Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Undertaker43

Drukarka nie wykrywa tuszu niebieskiego (cyan)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku lat posiadam drukarkę Brother DCP-195C, stosowane zamienniki oryginalnych tuszów. Do tej pory nie było żadnych większych problemów, no i dzisiaj drukarka odmówiła posłuszeństwa, mianowicie problem który występuje i który uniemożliwia pracę drukarki, komunikat: "Nie można wykryć tuszu cyjan - przeinst. powoli". Sprawdziłem w instrukcji obsługi i według niej problem ten może występować przy zbyt szybkiej wymianie tuszu/ew. przy złej aplikacji kartridża. Na początku chciałbym przybliżyć jak do tego doszło:

 

Generalnie drukarka była dość długo nieużywana (jakiś miesiąc, może trochę mniej; w tym czasie co kilka dni niejako sama się "włączała" i najprawdopodobniej coś tam sobie czyściła). Dzisiaj zostało wykonane drukowanie z częściowym powodzeniem, tj. widoczne były oznaki kończącego się tuszu (przerywane linie w niektórych miejscach, słaby, niewyraźny kolor, brak wypełnienia). Nie wyskoczył jednak żaden komunikat o małej ilości atramentu, celowo sprawdziłem stan i na obrazku było pokazane, że owszem każdy z tuszów jeszcze jest, ale w znikomej ilości. Zdziwiłem się, bo nie towarzyszył temu żaden komunikat, a o ile dobrze pamiętam, występuje on niejako w dwóch stopniach (ostrzeżenie na pomarańczowo i czerwono). Zupełnie jakby atrament był, w małej ilości, ale nie w takiej, żeby uniemożliwić drukowanie. W każdym razie, zostało włączone czyszczenie, po czym drukarka stwierdziła, że jednak niebieskiego jest za mało (komunikat na czerwono), z tego co doczytałem w instrukcji czyszczenie zużywa tusz i pewnie to dlatego. Drukarka poprosiła o wymianę kartridża z tuszem i tutaj zaczynają się schody. Tradycyjnie, odpakowałem kartridż, usunąłem folię z napisem "pull off", lekko naruszyłem kolejną (w miejscu w którym drukarka "szpikulcem" sama ją przebija), włożyłem kartridż prawidłowo, tak jak wskazuje strzałka (zresztą inaczej się nie da, bo nie "kliknie" i tym samym nie wejdzie) i pojawił się problem tak jak powyżej, czyli "Nie można wykryć cyjan - przeinst. powoli".

 

 

Wyczytałem, że ludziom pomagało właśnie wyciąganie i aplikowanie kartridża jeszcze raz - wykonane kilkakrotnie, nie pomogło.

 

Inni straszą, że zaschła głowica i trzeba wyczyścić. Ja sam się kompletnie na tym nie znam, może jutro tata coś tu "podziała", ale wstępnie znalazłem taki temat dotyczący czyszczenia głowicy (czyszczenie w opcjach drukarki nie działa, bo ostatecznie pojawia się komunikat o nie wykrywaniu tuszu): https://blog.sloniupl.eu/2011/11/02/czyszczenie-glowicy-drukarki-brother-dcp-195c/ niemniej jednak u mnie to nie działa, postępuję wg instrukcji ale nie mogę nawet uruchomić drukarki z napisem "maintenance", przy wciśnięciu przycisku menu i podłączeniu kabla drukarka się włącza ale też automatycznie wyłącza.

 

 

Próbowałem też resetowania ustawień drukarki do ustawień fabrycznych i osiągnąłem tylko tyle, że teraz wspomniany komunikat błędu wyświetla się w Szekspirowskim języku.

 

Dodam, że drukarka widzi brak kartridża i oznajmia to stosownym komunikatem. Po jego zaaplikowaniu powraca "Nie można wykryć(...)". Próbowałem wyjmować wszystkie tusze, zamieniać je miejscami, czy też włączać drukarkę bez tuszów i jedyne co mi się udało osiągnąć to "brak atramentu" na wyświetlaczu.

 

 

Widziałem na elektrodzie że komuś pomogło zastosowanie innego zamiennika, ja łącznie przetestowałem dwa takie same i trzeci inny, do tego też próbowałem wkładać ten, który wcześniej działał ale się wyczerpał, i to samo - "nie można wykryć".

 

 

Czy da się coś poradzić w tej kwestii? Gwarancji nie ma, podobno wymiana głowicy to duży koszt, nieopłacalny wręcz. Czy jest według was sens kupna oryginalnego atramentu Innobella dla tej drukarki?

 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc. Nie widzi mi się wydawanie 500 zł na nową drukarkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich zamienników używasz? Próbowałeś sposobu z zaklejeniem czujnika taśmą (byle nie bezbarwną)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...