Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojtas_Ziom

Przywracanie systemu przy pomocy Samsung Recovery Solution

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy uruchomieniu systemu nacisnąłem F4 żeby sprawdzić czy recovery nadal działa - uruchomiło się i przy umowie licencyjnej wyłączyłem komputer. Przy pierwszym uruchomieniu wyskoczył jakiś instalator i zamknięciu go - ponownym uruchomieniu komputera Windows normalnie się wczytał. Niestety ale zniknęła partycja D oraz z pulpitu zniknęły foldery i skróty a zostały tylko te podstawowe (Mój komputer, moje dokumenty, kosz).

Zakładam że te pliki z pulpitu i inne dane zostały gdzieś przerzucone - tylko gdzie? Do komputera będę miał dostęp co prawda dopiero jutro ale chciałbym wiedzieć gdzie tych plików szukać (zainstalowany jest win 7 w wersji HP 64 bit) i czy przypadkiem nie zostały już trwale usunięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie zniknęły, i na pewno nie zostały przerzucone - po prostu chyba? zostało utworzone nowe konto, dlatego masz tylko standardowe ikonki konta, nie własne; stare konto powinno być normalnie dostępne w katalogu users\użytkownicy, i wszystkie pliki w nim ok; w normalnym trybie możesz mieć problemy z wejściem do folderu starego konta, ewentualnie musisz je przejąć na własność w zabezpieczeniach, albo spróbuj w trybie awaryjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi dlaczego przed uruchomieniem Samsung RS nie zarchiwizowałeś swoich danych na innym nośniku.

przecież po recovery laptop będzie jak nowy, wyjęty z pudełka i wszystkie dane znikną i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie zniknęły, i na pewno nie zostały przerzucone - po prostu chyba? zostało utworzone nowe konto, dlatego masz tylko standardowe ikonki konta, nie własne; stare konto powinno być normalnie dostępne w katalogu users\użytkownicy, i wszystkie pliki w nim ok; w normalnym trybie możesz mieć problemy z wejściem do folderu starego konta, ewentualnie musisz je przejąć na własność w zabezpieczeniach, albo spróbuj w trybie awaryjnym

Z poziomu Windowsa nie miałem za dużego manewru wiec odpaliłem z płyty Linuxa - partycja D została sformatowana i w katalogu users/Nazwa użytkownika zniknął folder Desktop :)

 

 

Mnie tylko dziwi dlaczego przed uruchomieniem Samsung RS nie zarchiwizowałeś swoich danych na innym nośniku.

przecież po recovery laptop będzie jak nowy, wyjęty z pudełka i wszystkie dane znikną i tak.

Znajomy mnie zapytał czy nie przeinstaluje mu systemu - chciałem sprawdzić czy na dysku jest preinstalowany system a potem znajomy miał sobie zrobić kopie danych. Sądziłem że samo uruchomienie Samsunga RS nie namiesza w plikach ale jednak się myliłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Linuksa użyj pakietu hirens boot i szukaj plików po rozszerzeniach.

Pliki które były w folderach typu dokument,y muzyka,obrazy są czy też wcięło.

Przy okazji zapamiętać do końca życia raczej kolega nie Ty;

na pulpicie nie trzymamy żadnych plików, żadnych mogą tam być ikony najczęściej używanych programów nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki które były w folderach typu dokument,y muzyka,obrazy są czy też wcięło.

Te pliki zostały. Folder Desktop został gdzieś najprawdopodobniej przeniesiony bo wcześniej zajęte było 50GB z 60GB i po odpaleniu Samsung recovery nie zmieniło się to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...