Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

paw136

[ZESTAW] Ok. 3500zl (do 800€) Gry *Programy*/M-OC/Moc/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W najbliższych dniach zamierzam sobie kupić komputer. Mieszkam w Niemczech i dlatego zamawiał będę go za granicą. Z tego powodu nie da rady zamówić niektórych produktów firm takich jak Silentium PC (na stronie internetowej na której będę kompa zamawiał nie ma tego). Granica mojego budżetu to 850 Euro czyli coś koło 3400-3600 Euro. W tej cenie ma się zmieścić także klawiatura oraz Windows.

Komputer będzie do grania w najnowsze a także starsze gry takie jak Wiedźmin 3, CS:GO, Battlefield 4 (ogólnie to wszystko). Będę na nim także próbował programować (na niskim poziomie) oraz BYĆ MOŻE w przyszłości na studia informatyczne. SSD narazie nie planuję kupić lecz w przyszłości napewno dokupię ;) OC także chętnie bym zrobił ale wydaje mi się że w budżecie się nie zmieści Intel i5 4590k bo chcę mieć GTX'a 970 :P

 

Zrobiłem sobie z drobną pomocą pclaba oraz forum oto taki komp:

 

- Dysk twardy:

1000GB Seagate Desktop HDD ST1000DM003

 

- Napęd optyczny:

Samsung SH-224DB/BEBE DVD-RW SATA

 

- Obudowa

Zalman Z3 Plus mit Sichtfenster (z oknem) Midi Tower

 

- Procesor

Intel Core i5 4460 4x 3.20GHz So.1150 BOX

 

- Karta graficzna

4096MB Palit GeForce GTX 970 Aktiv PCIe 3.0

 

- Płyta Główna

ASRock H81M Intel H81 So.1150 Dual Channel

 

- Pamięć RAM

8GB G.Skill RipJawsX DDR3-1600 DIMM CL9

 

System operacycjny

Microsoft Windows 10 Home 64Bit DSP Deutsch DVD

 

Zasilacz

430 Watt Corsair CX Series Non-Modular 80+ Bronze

 

Za całość zapłacę 819,51 Euro (3.473 zł).

 

Mam do tego zestawu kilka pytań:

1. czy ta pamięć jest dobra? A jeśli nie to która?

2. ten zasilacz uciągnie tego kompa? czy nie spali mi kiedyś kompa? czyli ogólnie to czy jest spoko hehe :P

3. czy płyta główna jest ok?

4. Model karty graficznej ten czy jakiejś innej firmy (np. Gigabyte)

5. Czy dałoby się gdzieś zaosczędzić na i5 4590k?

 

Jeśli jest wszystko złe w zestawie lub macie jakieś inne pomysły możecie mi spokojnie dać zestaw z morele.net, a ja polookam na stronie gdzie będę kupował kompa.

 

I jeszcze przydałyby mi się jeszcze namiary na jakąs tanią klawiaturę tak do 150 złoty (z podświetleniem jak da radę). Niestety się na tym nie znam a na necie jakoś ciekawych propozycji znaleźć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) mam pytanie odnoście pamięci RAM. Nie opłaca się bardziej kupić 2x 4GB niż 1x 8GB?

 

Jeśli kupię Win 7 to będę mógł zaaktualizować go do 10tki prawda? Czy ta promocja to tylko dla ludzi co posiadali Win 7 przed premierą Win 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętne, różnicy w wydajności nie ma. Jeśli nie będziesz rozbudowywał to bierz 2x4Gb.

 

Raczej tak ale nie powiem tego na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, myślę że jednak przeznaczę więcej pieniędzy na procesor i kupię i5 4690k oraz płytę główną ASrock H97 Anniversary.

 

Mam jednak jedno pytanie odnośnie zasilacza. Czy ten co polecileś w swoim zestawie 450Watt Corsair VS NON MODULAR nadal uciągnie zestaw na i5 4690k? (nic poza płytą główną i procem się nie zmienia)

 

I jeszcze jedno pytanie mam odnośnie monitora. Posiadam monitor (dość stary). Niestety ma tylko złącze VGA oraz obsługuje rozdzielczość 1600x900. Czy da rade go podłączyć do tego zestawu aby wszystko działało jak należy? Monitor oczywiście dokupię w przyszłości (może za miesiąc) a mniej pieniędzy na komputer nie przeznaczę bo chcę mieć taki jaki mi się kilka lat marzył :P nazwa monitora to acer X203H.

 

P.S pisze z komórki wiec są możliwe błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz 4690K i H97 to już możesz to porzucić bo to nie jest płyta do OC.

Najtańszy zestaw pod OC z 4690K kosztuje ok 3950zł.

 

Tak podepniesz, do grafiki powinna być dołączona przejściówka, a jeśli nie będzie to można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, chciałbym podziękować użytkownikowi nieżywy_matrix za pomoc :) komp juz przyszedł udało mi się złożyć (trochę to zajęło, głównie to kłopot miałem z zasilaczem bo w ch.. Kabli miał haha) ale wszystko działa top :P jak csa włączyłem to się przestraszyłem ze na speedhacku jadę :D (w porównaniu do mojego starego laptopa).

 

Temat do zamknięcia ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...