Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Duckula

Jaki procek + GPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mój stary poczciwy laptop powoli szykuje się do zejścia ze sceny, jego następcą tym razem jednak będzie desktop, którego planuję sam złożyć.

Kością niezgody jest procesor. Planuję wydać około 1200 zł na procesor + kartę graficzną. Może być trochę mniej ale 1200 to raczej górna granica.

Komp ma mi służyć do celów ogólnych + lekka obróbka grafiki i granie online (Guild Wars 2, Blade & Soul, Vindictus, ale i pewnie przyszłe hity). Liczę na rzetelną ilość klatek (stale powyżej 30) w Full HD w wysokich ustawieniach (ultra nie wymagam).

 

Myślałem sobie nad następującymi procesorami:

 

i3-4160

G3258 (bo ponoć pięknie się podkręca)

i5-5675C - ten za to bez GPU, bo cena i iris pro ponoć niczego sobie

 

i następującymi gpu:

 

gtx 750Ti - bo tani

r9 270(x) - faworyt za jakość/cena

gtx 960 - niski pobór mocy ale ponoć to kastrat kastrata.

 

jestem też otwarty i na inne sugestie dopóki dadzą dobre rezultaty w przewidzianym budżecie. Chodzi mi głównie o dobrą równowagę karta-procesor. A, no i może małą sugestię dobrej płyty głównej pod to wszystko, tak z granicach do 250 zeta, chyba że nie ma mowy o niczym rozsądnym za tę cenę, to słucham dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych i3 4160 + gtx 960

 

Co do płyty moim zdaniem nie ma sensu dawać więcej niż 150-200zł, każda osłuży tego procka i kartę (chyba że są dodatkowe wymagania jak ilość PCI itp itd)

 

Nawet w Wiesia 3 pograsz na wysokich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcja jest wzięcie i5 i uzbieranie szybciutko na 970/960. Realna opcją i3 4170 + 960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...