Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

imaxus

Zamiana monitora, czy potrzebna będzie też zmiana karty ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

studia, a raczej projekty wymusiły na mnie zmiane mojego przedwojennego monitora 19,5 cala o rozdzielczości 1366x768 na przynajmniej 21,5 cala i rozdzielczość 1920x1080. Posiadam kartę radeon hd 7750 i tu mam pytanie czy po zmianie monitora ulegnie pogorszeniu płynność działania programów takich jak unity 3d, 3ds max, itp ? Czy nie będzie to miało istotnego wpływu ? Drugie pytanie mniej ważne czy jakoś sensownie przy tej rozdzielczości na tej karcie będą działały gry typu LOL ? Na nowsze produkcje wiem, że nie mam co liczyć :) . Jeśli kartę trzeba zmienić to na jaką? Obecnie przyglądałem się dość bacznie gtx 750 / 750 ti lub radeon r7 260x.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

studia, a raczej projekty wymusiły na mnie zmiane mojego przedwojennego monitora 19,5 cala o rozdzielczości 1366x768 na przynajmniej 21,5 cala i rozdzielczość 1920x1080. Posiadam kartę radeon hd 7750 i tu mam pytanie czy po zmianie monitora ulegnie pogorszeniu płynność działania programów takich jak unity 3d, 3ds max, itp ? Czy nie będzie to miało istotnego wpływu ? Drugie pytanie mniej ważne czy jakoś sensownie przy tej rozdzielczości na tej karcie będą działały gry typu LOL ? Na nowsze produkcje wiem, że nie mam co liczyć :) . Jeśli kartę trzeba zmienić to na jaką? Obecnie przyglądałem się dość bacznie gtx 750 / 750 ti lub radeon r7 260x.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Cały komputer wypisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być nie miły, ale po co specyfikacja, całego kompa ? Zadałem tylko pytanie, czy potrzebna jest zmiana karty w tej sytuacji czy nie i jak to wpłynie na wydajność. Jeśli chodzi o odpowiedzi typu, że zasilacz nie wystarczy, że CPU może być wąskim gardłem itp. to nie nic z tych rzeczy nie będzie miało miejsca. Spokojnie mogę wsadzić coś pokroju R9 290X i nie będzie się marnowało ale poprostu szkoda mi kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup ten nowy monitor (do rozdzielczości FullHD najlepiej 23" lub 24") i sam sprawdź.

W zastosowaniach które wymieniłeś HD7750 powinien dawać radę.

A jeżeli nie będzie to wtedy wrócisz z pytaniem o kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to kup monitor i sprawdź na tej 7750 , koledzy chcą Ci pomóć i pytają o specyfikacje komputera , jak będzie muliło to odnowisz temat i wtedy Ci pomożemy .

 

@up nie odświeżyło mi tematu i napisałem to co Ty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odzpowiedź :) myślałem, że ktoś może wie takie rzeczy, ale skoro nie to trzeba będzie stestować. Mnie poprostu denerwuje już zaczynanie każdego tematu pytaniem o specyfiakcję kompa, rozumiem, że jest wiele ludzi którzy się nie znają na sprzęcie, ale ja akurat mam o tym spore pojęcie, również techniczne, wiec denerwują mnie takie pytania zawsze i wszędzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś chciał kupić grafikę do zasilacza 450W nie wiadomo jakiego modelu (np : black list) za powiedzmy 500 zł i bez specyfikacji komputera ciężej by było pomóc :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną przesiadkę, tylko grafika to 9800gt. Spokojnie da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odzpowiedź :) myślałem, że ktoś może wie takie rzeczy,

Wróżbita Maciej TVN, zadzwoń on Ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

studia, a raczej projekty wymusiły na mnie zmiane mojego przedwojennego monitora 19,5 cala o rozdzielczości 1366x768 na przynajmniej 21,5 cala i rozdzielczość 1920x1080. Posiadam kartę radeon hd 7750 i tu mam pytanie czy po zmianie monitora ulegnie pogorszeniu płynność działania programów takich jak unity 3d, 3ds max, itp ? Czy nie będzie to miało istotnego wpływu ? Drugie pytanie mniej ważne czy jakoś sensownie przy tej rozdzielczości na tej karcie będą działały gry typu LOL ? Na nowsze produkcje wiem, że nie mam co liczyć :) . Jeśli kartę trzeba zmienić to na jaką? Obecnie przyglądałem się dość bacznie gtx 750 / 750 ti lub radeon r7 260x.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

MOAB-y będą działać lepiej lub gorzej :)

co innego z programami typu 3ds max i innymi związanymi z renderowaniem 3d typu Acad, Inventor itp to w tym wypadku karta jest kompletnie z czapy :) nie nadaje się zupełnie rendering będzie się głównie opierał o CPU, a to czasu trochę będzie zjadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 7750 i daje radę w 1080p, tyle że już nie w nowych produkcjach. Do CSa, LOLa, HOTSa i te sprawy jest ok, ale w Wiedźmina 3 w 1080 się nie zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...