Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zieloczek100

AJAZZ MOUSE

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat jest kontynuacją:

http://forum.pclab.pl/topic/1068282-AJAZZ-AK47-i-AJAZZ-MOUSE/page__gopid__13581502entry13581502

(forum nie chciało pokazać wszystkich wstawionych zdjęć, więc postanowiłem zrobić to w ten sposób)

 

 

 

Teraz kilka słów o myszce.

Producentem myszki jest firma AJAZZ. Zastosowany sensor to Avago A3050. Ten sensor możemy spotkać w np myszkach od A4-Tech.

 

 

Specyfikacja:

myszka.jpg

 

 

 

 

Chciałbym zacząć od opakowania, lecz tutaj jest mały problem. Nie wiem czy każdemu wysyłąją w takim opakowaniu, czy miałem pecha, ale dostałem myszkę w opakowaniu od innej myszki:

 

41.jpg42.jpg43.jpg

 

W opakowaniu znajduje się płyta ze sterownikami w języku Chińskim (nie instalowałem), myszka podobnie jak klawiatura jest w piance z logiem producenta:

 

 

44.jpg45UxSw1.jpg46.jpg47.jpg

 

Myszka nie jest symetryczna, jest lekko wyprofilowana dla osób prawo-ręcznych. Posiada płaskiego icichego scrolla o bardzo przyjemnym skoku. Niestety nie jest to myszka dla osób ceniacych ciszę, przyciski są na prawdę głośne.

Myszka jest bardzo solidnie wykonana, grube, masywne plastyki, które praktycznie nie dają się ugiąć, prawdopodobnie metalowa ramka idąca przez środek (nie jestem pewny), sprawiają wrażenie, że trzymamy w ręku dobrze wykonany produkt.

Mógłbym sie przyczepić, że myszka jest dość ciężka, waga podobna do mojej poprzedniej myszki A4-Tech Oscar X740 Extra Fire bez dodatkowych obciązników.

Kabel, jest stosunkowo sztywny, co z jednej strony może przeszkadzać, ale z drugiej strony jest pewnym zabezpieczeniem, że kabelek nie ułamie się nam tóż przy wyjściu z myszki. Kabel jest wykonany z typowej gumy, która raczej średnio ślizga się po biurku.

 

 

48.jpg49.jpg50.jpg513JfXo.jpg52.jpg53.jpg54.jpg55.jpg56.jpg

 

 

Wtyczka podobna jak przypadku klawiatury pozłacana i z marką producenta

 

57vLy5g.jpg

 

Tak myszka prezentuje się od spodu:

 

58.jpg

Producent nie ukrywa, że na swoje produkty udziela jedynie 12 miesięcy gwarancji.

 

 

Przy zmianie DPI zmienia się kolor podświetlenia (podświetlenie nie jest stałe, jest to podświetlenie pulsujące co kilka sekund)

Kolejno: czerowny, zielony, niebieski i rózowy.

(przepraszam za jakość zdjęć)

 

60.jpg61mjah5.jpg62.jpg63.jpg

 

 

 

 

Jak oceniam wyżej testowane produkty? Bardzo dobrze, ponieważ wiele osób jest przyzwyczajonych, że produkty z Chin są niskiej jakości. Ciężko się z tym nie zgodzić, sam często tak uważam, ale musi to byc regułą.

 

Czy mogę polecić?

O ile klawiatura uważam, że jest wykonana bardzo dobrze, to jej cena mówiąc krótko jest dość wysoka. Nie twierdzę, że nie jest warta tych pieniędzy, ale kiedy popatrzymy na ceny najtańszych klawiatur mechanicznych w Polsce, z gwarancją realizowaną w Polsce (dłuższa gwarancją dodatkowo) to wydaje mi się, że jest to produkt skierowany głównie dla osób, które nie boją się zaryzykować (awaria klawiatury po upływie roku) i dla osób, które chcą mieć inny produkt niż wszyscy, bo przecież ciężko znaleźć osobe w Polsce, która posiada klawiaturę sygnowaną "kałachem" czyli AK-47.

 

Zupełnie inaczej jest w przypadku myszki. Tutaj cena ok 110zł (czasami można trafić na cenę poniżej 90zł) jest moim zdaniem całkowicie akceptowalna. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, ciekawy wygląd, brak gumy na powierzchni myszki (moim zdaniem ogromny atut). Podobnie jak w przypadku klawiatury produkt zupełnie innych od wszystkich o charakterystyce wyglądu podobnym do klawiatury.

 

 

 

AJAZZ AK47

Plusy:

+ wykonanie na wysokim poziomie

+ delikatne podświetlenie klawiszy

+ klawisze multimedialne

+ standardowy rozkład klawiszy (z zintegrowanymi klawiszami multimedialnymi F1-F12)

+ przyjemny dźwięk klawiszy

+ ponad miesiąc użytkowania nie wykazał żadnych problemów z działaniem

 

Minusy:

- cena (w porównaniu do najtańszych produktów oferowanych w Polsce)

- 12 miesięcy gwarancji realizowanej w Chinach

- długi czas oczekiwania na przesyłkę (średnio 8-15 dni)

- możliwość naliczenia opłat celnych

 

Klawiaturę możemy zakupić:

http://www.banggood.com/AJAZZ-AK47-104-Keys-Mechanical-Gaming-Keyboard-Cherry-MX-Switch-p-959856.html

 

 

AJAZZ MOUSE

Plusy:

+ wykonanie na wysokim poziomie

+ podświetlenie

+ twardy kabel zabezpieczający przed załamaniem

+ Avago A3050

+ ponad miesiąc użytkowania nie wykazał żadnych problemów z działaniem

 

 

Minusy:

- głośne klawisze

- 12 miesięcy gwarancji realizowanej w Chinach

- długi czas oczekiwania na przesyłkę (średnio 8-15 dni)

 

Myszkę możemy zakupić:

http://www.banggood.com/AJazz-330-3500DPI-Avago-A3050-Chip-Optical-6-Buttons-USB-Gaming-Mouse-p-983710.html

 

 

Gorąco Polecam:

logo.png

 

 

Mam nadzieję, że recenzja się podobała ;)

Pozdrawiam

zieloczek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...