Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

migot

Laptop do domu do 800 zł z fakturą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje jak najwydajniejszego laptopa do netu, filmów i seriali no i do pracy. Nie chciałbym, żeby zamulał jak typowy netbook. Budżet do 800 zł fakturą. Moje propozycję są następujące:

 

http://allegro.pl/dell-e6410-core-i5-nvidia-quadro-kamera-1440x900-i5599653749.html

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-thinkpad-t410-i5-win7-fv23-rok-gw-i5590062873.html

 

Czy to dobre laptopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze modele które kupisz za takie pieniądze, wydajne wytrzymałe z dobrym wyposażeniem, sam pracuje na E6420 i złego słowa nie powiem o tym sprzęcie, jedynie waga jest spora bo 14" a waży prawie 2,5 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga zbytnio mi nie przeszkadza bo i tak będzie praktycznie stał w miejscu, zależy mi na win 7 legalnym i na tym, żeby po prostu się nie zacinał jak netbook z jakims beznadziejnym procem.

 

Z tych dwóch, które podesłałem to który najlepiej brać? Spora jest różnica miedzy e6420 a e6410(ten w aukcji)?

 

aha no i ocb z tą nvidia quadro? Lepiej mieć to czy zintegrowaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6420 to rok nowsza konfiguracja podstawową różnicą jest to że masz procesor drugiej a nie pierwszej generacji, z mniejszych szczegółów to zamiast Displayport mam już HDMI i ekran w proporcjach 16:9 a nie 16:10. Identyczne różnice będą pomiędzy thinkpadem 410 a 420, ja też się zastanawiałem kupując laptopa czy nie przyoszczędzić trochę i kupić 6410 ale te kilka szczegółów przekonało mnie że warto dołożyć szczególnie że do 900 zł jest już ich spory wybór

 

quadro jako grafiki są przeznaczone do projektowania, mają jakieś zaawansowane dodatki w porównaniu do zwykłych geforce. do codziennych prac wystarczy ci intel HD, sam mam tylko zintegrowaną i nie narzekam na jej wydajność nawet w starsze gry da rade wygodnie pograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym specjalnie się wymądrzać, bo osobiście nie używałem, ale pamiętam, ze ta seria E6410 była w Dellu jakoś krótko - strasznie tandetnie wykonana była.

Mam wielkis zacunek do sprzętu Della, ale ta seria była słaba. Wolałbym dołożyć do E6420. Sam używałe zdaje się E6520 przez 2,5 roku i bardzo sobie chwaliłem ten model... no poza tym że lewy shift się wyślizgał szybko. Aha, ja miałem FullHD na 15,6".

 

O ile mnie pamięć nie myli, to był chyba dokładnie taki model: http://allegro.pl/dell-e6520-i7-4x2-2ghz-1920x1080-fullhd-1000gb-kam-i5616648717.html

Tutaj wymęczone przyciski touchpada.

 

Tyle, że to 2 razy taki budżet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz E6420 i się nawet nie zastanawiaj.

 

Nie chciałbym specjalnie się wymądrzać, bo osobiście nie używałem, ale pamiętam, ze ta seria E6410 była w Dellu jakoś krótko - strasznie tandetnie wykonana była.

Raczej seria E6400 to tandeta. E6410 miała już lepiej wykonaną klapę.

E6410 dosyć mocno się grzeje i dolna obudowa to to samo co E6400 więc podatna na uszkodzenia(mam na myśli rogi obudowy).

Jedynym plusem na rzecz E6410 to dostęp do wymiany podzespołów. Jedna śrubka i tyle.

Jeśli chodzi o inne maszyny to polecam Lenovo T420. T410 odpuść bo nie warto.

Z HP trochę mniej ale możesz zobaczyć Elitebook 8460P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 800 zł szukać Della E6420 bądź HP 8460p nie ma co schodzić niżej niż 2 gen core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli, to był chyba dokładnie taki model: http://allegro.pl/dell-e6520-i7-4x2-2ghz-1920x1080-fullhd-1000gb-kam-i5616648717.html

Tutaj wymęczone przyciski touchpada.

 

Tyle, że to 2 razy taki budżet...

przyciski touchpada to nie problem bo w moim gumki po prostu ściągnąłem/oderwałem i plastik który jest pod spodem wygląda dobrze i bez pracuje się wygodniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszych rewizjach przyciski touchpada były plastikowe tak jak w e6430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mappy, to możesz mieć rację. Ja nie używałem ani E6400 ani E6410, po designie oceniłem. Wiem, że z takim designem te Delle były słabo wykonane, ale nie wiedziałem która seria. Sam z D630 przeskoczyłem od razu na E6520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możesz odebrać osobiście i obejrzeć przed zakupem to oferta całkiem fajna, sam płaciłem za identyczną konfiguracje z dyskiem 320 GB ok 850zł tylko stan jego nie był idealny ;) tu masz jeszcze 12 miesięcy gwarancji od sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że komputer będzie używany raczej jako stacjonarka ?:D (1-2h bateria, każda aukcja powystawowa/leasingowa) czy kupno nowej baterii na start i dawaj? piszę, bo sam poszukuje netbooka albo lapka za +/- 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp bedzie uzywany jako drugi. Nie zalezy mi na pracy na baterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może lepiej zainwestować w tablet w okolicach 500 zł? Stwierdziłem, że chce wydać jak najmniej wiec może coś takiego mi zastąpi kompa ? Ewentualnie jakiś netbook z n2600 i 2gb ram? Ewentualnie jakis dell e4300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...