użytkowania dla tego sprzętu i się po prostu nie uaktywnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej. Sprzęt się zaczyna konkretnie grzać dopiero pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ten lapek rozebrany, z tego łatwo wywnioskować z której strony jest chłodzenie do GPU, a której CPU.

 

O ile dobrze pamiętam, to w ustawieniach zasilania jest pozycja regulująca działanie chłodzenia, do wyboru były ustawienia "aktywne" oraz "pasywne".

 

Możliwe że od MSI jest jakiś soft do regulacji kultury pracy.

 

Zobacz np. hwmonitorem jakie są temperatury procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tą super recenzje. Wywnioskowałem z niej, że ten wentyl co nie chodzi to jest wentyl od procka. Pozycja chłodzenia w ustawieniach oszczędznia energi na CPU jest ustawiona na aktywną. Sprawdzałem każdą jedną zainstalowaną aplikację od MSI i te preinstalowane śmieci i nie znalazłem żadnej, która dotyczyła by temperatur, bądź ustawień wentylatora. Co do programów trzecich jak HWMonitor, SpeedFan oraz MSI Afteburner umożliwiających zarządzaniem kulturą pracy to w żadnym z nich nie mogę sterować wentylami. SpeedFan pokazuje na GPU, że jest 0 stopni więc nie wiem czy jest czujnik walnięty, MSI Afterburner to samo, mogę sterować tylko MHz rdzenia i pamięci i ustawić maksymalną temperaturę ale sterować wentylem już nie mogę... odnośnie CPU to żaden nie umożliwia mi sterowaniem a temperatury ponizej na zrzucie. To co na nim robiłem od jego włączenia to Chrome z 20 zakładkami, muzyka, i wcześniej wspomniane programy. Temperatura otoczenia 25-26C.

 

FxoeISO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z serwisem MSI. Problem wygląda na serwisiwy i nie do obejścia w inny sposób jak naprawa gwarancyjna.

 

Nie istnieje i nie będzie istniał program umożliwiający sterowaniem pracą wentylatorów w laptopach raczej. Wielu użytkowników doprowadzałoby przez swoją głupotę do uszkodzenia poprzez przegrzanie.

 

P.S. Czy sprawdzałeś zachowanie wentylatorów w trybie CoolerBoost? Doczytałem, że jest automatyczny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...