Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Khaleesi

Która konfiguracja korzystniejsza?

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebujesz więcej RAMu, czy szybszy dysk?

bo albo HDD i 8GB, albo SSD i 4GB. jeśli nie wiesz co lepsze, to moim zdaniem 4GB i SSD :)

i nie, raczej nie dołożysz drugiego dysku - w opisie ma info o SATAIII, a ten ten model występuje albo z SATA, albo z m.2, nie widziałem egzemplarza który miał by oba złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, czego potrzebuję, stąd pytanie :) Pakiet Office, przeglądanie kilku pdf naraz, filmy, youtube, Simsy 4 - to praktycznie wszystko, co robię. Czasem jeszcze przeglądanie zdjęć, muzyka offline i słuchanie muzyki strumieniowo.

 

To jeszcze może spytam - wydajniejszy będzie Win 8.1, aktualizować do Win 10, czy może Win 7? Nigdy nie zdarzyło mi się skorzystać z aplikacji w Win 8, pracuję tylko przez pulpit zawsze i zastanawiam się, co do tego planowanego lapka włożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, czego potrzebuję, stąd pytanie :) Pakiet Office, przeglądanie kilku pdf naraz, filmy, youtube, Simsy 4 - to praktycznie wszystko, co robię.

 

SSD jest mały, tylko 128GB, ale jest BARDZO SZYBKI.

HDD bardzo pojemny, 1TB (8 razy więcej), ale dużo wolniejszy.

Na SSD nie przechowasz zbyt wielu danych - sam system i Office zajmie 25-35GB. No i SSD zapchany po brzegi zwolni - potrzebuje zawsze mieć trochę wolnego miejsca.

Dobry wyjściem jest laptop z SSD i dodatkowo zewnętrzny dysk, np 1TB, na USB 3.0.

 

edit: system. to już kwestia gustu oraz skłonności do teorii spiskowych :) Windows 7 "wszyscy znają", 8.1 ma pełnoekranowy start, a 10 szpieguje użytkowników. X-Kom często daje możliwość zakupu z Win 7, i tego bym się trzymał (7 także można zaktualizować do 10).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry wyjściem jest laptop z SSD i dodatkowo zewnętrzny dysk, np 1TB, na USB 3.0.

 

 

Dzięki za odpowiedź, w takim razie jeszcze przemyślę. Poleciłbyś jakiś konkretny dysk? Obecnie mam Samsunga 500GB zewn. i tyle pamięci by mi wystarczyło, ale jest tylko na USB 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zewnętrzny to nie potrzebujesz nowego USB 2.0 jest wolniejsze ale da się przeżyć, bierz lapka z SSD da dużo większego kopa niż 4 giga ramu więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...