Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DbFaN

PS3 a monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Wyjeżdzam za granicę i chciałbym zabrać ze sobą swoją konsolkę. Problem w tym, że nie będę tam posiadał żadnego Tv do którego będę mógł podłączyć ps'a. Więc pomyślałem, że po kosztach uda mi się wyrwać jakiś tani monitor i może jakoś to będzie sobie grało. Znalazłem taki monitor: Benq FP71G. Ma on wejście D-sub i DVI. Najłatwiej teoretycznie byłoby kupic kabelek Dvi-Hdmi, ale żeby takie coś działało, monitor podobno musi mieć HDCP. I teraz chciałbym wiedzieć jak to dokladnie jest i czy to prawda, może jednak uda się jakoś to podłączyć, jeśli nie to jakim innym sposobem tak abym nie musiał wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie zrealizujesz bez problemu, tylko co z dźwiękiem, musiał byś mieć jakieś głośniki i spróbować wyprowadzić sygnał stereo z gniazda na przewód analogowy.

 

Najlepsza opcja to monitor z HDMI który posiada głośniki, bądź wyjście na słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie zrealizujesz bez problemu, tylko co z dźwiękiem, musiał byś mieć jakieś głośniki i spróbować wyprowadzić sygnał stereo z gniazda na przewód analogowy.

 

Najlepsza opcja to monitor z HDMI który posiada głośniki, bądź wyjście na słuchawki.

Z dzwiękiem myślałem aby ten kabel chinchowy od ps3 podłączyć pod takie coś: http://img.bazarek.pl/15048/3450/2540014/250_5683737194e3faa2a0c865.jpg i do tego wpiąć jakieś słuchawy. Tylko zastanawia mnie czy na pewno uzyskam obraz, bo nie chcę kupić monitora a potem się okaże, że nie gra. Takim kablem: http://allegro.pl/060-kabel-vga-hdmi-2m-gold-full-hd-d-sub-i5525852496.html coś mi się wydaje, że byłoby to zbyt proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody VGA-HDMI nie będą działać, to jest atrapa, ponieważ HDMI/DVI to sygnał cyfrowy, a VGA posiada sygnał analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak już coś, to kabel dvi i przejsciówka dvi-hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić projektor ? - niewiele większy od monitora (do walizki wlezie) a o ile więcej "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie projektor też wporzo, jakieś tańsze a godne polecenia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że trzeba mieć pewność że tam gdzie jedziesz jest pusta biała ściana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim po raz kolejny. Jutro nabędę taki monitorek : http://www.agito.pl/monitor-samsung-20-lcd-sm-2053bw-czarny-pl-330919-ls20aqwjfvedc/pd/DPR7NMBBM/ . W rozsądnej cenie myślę że w sam raz. I teraz mam pytanie. Czy kupując taką przejściówkę: Mój link w połączeniu z kablem hdmi będę odbierał wszystko bez problemów? czy lepiej pod kabel DVI kupić taką przejściówkę: Mój link Dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że ten monitor ma format 16:10 z rozdzielczością 1680x1050? A gry na konsolach PS3/X360 są w 16:9 720p (1280x720)? Bardziej pasowałby tu jakiś z 1600x900, aby zachować proporcje 16:9, tak by obraz się równomiernie rozciągnął na panel. W obecnym przypadku albo zniekształcisz obraz (wszystko będzie grubsze, szersze, kwadrat stanie się prostokątem itd.), bądź będziesz miał czarne paski na górze i na dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bie zalezy mi az tak bardzo na jakosci,to tymczasowe rozeiaxanie bo pleja w nirmalnych warunkach dzialab rzy tv. Jak sie obraz rozcisgnie to nie bede jakos bardxo rozpaczal chce tylkp wiedzidc czy wszystko bez problemu zadziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten mobitor wszystko podlaczylem. Obraz jest ladny tylko jest problem z tymi proporcjami, nie mam paskow jest caly ekran i przez to mam ucietr maly kawalek obrazu. Wolalbym te paski, ale w monitorze opcja zmianyrozmiaru jest xablokowana i w ps3 w opcjach nie widze takiej mozliwosci. Macie jakies rady czy da sie jakos przestawic ten ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...