Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zieloczek100

AJAZZ AK47

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad miesiącu testów myszki optycznej i klawiatury mechanicznej marki AJAZZ postanowiłem napisać krótką recenzję z rozpakowaniem i podzieleniem się moimi spostrzeżeniami.

 

1XpEYn.jpg

 

Zacznę od klawiatury.

Jest to klawiatura AJAZZ AK47 wyposażona w 104 przyciski mechaniczne, w tym klawisze multimedialne, klawiaturę numeryczną i możliwość zablokowania klawisza Windows podczas gry (aby zapobiec przypadkowemu zminimalizowaniu gry)

W moim przypadku jest to klawiatura z przełącznikami Brown. Wybrałem przełączniki Brown, ponieważ dużo piszę i zdecydowałem się na uniwersalne przełączniki.

 

 

Specyfikacja

klawiatura.jpg

 

 

Klawiature dostajemy w czarnym opakowaniu z dużym czerwonym napisem AK47. Fanom chociażby gry CS GO ten napis może sugerować, że jest to produkt typowo gamingowy.

 

2mFGN.jpg

 

Opakowanie posiada wygodny uchwyt to transportu klawiatury

 

3quTbg.jpg

 

Oraz któtką specyfikację

 

4Ku4pC.jpg

 

Po otworzeniu opakowania naszym oczom ukazuje się dobrze zapakowana klawiatura z piankami po bokach, które dobrze zabezpieczają klawiaturę przed np. upadkiem podczas transportu, kartą gwarancyjną i krótką broszurką informującą o m.in rodzajach przełączników, opakowaniem wymiennych klawiszy WSAD i strzałek (na przeźroczyste) i uchwytem do wyciągania klawiszy.

 

51.jpg

 

 

Klawiatura jest dodatkowo w piance z dużym logiem producenta AJAZZ

 

5FwZE.jpg

61.jpg

 

Papierologia:

 

6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11ZAK4.jpg12IsuRA.jpg13.jpg

 

 

Opakowanie wymiennych klawiszy WSAD i strzałek i uchwyt do wyciągania klawiszy.

 

14.jpg

 

Producent zastosował dość gruby przewód z czarno-czerownym oplotem, pozłacaną wtyczkę i marką producenta

 

16.jpg17.jpg

 

 

Klawiatura od przodu prezentuje się następująco:

 

19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpg

 

Muszę przyznać, że klawiatura jest na prawdę bardzo dobrze wykonana. Błyszczące elementy zbierają odciski palców i drobne ryski, ale po miesiącu użytkowania nie widać większych oznak zużycia, natomiast srebrne elementy przypominają metal.

 

25_31.jpg123_2.jpg123_3.jpg123_4.jpg123_5.jpg123_6.jpg

WSAD i strzałki są podświetlane, w moim przypadku na kolor czerowny (podświetlenie nie jest stałe, jest to podświetlenie pulsujące co kilka sekund)

 

 

Od spodu, producent zastosował dużo czerwonego i ponownie napis AK47, popularne zwany "kałachem":

 

32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg40.jpg

 

 

 

Po miesiącu użytkowania tej klawiatury jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania jak i poziomem użytkowania. Klawiatura nie trzeszczy przy większym nacisku, przyciski jak to w klawiaturze mechanicznej – są głosne, klawisze działają zdecydowanie lepiej niż w klawiaturach membranowych.

Niestety cena to aż 375zł, w Polsce w niższej cenie z normalną gwarancją również możemy kupić klawiatury mechaniczne. Na klawiaturę AJAZZ dostajemy rok gwarancji. Jest to raczej opcja dla osób lubiących mieć coś innego.

Nie biorąc pod uwagę ceny, POLECAM !

 

 

 

Kontynuacja tematu:

http://forum.pclab.pl/topic/1068287-AJAZZ-MOUSE/

Forum nie chciało pokazać wszystkich zdjęć, więc postanowiłem utworzyć dwa tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...