Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ReevoX

r9 390 vs r9 290x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie a mianowicie która karta jest wydajniejsza r9 390 czy r9 290x 8gb sapphire tri-x w grach? Szukałem w necie odpowiedzi to opinie były podzielone. Najchętniej bym zobaczył jakiegoś benchmarka w grach z tymi 2 kartami ale koniecznie z tego miesiąca. Bo wcześniejsze benchmarki były robione na starych sterownikach i seria 200 miała gorsze wyniki od serii 300 która dostała świeże sterowniki. Teraz ponoć obie serie mają te same sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo gpu ale 390 i 290 to okrojone wersję. Pełny chip ma 2816sp oraz 64 tmu i występuje w 290x, natomiast 390 to wykastrowany chip, który posiada 2560sp i 60 tmu. Uczciwie mówiąc to nie robi to dużej różnicy, jednak nie widzę powodu aby wybrać okrojony gpu w cenie pełnego. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę też chłodzenie, referent 290x to zły wybór. Jeśli wersja bez x ma lepsze chłodzenie wtedy można się zastanawiać nad nią.

Seria 200 ogólnie ma lepszy stosunek wydajności do ceny, Radeony z serii 300 to rebrand i to wyjątkowo nie korzystny z powodu wyższych cen i w niektórych przypadkach gorszej specyfikacji. Uprzedzajac pytanie, 8gb vram nikomu i do niczego się nie przyda w grywalnych trybach na 390(x).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma po co przepłacać i bierz GTX 970 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/geforce-gtx-970-asus-dcu-ii-black-oc-jak-nowa-i5628877808.html policytuj za 1300-1350 może się uda kupić;)

Można z używek nad http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-780-3gb-ddr5-384-bit-gw-i5632040862.html się zastanowić jakby za tego 1000-1050 poszedł

R9 290x z tego co widze na allegro są w dość wysokich cenach niereferenta http://allegro.pl/msi-r9-290x-gaming-4g-oc-4gb-gddr5-100-sprawna-i5623196965.html niby można rozważyć, ale dziwne że ktoś sli z radeonów chciał robić:) i to w mało przewiewnej budzie... kupić 2 karty po 1800 (czy tam po ile były) i wsadzać je do dziadowskiej budy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie 970 byłaby lepsza, aczkolwiek używana 290x z dobrym chłodzeniem to nadal świetny wybór. Swoją drogą 290 bez x jest tylko troszkę słabszy. Z drugiej strony biorąc pod uwagę nową 970 można też rozważyć dopłatę do 980 - pomiędzy tymi kartami różnica będzie zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX980 jest mało opłacalny, nie warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Gtx 970, nawet mini itx za 1349zł nowa.

 

Różnice są spore na korzyść gtx 970, wiem bo miałem poprzednio r9 290x msi gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał haswella na szybkich pamięciach lub skylake to różnice byłyby mniej imponujące. Warto zaznaczyć, że mając starsze cpu nie ma co patrzeć na wyroby amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI R9 290X i na pewno nie kupuj tej karty jesli zamierzasz grac na windows 10. Są jakieś problemy, tzn. wentylatory karty się nagle wyłączają i komputer sie wyłącza (ochrona gpu przed wys. temp.). Na windows 8.1 nie ma zadnych problemow, temperatury pod obciazeniem maks. 80. Wiedźmin 3 chodzi na uber na 1920x1080 i jest płynnie (50 fps).

 

Ogólnie różnica między 290 i 290X jest prawie żadna. Jeśli jesteś w stanie wyrwać 290 (bez X) w cenie ok. 1000 zł (nie referenta) to wg mnie warto. Wydajność podobna do 970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI R9 290X i na pewno nie kupuj tej karty jesli zamierzasz grac na windows 10. Są jakieś problemy, tzn. wentylatory karty się nagle wyłączają i komputer sie wyłącza (ochrona gpu przed wys. temp.).

Ja działam obecnie na referencie i nie mam takich problemów.

Ogólnie różnica między 290 i 290X jest prawie żadna.

Jest więcej jednostek cieniujących i teksturujących, a realna różnica jest na poziomie 4-5 procent(jeśli nie więcej).

