Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

UntilDawn-32.jpg

Until Dawn to trójwymiarowa gra przygodowa zrealizowana w konwencji horroru, która pierwotnie była tworzona z myślą o konsoli PlayStation 3 i kontrolerze ruchu PlayStation Move. W połowie 2014 roku poinformowano jednak, że tytuł został przeprojektowany i trafi na PlayStation 4, a do sterowania używany będzie DualShock 4. Deweloperem produkcji jest brytyjskie studio Supermassive Games, odpowiadające za tytuły, takie jak Tumble, Start the Party czy Doctor Who: The Eternity Clock. Gracze rozpoczynający rozgrywkę nie powinni oczekiwać psychologicznego horroru, stopniowo budującego napięcie dzięki odpowiedniemu klimatowi. Fabuła Until Dawn czerpie bowiem wzory z typowych hollywoodzkich filmów grozy klasy B. Głównymi bohaterami tytułu są nastolatkowie, przebywający w odciętym od świata miejscu w górach. Zebrali się oni w rocznicę tajemniczego zaginięcia ich przyjaciółki z klasy, by raz na zawsze zapomnieć o tej ciążącej nad nimi sprawie. Sielanka dość szybko zmienia się w koszmar i osiem osób musi teraz walczyć o życie. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a rozgrywka przypomina to z czym mieliśmy do czynienia w Heavy Rain od studia Quantic Dream. Podczas zabawy uczestniczymy bowiem w kolejnych scenkach, podczas których dokonujemy rozmaitych wyborów, w stylu schować się, czy uciec, zaatakować, czy przemknąć obok wroga niezauważonym itd. Każda decyzja wpływa na dalszy przebieg zabawy, a od czasu do czasu stajemy przed ważnymi dylematami, które w znaczący sposób wpływają na całą historię. Momenty te sygnalizowane są ikoną motyla, dlatego też system ten nazwano Efektem Motyla. Until Dawn nie wybacza błędów, w związku z czym podejmowane wybory są ostatecznymi. Jeżeli więc dokonamy nieodpowiedniej decyzji i kierowana przez nas postać zginie, to żegnamy się z nią na stałe. W grze możliwa jest nawet sytuacja, w której wszyscy bohaterowie umierają. Dzięki takiemu podejściu do rozgrywki, produkcja oferuje setkę rozmaitych zakończeń, przy czym jednokrotne przejście kampanii zajmuje około 9 godzin. Tytuł napędzany jest przez technologię użytą w grze Killzone: Shadow Fall, dzięki czemu oprawa graficzna produkcji stoi na wysokim poziomie. Warto także wspomnieć, że fabuła została stworzona we współpracy dwóch filmowych scenarzystów horrorów – Larry’ego Fassendena (Ostatnia zima, Habit) oraz Grahama Reznicka (Plaga wampirów, I Can See You). Z kolei w bohaterów produkcji wcielili się tacy aktorzy, jak Rami Malek (Need for Speed, Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2), Brett Dalton (Agenci T.A.R.C.Z.Y., Lincoln: Historia zamachu) czy Hayden Panettiere (Herosi, Kocham Cię Beth Cooper).

 

kupuje ktos ? :P

Edytowane przez hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde właśnie siedzę na allegro i przeglądam oferty,ale jakoś cena 250 zł mnie skutecznie odpycha od zakupy tej gry :kwasny:

Z drugiej strony bym z wielką chęcią zagrał bo kiedyś bardzo dużo oglądałem amerykańskich horrorów i klimat gry by mi bardzo odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz kupić wersję Janusz za 90zl :E.

Żartuje odradzam kupna takich kont.

Co do pytania, ciągle się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wersji Janusz polecam grupe na Facebooku, ponad 6k czlonkow i np Wiedzmina mozna wyrwac za 120zl. Obstawiam, ze za jakies 2-3 tygodnie ludzie beda wystawiac Until Dawn za jakies 150zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak panowie musicie przyznać że 250 zł jak na taką gierkę to dosyć sporo.

