Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bishop86

Telefoniczna aktywacja klucza Windows 8.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pytanie czy ktoś próbował aktywować telefonicznie Windowsa 8.1 w MS - wcześniej wersja 32 bitowa teraz 64 bitowa?

 

Od razu wyjaśnię o co chodzi. Mianowicie zakupiłem laptopa firmy Dell, na którym był system Windows 8.1 wersja 32 bity. Po modernizacji laptopa potrzebuje wersję 64 bitową niestety Dział Techniczny odmówił mi przesłania płyty z wersją 64 bitową stąd moje pytanie czy telefoniczna aktywacja się powiedzie bo nie chce robić z siebie debila na infolinii.

 

W ostateczności nie długo i tak kupuję stacjonarkę więc zakupię licencję na dwa stanowiska i problem się rozwiąże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Jakiego debila? I tak pogadasz z automatem :) Kiedyś Win 98 kilkukrotnie z uporem aktywowałem przez tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem potrzeby dzwonić do MS więc się nie orientuje ale ok dzisiaj spróbuję w końcu automat nie pogryzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Pobierasz system z podanego linka tylko wersję 64bity i taką na jaką masz licencję czyli Pro albo Home.

Instalujesz na laptopie nawet nie powinien wymagać klucza podczas instalacji, odczyta go z BIOS-u.

Potem instalujesz wszystkie sterowniki,system powinien sam się aktywować po podpięciu pod internet.

Licencja pozwala na używanie systemu albo 32bity albo 64 na tym samym kluczu.

Na czym polegała modernizacja laptopa, wymiana HDD na SSD czy dołożenie RAM.

Oczywiście to co opisałem ma sens tylko wtedy jeśli na laptopie jest fabryczny Dellowski system

a na spodzie masz naklejkę z logo Windows 8.

Tylko dlaczego tam była wersja 32 bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Pobierasz system z podanego linka tylko wersję 64bity i taką na jaką masz licencję czyli Pro albo Home.

Instalujesz na laptopie nawet nie powinien wymagać klucza podczas instalacji, odczyta go z BIOS-u.

Potem instalujesz wszystkie sterowniki,system powinien sam się aktywować po podpięciu pod internet.

Licencja pozwala na używanie systemu albo 32bity albo 64 na tym samym kluczu.

Na czym polegała modernizacja laptopa, wymiana HDD na SSD czy dołożenie RAM.

Oczywiście to co opisałem ma sens tylko wtedy jeśli na laptopie jest fabryczny Dellowski system

a na spodzie masz naklejkę z logo Windows 8.

Tylko dlaczego tam była wersja 32 bity.

 

Wersja 32 bitowa była ponieważ laptop miał fabrycznie aż 2 GB ramu :-/ zostało dołożone 4 GB stąd potrzeba przejścia na wersję 64 bitową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to zrób jak napisałem na 100% ma "załapać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...