Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KubixHero

PC piszczy po czyszczeniu!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wyczyściłem procka z pasty jak zwykle teraz chcąc włączyć PC piszczy ciągłym strumieniem około 16 sekund resetuje się i tak od nowa, aż go sam nie od łącze od zasilania. Dociskałem, dmuchałem kable itd. i nic. Jak czyściłem procesor resztka pasty na palcu umazałem ta dolna cześć, ktora łączy się z płyta główna po czym wyczyściłem to delikatnie ręcznikiem papierowym umoczonym w spirytusie czy to może być powód tego całego błędu ? Wcześniej miałem ten sam błąd tzn. Piski i nie włączający się PC, ale zawsze Dociskałem Kości ram i grało teraz mecze się 3 godziny i nadal nic.POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytarłeś z procesora paste i nałożyłeś chłodzenie!? Pasty się nie zdejmuje chyba że chcesz nałożyć nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze nawalił pasty do socketu :heu: Wyczyść wszystko delikatnie, kup pastę, nałóż na proca i wtedy sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytarłeś z procesora paste i nałożyłeś chłodzenie!? Pasty się nie zdejmuje chyba że chcesz nałożyć nową

 

 

I jeszcze nawalił pasty do socketu :heu: Wyczyść wszystko delikatnie, kup pastę, nałóż na proca i wtedy sprawdź.

Do płyty głównej nic się nie dostało, jedynie ten procesor się maznal z drugiej strony, tak wymieniłem pastę na nowa tamta wyczyściłem, a w trakcie nakładania nowej uwalilem ta stronę co nie trzeba lecz na szerokości 1/10 cm i wytarlem to spirytusem. Czyli od nowa nałożyć pastę nówkę sztukę po raz drugi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa.

 

Edit: Teraz działa.

 

Wyciągnij procka, wyczyść dokładnie zarówno górną jak i dolną stronę. Nałóż pastę i załuż chłodzenie. nie zapomnij zamknąc socketu i podłączyc wentylatora. Sprawdź czy piny w sockecie nie są ubabrane pastą. Jakiej pasty używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa.

Pisze z tableta wiec idzie jak jajkami bo asfalcie. Dodałem jeszcze raz chyba dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz zasilanie od karty graficznej, bo chyba niepodłączone.

Na zdjęciu odłączone bo teraz kombinuje, ale jak wlaczalem było wszystko podlaczone

 

Link nie działa.

 

Edit: Teraz działa.

 

Wyciągnij procka, wyczyść dokładnie zarówno górną jak i dolną stronę. Nałóż pastę i załuż chłodzenie. nie zapomnij zamknąc socketu i podłączyc wentylatora. Sprawdź czy piny w sockecie nie są ubabrane pastą. Jakiej pasty używasz?

Pasta to jakis tani za 2zl szajs, ale działa bo uzywam jej od 2/3 miesięcy, ale ze jestem dziwny i czyszcze PC co jakis czas z kurzu itd. Kupiłem gowno nie pastę to chciałem zmienic teraz chyba kupie coś drozszego bo ta wygląda po nałożeniu jak smarki i jest rzadka. Pasta-thermal grease 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAB Thermal Grease 1? Kiepska pasta, fabryczna na coolerze była lepsza :P.

Mam jeszcze stara pastę silikonowa termoprzewodzaca ofc. Może ja nałożyć póki nie kupie w tym tygodniu jakiejś lepszej? Mogę przetrzeć bez obaw druga stronę procka ta z tymi ogniwami miedzianymi spirytusie co wtedy ja maznalem? Czy się zepsuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź socket czy nie pokrzywiłeś pinów

Czyli bo ja nie kumam:\ chodzi o to miejsce gdzie șie wkłada proca ? Jeśli to to jeden drucik się chyba wygial i zachaczam palcem jak przejezdzam jak go wrócić na miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj pinów palcami bo tylko więcej ich powyginasz! Zobacz po prostu pod kątem czy wszystkie są równo ustawione, czy nie ma między nimi śmieci/kawałków pasty. Jeśli pin się wygiął to mozesz spróbować go wyprostować igłą, ale jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia, to zanieś lepiej kompa do serwisu, bo więcej mozesz napsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj pinów palcami bo tylko więcej ich powyginasz! Zobacz po prostu pod kątem czy wszystkie są równo ustawione, czy nie ma między nimi śmieci/kawałków pasty. Jeśli pin się wygiął to mozesz spróbować go wyprostować igłą, ale jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia, to zanieś lepiej kompa do serwisu, bo więcej mozesz napsuć.

Tylko ten jeden tak dziwnie wstał i drapie reszta jest na swoim miejscu nie ma tam pasty nic czysto i sucho nawet tego miejsca nie ruszałem

 

Edit: wykalaczka naprowadziłem ten pin i wszystko jest jak powinno czyli jak reszta ten śmieć nadal piszczy co robić może jakis test? Czy wszystko jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj pinów, bo one się łatwo wbijają w naskórek palca i można je powykrzywiac. Ten wygięty pin może być powodem Twoich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykaj pinów, bo one się łatwo wbijają w naskórek palca i można je powykrzywiac. Ten wygięty pin może być powodem Twoich problemów.

Wrocil na miejsce lecz myślę, że byl już wygiety od paru miechów a jednak wszystko działało, kiedyś jak tak piszczalo wystarczyło, że Dociskałem kości ram itd. I po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro z RAMem były problemy, to wyjmij go i ponownie wsadź tylko jedną kość.

Robiłem tak. Nadal to samo równomierny piski przez 15 sekund i auto restart i znowu piski 15 sekundowy. Nic nie urwałem. Coś ten piski oznaczać musi wszystkie wiatraczki chodzą zasilacz proces i karta.

 

Mi z 10 lat temu tak komputer piszczal, problemem była uwalona pamiec 128 mb.

Możesz jaśniej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak. Nadal to samo równomierny piski przez 15 sekund i auto restart i znowu piski 15 sekundowy. Nic nie urwałem. Coś ten piski oznaczać musi wszystkie wiatraczki chodzą zasilacz proces i karta.

 

 

Możesz jaśniej? :)

pisk oznacza problem z pamięciami - KLIK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisk oznacza problem z pamięciami - KLIK ;)

Ale co nie tak nawet na te kości nie spojrzałem jak proca czyscilem. Dzisiaj przed czyszczeniem jeszcze śmigał;\ Czyli co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...