Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

haker1900

Witam podkręcanie procesora intel core 2 duo E6550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem jak podkrecić ale jestem ciekaw do ilu max moge podkrecić go jezeli możecei podać mi dokładne dane jakie mam ustawic bym był bardzo wdzieczny

 

Specyfikacja komputera

Płyta głowna P5GC-MX

Zasilacz cooler master 460w

pamieć ram kistong 2x1gb 800 mhz

Chłodzenie jest bardzo wydajne 3c w góre gdy komputer chodzi np temperatura w pokoju 22c temperatura procka 25c w stresie nie testowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko, procesor ma niski mnożnik (7) i szynę 1333 MHz, co jest w ogóle dziwne, bo twoja płyta niby obsługuje procki do 800 FSB. Nie spodziewałbym się super wyników, ale możesz spróbować ustawić tak:

 

PCIe frequency - 100/101 MHz (bezpiecznie dla karty i dysku, ale może nie wstać, jak chcesz serio zaszaleć to daj na auto)

FSB/BCLK - daj na 400

Mnożnik RAM (moze być różnie nazwane) daj tak, aby szybkość RAM była taka jak normalnie (ramu nie chcesz raczej podkręcić)

Napięcie - manual, o jedną możliwą wartość w górę powinno wystarczyć.

 

Jeśli nie wstanie to OC będzie nieopłacalne, bo musiałbyś dać poniżej 400 FSB, co oznacza zwolnienie RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym zmienił procesor na e4700 jak czytam nie bedzie ograniczony bedzie lepjej z podkreceniem czy tak samo

 

jego mnożnik wynośi 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bym zmienił procesor na e4700 jak czytam nie bedzie ograniczony bedzie lepjej z podkreceniem czy tak samo

 

jego mnożnik wynośi 13

Procki z tej serii podkręcają się kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...