Ewentualnie może kupić,przysiąść jednego wieczora przejść całą i sprzedać jeszcze po dobrej cenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak panowie musicie przyznać że 250 zł jak na taką gierkę to dosyć sporo.

Ewentualnie może kupić,przysiąść jednego wieczora przejść całą i sprzedać jeszcze po dobrej cenie :E

Skad w ogole cena 250zl? Nigdy kupujac gre przy premierze nie zaplacilem za nia wiecej niz 220zl. Proponuje zamiast Media Markt i Empikow wybrac sie do osiedlowych sklepow z grami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad w ogole cena 250zl? Nigdy kupujac gre przy premierze nie zaplacilem za nia wiecej niz 220zl. Proponuje zamiast Media Markt i Empikow wybrac sie do osiedlowych sklepow z grami ;)

Panie nie ucz ojca dzieci robić :E Oczywiście ze nie kupuje w takich sklepach.

Przeglądałem allegro i u mnie w Warszawie najtaniej można wyrwać za 229 zł.Co nie zmienia faktu że nadal trochę dużo :E

 

Edit:plus za 229 tylko wersja angielska

Edytowane przez afrikan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie nie ucz ojca dzieci robić :E Oczywiście ze nie kupuje w takich sklepach.

Przeglądałem allegro i u mnie w Warszawie najtaniej można wyrwać za 229 zł.Co nie zmienia faktu że nadal trochę dużo :E

 

Edit:plus za 229 tylko wersja angielska

Tak czy inaczej 20zl w kieszeni ;) Mnie najbardziej rozwala Empik, jakies 2 miesiace temu ludzie sprzedawali na grupie na Facebooku NBA 2K15 za ok 100zl, podczas gdy cena w Empiku wynosila 299zl :E

 

Ciekaw jestem ile ludzie kupuje gry w Empikach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pozostaje wersja Janusz :E

Znalazłem nawet za 88,99 zł :o Prafdziwa okazja.

Z opisu aukcji:

DOŻYWOTNIA GWARANCJA - Gra będzie działała do momentu usunięcia jej z konsoli. Na tej aukcji nie kupujesz "martwiaka" - NIE MA ŻADNYCH SZANS, ŻE NA GRZE WYSKOCZY CI KŁÓDKA !!

PO ZAKUPIE PROFIL STAJĘ SIĘ WŁASNOŚCIĄ KUPUJĄCEGO !!

 

I jak tu nie kupić :E

 

Ciekaw jestem ile ludzie kupuje gry w Empikach :E

W takich sklepach można tylko czasami trafić na jakąś okazje.

Obeznany gracz raczej tam na pewno nie kupuje.

Edytowane przez afrikan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Empik często robi promocje na dzień premiery i jest np. za 199zł. Warto zobaczyć ile gierka kosztuje dzisiaj. Jedyny problem, to że trzeba osobiście się pofatygować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Empik często robi promocje na dzień premiery i jest np. za 199zł. Warto zobaczyć ile gierka kosztuje dzisiaj. Jedyny problem, to że trzeba osobiście się pofatygować. ;)

Ja raczej sobie nie przypominam, zeby Empik robil takie promocje ale mozliwe :) Mocno Wam polecam grupe na FB, a jak ktos jest zagrzany mocno, zeby ogarnac gre na premiere to jak odczeka kilka dni to pojawia sie oferty typu 190-200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem :) Lubię gry pokroju Fahrenheita, Heavy Raina, Two Souls, także dla mnie jak znalazł, mam ndzieje przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jakoś sobie nie przypominam żeby empik robił takie promocje na premierę,ale przejdę się dzisiaj i zobaczę bo mam niedaleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, gra zdobywa mega recenzje.

