Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xMarianOx

System nie startuje po podłączeniu 2 dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Mam taką sytuację, że robiłem format komputera, i wcześniej przegrałem sobie ważniejsze rzeczy na drugi dysk, dodatkowo zamontowałem sobie 4GB RAM-u, po formacie i montażu i podłączeniu drugiego dysku komputer zatrzymuje się na ,,Uruchamianie systemu windows'' . Komputer wydaje dźwięk takiego przeskoku/trzasku, nie jest to piknięcie i jednocześnie mając podświetlaną klawiaturę i mysz gasną, ale za chwile się zapala jednak komputer nie uruchamia się dalej. Wyjęcie RAM-u nic nie dało. Zasilacz to XFX 550W a płyta główna ASRock b75 PRO3. Tak to wygląda w biosie -

34xnjf4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer na pewno bootuje się z dobrego dysku? W menu boot możesz zmienić kolejność, albo na ekranie POST biosu wciskając f11 (o ile na tej płycie czegoś nie zmienili) pokaże Ci się okienko z dyskami do wyboru, możesz wybrać z którego uruchomić system.

 

BTW Przestaw opcję hard disk smart na enabled, będziesz przynajmniej mógł zobaczyć czy z dyskami jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...