Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

scooter20

Shadow of mordor przycina

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

Mam problem z płynnością w grze shadow of mordor.

Rozdzielczoasc 1366x... I wszystkie ustawienia na niskie i gra potrafi przycinać.

Wina procka i grafy czy tego że za mało ramu.

 

Intel Core 2 Quad Q9400 4x2,66Ghz R.0

chłodzenie ZALMAN CNPS9700 LED

Gigabyte GA-P35T-DQ6 DDR3

2x2GB PATRIOT DDR3 1333MHZ

RADEON Gigabyte HD7850 2GB OC GV-R7850C-2GD

Obudowa - Aerocool PGS Vx-9 z 4 cichymi

Zasilacz - POWER LC6550 V2.2 PFC

Dysk HDD SATA 320GB Seagate 7200 i 500gb Hitachi

Dla porównania zestaw z sygnaturki radził sobie calkiem dobrze.. Mialem w nim 2x4gb geilbevo ledgera.

Gralem na nim na maksymalnych ustawieniach np, dead Island 1 i 2, wszystkie batmany, metro 2033 i sporo nowych gier. Na obecnym zestawie musze obniżać sporo ustawienia graficzne.

 

EDIT:

przeinstalowałem system, dołożyłem 2x2gb ramu czyli jest teraz 8gb, włożyłem dysk ssd samsung 830 i z niego odpalam grę i poiwiem tak: gra tak samo się tnie na wysokich ustawieniach jak i bardzo niskich. normalnie jest z 90FPS i idzie płynnie chwile i spadki nawet do poniżej 10. Samo menu jak zmieniam opcje tnie niemiłosiernie. Zgłupiałem w czym może być problem?

 

EDIT 2:

Dla porównania typek na podobnym sprzęcie gra spokojnie na ULTRA:

Mój filmik(ustawienia bardzo niskie):

Jakość tragiczna żeby mało zajmowalo bo pierwszy filmik 3 minutowy zajmował 2,5gb:/

 

Zainstalowałem przed chwilą CRYSIS 2( najmniej waży z wszystkich moich gier z origina/steama to się najszybciej pobrał) Ustawienia wszystko na ultra i rozdziałka FHD i nie ma mowy o przycinaniu. gra się płynnie więc problem z którymś podzespołem raczej wykluczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie grafiki, bo na dokładnie tej samej karcie gra chodziła u mnie płynnie na dość wysokich ustawieniach, już teraz dokładnie nie pamiętam na jakich. Grałem na stabilnym 60fps, kiedy je trochę obniżałem. A gra i tak jest brzydka, więc można spokojnie grać w niskich detalach.

 

EDIT after edit:

Jakim cudem w metro 2033 grałeś na maksymalnych ustawieniach z kartą r7850 1GB i procesorem z demobilu? Na moim obecnym sprzęcie przy ustawieniu wszystkiego na maks w metro mam jakieś 25fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia właśnie pojecia co jest grane.

Samo menu juz przycina jak się po nim poruszam.

Ustawienia maksymalne lub prawie ale rozdzialka 1366x i smigało. Nie wiem ile fps ale nie przycinało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejsze czasy to 4GB Ramu to mało wg. mnie, do tego CPU przydałoby się podkręcić. Na GTX680 jeszcze nie dałem rady pograć komfortowo w najwyższych ustawieniach. Co do Metro 2033 też nie wiem jak to możliwe.

 

Na pewno nie grafiki, bo na dokładnie tej samej karcie gra chodziła u mnie płynnie na dość wysokich ustawieniach, już teraz dokładnie nie pamiętam na jakich. Grałem na stabilnym 60fps, kiedy je trochę obniżałem. A gra i tak jest brzydka, więc można spokojnie grać w niskich detalach.

 

EDIT after edit:

Jakim cudem w metro 2033 grałeś na maksymalnych ustawieniach z kartą r7850 1GB i procesorem z demobilu? Na moim obecnym sprzęcie przy ustawieniu wszystkiego na maks w metro mam jakieś 25fps.

Tylko szkoda że nikt nie wie jaki masz sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wykręcę na tym chłodzeniu co mam?

Szukam takich samych patriotów jak mam żeby bylo 8gb.

Z ciekawości zainstaluje dzis metro na tym co mam i zobaczę jak chodzi.

Ogólnie jak będzie kiszka to sprzedaje macbooka air i hajs wladuje w kompa.

Powiedzmy ze za macbooka dostane 2500-3000zl.