 

W przypadku ceny to szukałbym niereferenta do 950zł(z gwarancją), byle nie był to ASUS. Jak ktoś potrafi wyczekać to znajdzie takie perełki http://allegro.pl/sapphire-radeon-r9-290-prolimatech-mk-26-i5626770408.html

 

Z r9 290 jest możliwość odblokowania do r9 290x, lecz jest to loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś miał haswella na szybkich pamięciach lub skylake to różnice byłyby mniej imponujące. Warto zaznaczyć, że mając starsze cpu nie ma co patrzeć na wyroby amd.

 

W testach to samo, testy robione na hsw i7 4770k@4,5ghz

 

Co do sterowników i narzucie ich na CPU.

 

acu_n_1280.png

codaw_cpu_n.png

acu_a_1280.png

codaw_cpu_a2.png

 

Taka sama sytuacja jak w unity jest w wieśku 3 i praktycznie wszystkich innych grach, nawet fpsy się mniej więcej zgadzają.

 

Chyba dalszy komentarz zbędny.

 

Assasin r9 290x z i7 2600k@4.5 44-45,8 fps

Assasin gtx 970 z i7 2600k@4.5 68-69,8 fps

 

A więc "nowy" Haswell

 

Assasin r9 290x z i7 4770k@4.5 49-50,2 fps

Assasin gtx 970 z i7 4770k@4.5 75-77,8 fps

 

Różnica jeszcze minimalnie większa, ale na korzyść gtx 970 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że podajesz wyniki dla dwóch gier na starych sterownikach, gdzie jeszcze karty nVidia działają definitywnie lepiej. Dlaczego nie dałeś takiego Shadow of Mordor, Far Cry 4 albo Ryse i wszystko w 1440p hmm? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym rzecz, że w shadow of mordor to na 290x nie da się grać nawet w 1080p(spartaczone stery), a 970gtx śmiga dobrze nawet w 4k. Ryse śmiga dobrze na 290x tylko kogo interesuje ta gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD supportuje garstkę gier.

 

Nvidia zawsze wetknie swoje logo do gier. Jeszce nie widziałem gry MMO ze wsparciem AMD, wszędzie nvidia wypada lepiej. Nawet jakby ktoś się uparł na siłę to tak czy siak szersza gamma gier jest pod szyldem zielonych i jak na razie nic nie zapowiada zmian. Sterowniki AMD wychodzą raz na pół roku, a nie jak zapowiadali co miesiąc. Wszystko co czerwone ładnie wygląda na wykresach i nic więcej.

 

Cała gamma produktów kończy się na R7 260X, a jak nie odpuszczą cen to będą się kończyć na r7 250X za 350zł :E

 

Wyjątkiem jest R9 380 które może powalczyć z 960tką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo interesują testy w 1440p? Chyba 0.1% użytkowników.

Równie dobrze kogo miałyby obchodzić testy w HD kiedy inwestuje się grubo 1k w kartę graficzną? Taką rozdzielczość mam na 4-letnim laptopie z integrą, ale nie na stacjonarce :E

Dalej poruszam kwestię sterowników, już w ustandardyzowanym FHD w ostatnich testach różnice nie są na poziomie 1/3 więcej dla geforce'ów

acu_1920.png

 

Co do gier to nVidia tego ma mnóstwo, gdzie tytuły kojarzone z AMD oscylują przy 10 tytułach?

Chociaż jak patrzę na listę premier to nVidia chwali się MGSem(z mniejszych to Battlecry i Supernova), a czerwoni mają nowe Star Warsy, Hitmana, Dirta i Deus Exa. Są jakieś lepsze listy gier? :hmm:

 

@side

Sporo czytam o problemach z shutteringiem na Radkach, na filmach na YT nie dostrzegam tego, a w testach i tak wypadają lepiej. :kwasny:

 

 

Dalej zostaje kwestia ceny. Używane Radki da się kupić za grosze w porównaniu do GeForce'ów. Samemu nie widziało mi się wykładać ~1400 za dobrego używanego referenta(może mniej, ile teraz idzie MSI Gaming?), gdy za relatywnie niższą cenę dostaje relatywnie wydajną kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...