Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tujek

AIM SC8000

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do aim 8000

Odpalił ja ktoś może na Windows 10? Bo coś nie mogę jej zainstalowac... niby widzi, że coś jest nie zaistalowanego, ale sterowniki pobrane ze strony twierdzą, że urządzneie c-media nie istnieje. Sterowniki z płyty z kolei nawet nie usiłuja się instalowac...

Już wywaliłem sterowniki od integry i wyłączyłem ja w uefi... nie mam pomysłu :/

Reszta bebechów z sygnaturki

post-84106-14408517355_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, to nie ma oficjalnego wsparcia dla systemu Win10.

 

Ja na Win7 nie mam problemu z żadną z kart od AIMa. Jednak są użytkownicy, którzy mieli podobne problemy również na Win7. Jego AIM SC8000 nie chciał się zainstalować lub był niewidoczny, a na innym komputerze problemów z instalacją nie było. Formaty i świeża instalacja systemu nie pomagała. .. dla mnie magia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działał od razu (jako c-media z odpowiednim numerkiem) - sprawdzałem na wersji testowej, nie instalowałem finalnej.

Sterowniki od ósemki też się normalnie instalowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalażłes sterowniki od 8? Nastrone producenta nie ma takich chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na w10 na sterownikach z plyty z pudelka wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa na win10 upgrade'owanym z 8.1. Spróbuj zainstalować sterowniki z 8 w trybie kompatybilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo w trybie zgodności... cholera nie chce mi się systemu na nowo stawiać :/

 

 

UDAŁO SIĘ!!!

 

Podaje dla potomnych matode na chama ;)

 

Menadźer urządzeń - wybieracie kartę, własciwości - sterownik - aktualizuj sterownik - przeglądaj komputer w poszukiwaniu sterownika - (poszukiwanie automatem nic nie da) wybierz pozwól mi wybrać... - pokazujesz na chama plik ini z katalogu gdzie rozpakowałeś sterowniki do Win8 "SC8000 PCI Win8 Drivers Release\Win8\SoftwareDriver\Driver" - po chwili wyświetla Ci sie lista 2 uządzeń, wybierasz C-Media i gotowe. Teraz tylko wybrac odpowiednie urzadzenie grajace w panelu sterowania. Oczywście programu do zarządzania dźwiękiem żadnego niema ale karta pracuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałeś tego wcześniej? Ja bym się tym bawił od razu, nawet o tym nie pisałem, bo wydawało mi się to nazbyt oczywiste :)

 

Czyli jednak problem jest natury programowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, od win 7 problem nie istnial - sterowniki sie zawsze instalowały bez kombinacji - z automatu ;). exe i do przodu, człowiek się rozleniwia i zapomina że można na chama ini pokazywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem na windows 7 64bit. Metoda "na chama" u mnie również zadziałała, ale nie jestem w 100% usatysfakcjonowany, bo bez dedykowanej aplikacji nie jesteśmy w stanie korzystać w pełni z funkcjonalności karty.

 

Po wstępnych odsłuchach zauważyłem jedynie różnice w głośności. Karta jakoś nie polepsza dźwięku. Może jest to związane z tym, że nie przeszła normalnej istalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja osobiście bez problemu zainstalowałem sterowniki z Windowsa 8.1 na Windowsie 10 i działało od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta aplikacja do niej szału penie nie robi... co tam jest? Jakiś standard C-media pewnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie ma tam nic wartego uwagi :) Jakieś śmieszne 7.1 i inne wymyślanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tujek - czujesz jakąś różnice pomiędzy jakością brzmienia karty po zaistalowaniu "normalnie" na windows 7, a metodą "na chama" na windows 10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Windowsa 7 od lat, kartę kupiłem mając już 10, brak więc porównania.

Na pewno jest ciut lepsza niż integra w z97 pro gamer, ale też z nóg jakoś różnica mnie nie zwaliła. To już nie te czasy, ze na płycie dawali padaki ostatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kapryśna karta muzyczna co jakiś czas po ponownym uruchomieniu komputera odistalowywuje się i ponownie jest wykrywana jako niezidentyfikowany kontroler multimediów i audio :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdarzyło mi się jeszcze coś takiego... Dobra karta, wsparcie jak widać kiepskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To producent układu użytego w karcie nie wypuścił sterowników dedykowanych pod Windowsa 10, producent karty tutaj nic nie poradzi. W SC808 sterowniki są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...