Wtedy sprzedam procka pamięć ram i grafike(kolo 1000zl mysle). Wiec do dyspozycji będzie 3500-4000. Co sensownego mógłbym tu za taka kwotę włożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem w metro 2033 grałeś na maksymalnych ustawieniach z kartą r7850 1GB i procesorem z demobilu? Na moim obecnym sprzęcie przy ustawieniu wszystkiego na maks w metro mam jakieś 25fps.

 

Co do Metro 2033 też nie wiem jak to możliwe.

Metro 2033 dużo vramu nie potrzebuje (1 GB do maksa i fullhd styknie), proca mocnego też nie, plus laptopowa rozdziałka 1366x768 (dwukrotnie mniej pikseli niż w fullhd) i tajemnica rozwiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB VRAM do MAX + FULL HD ? U mnie w niektórych momentach bywało między 1,5-2GB VRAM :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
=

EDIT:

przeinstalowałem system, dołożyłem 2x2gb ramu czyli jest teraz 8gb, włożyłem dysk ssd samsung 830 i z niego odpalam grę i poiwiem tak: gra tak samo się tnie na wysokich ustawieniach jak i bardzo niskich. normalnie jest z 90FPS i idzie płynnie chwile i spadki nawet do poniżej 10. Samo menu jak zmieniam opcje tnie niemiłosiernie. Zgłupiałem w czym może być problem?

Może nagraj filmik poprzez SHADOWPLAY od NVIDII ? I nam pokaż..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nagraj filmik poprzez SHADOWPLAY od NVIDII ? I nam pokaż..

 

Filmik dodany w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

wstawiłem i5 i nową płytę i gra działa w FHD i na wszystkim na max bez żadnych przycięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Ci w ogóle przyszło do głowy, że C2Q Q9400 na stock jest procesorem porównywalnym z kręconym Phenomem II X4 965@3,7 Ghz, skoro to zupełnie inna półka wydajnościowa :D

Procesor miałeś po prostu za słaby, nie zepsuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie za słaby skoro Cięło tak samo na wszystko na najniższe dałem jak i wszystko na najwyzsze a nawet menu .

procesor podkręciłem na 3,4gHz i róznicy nie było żadnej.

Battlefield 3 grałem spokojnie na bardzo wysokich detalach jak i sporo innych gier.

Wydaje mi się żę to nie procek uszkodzony tylko płyta z racji takiej że pc potrafił zwiechę, bluescreena podczas normalnej pracy. Gdy go włączałem za każdym razem zwiecha na logo windows, później restart i może się włączy a może nie. Często dysku systemowego nie widziało i wtedy trzeba było z prądu wyłączyć poodpinać dyski i włączyć.win 8,1 jak i 10 z poziomu windowsa się nie zainstalują a jak chciałem bootować po włączeniu to logo windows 5 min i restart i tak w kółko. Nie wiem co dokładnie nie tak ale po wymianie procka i płyty wszystko ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie za słaby skoro Cięło tak samo na wszystko na najniższe dałem jak i wszystko na najwyzsze a nawet menu .

procesor podkręciłem na 3,4gHz i róznicy nie było żadnej.

Battlefield 3 grałem spokojnie na bardzo wysokich detalach jak i sporo innych gier.

Wydaje mi się żę to nie procek uszkodzony tylko płyta z racji takiej że pc potrafił zwiechę, bluescreena podczas normalnej pracy. Gdy go włączałem za każdym razem zwiecha na logo windows, później restart i może się włączy a może nie. Często dysku systemowego nie widziało i wtedy trzeba było z prądu wyłączyć poodpinać dyski i włączyć.win 8,1 jak i 10 z poziomu windowsa się nie zainstalują a jak chciałem bootować po włączeniu to logo windows 5 min i restart i tak w kółko. Nie wiem co dokładnie nie tak ale po wymianie procka i płyty wszystko ustało.

Brak stabilnosci systemu nie rowna sie spadkom fps w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest właśnie coś dziwnego. system instalowany kilkanaście razy. win7 32/64(jako jedyny działał w 64bit), win 8,1 i 10 działał tylko w 32 bit a w 64 wgl się zainstalować nie chciał. Wygląda na to, że ten dziwny przypadek dziwnie wybrał sobie tą grę bo skoro inne typ metro, battlefield 3, crysis 2 i wiele innych mimo problemów działało super na max detalach to czemu ta cięła nnie ważne czy w rozdziałce 1024... i wszystko niskie czy FHD i wszystko max tak samo? wstawiłem procesor który nie jest jakimś demonem bo to i5 2320 i płyta acera i nagle cud wszystko na max i MORDOR działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...