 

Polygonem sie nie sugeruje kompletnie od jakiegos czasu ale jesli tytul mocno poleca The Verge to jestem kupiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany mocno tą grą. Stylistyka amerykańskiego slashera rodem z lat 80/90 trafia do mnie, choć zastanawiam się na ile te nasze wybory faktycznie będą miały wpływ na fabułę. Żeby nie okazało się, że będzie jak w grach od Telltale, gdzie większość wyborów jest iluzoryczna i jak ktoś ma zginąć/coś ma się stać to i tak zginie/stanie się, a jak już faktycznie jest konkretny wybór to po sprawdzeniu obu opcji okazuje się, że różnice są kosmetyczne ;)

 

 

Nigdy w Fahrenheita, ani Heavy Rain, ani Beyond Two Souls nie grałem, więc byłoby to pierwsze moje podejście do gier tego typu - rzeczywiście sterowanie jest specyficzne (nie mam na myśli dużej ilości QTE)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany mocno tą grą. Stylistyka amerykańskiego slashera rodem z lat 80/90 trafia do mnie, choć zastanawiam się na ile te nasze wybory faktycznie będą miały wpływ na fabułę. Żeby nie okazało się, że będzie jak w grach od Telltale, gdzie większość wyborów jest iluzoryczna i jak ktoś ma zginąć/coś ma się stać to i tak zginie/stanie się, a jak już faktycznie jest konkretny wybór to po sprawdzeniu obu opcji okazuje się, że różnice są kosmetyczne ;)

 

 

Nigdy w Fahrenheita, ani Heavy Rain, ani Beyond Two Souls nie grałem, więc byłoby to pierwsze moje podejście do gier tego typu - rzeczywiście sterowanie jest specyficzne (nie mam na myśli dużej ilości QTE)?

Cmon! Fahrenheit, Heavy Rain to dziela, koniecznie musisz sprawdzic! :)

 

Podobno nasze wybory w Until Dawn maja spore znaczenie i nie jest to tylko wydmuszka. Pozostaje czekac na opinie reszty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam az troche stanieje . na razie kupilem the order :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że mi szare komórki w mózgu obumierają jak widzę dialogi w tej grze. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że mi szare komórki w mózgu obumierają jak widzę dialogi w tej grze. :E

 

Nie przesadzaj, to nie stowarzyszenie umarłych poetów a horror klasy b, tak ma byc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Ja nie jestem fanem horrorów ogółem ale potrafię docenić dobry tytuł tego gatunku.

To nie jest dobry tytuł ale takie było założenie twórców i nie ja jestem targetem tej gry. :P

 

Po prostu nie sądziłem, że dialogi będą aż tak momentami żenujące. :E

Nie wiem jak dalej ale na samym początku ta cała teen drama... :kupa::E

 

Ale za to gra wygląda naprawdę ładnie i wydaje się być dość złożona jeżeli chodzi o np. podejmowanie decyzji.

Zmieniam za to zdanie, że QTE tu wybitnie przeszkadza i niszczy immersję.

Generalnie nie przepadam za tym rozwiązaniem ale tutaj z czy bez i tak raczej ciężko o coś naprawdę wybitnie strasznego czy nawet niepokojącego.

Widziałem tylko kawałek a było tam tyle stereotypowych, przerysowanych zagrywek...

Wydaje mi się, że dla kogoś kto lubuje się w tego typu horrorach to może być naprawdę przyzwoity tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika wydaje się być kozacka, przyznam że trochę w ciemno kupiłem, bo mało co oglądałem o tej grze :E

 

Dialogi śmiesznie brzmią głównie w naszym rodzimym języku, mam nadzieje, ze jest opcja wlaczenia napisów pl ?:) Miałem nadzieje, ze dziś/jutro zobaczę już, ale MUVE dało ciała i wysyłka dopiero 27go :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dialogi śmiesznie brzmią głównie w naszym rodzimym języku, mam nadzieje, ze jest opcja wlaczenia napisów pl ?

Jest, dubbing jest tragiczny i już nie chodzi tylko o podkładane głosy, ale ogólnie o samą jakość wykonania(np beznadziejna synchronizacja z animacjami)

Edytowane przez STALKERqwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...