Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elios

Gigabyte GTX 950 z techplanet za 667 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem tej karty

Ktoś może ma ten konkretny model? Jestem ciekawy kultury pracy i możliwości OC. Wolałbym kupić wersję od MSI, jednak różnica w cenie jest ogromna, ewentualnie myslałem nad kupnem GTX 750 TI, jeżeli ten GTX 950 od Gigabyta a jednym wentylem jest słaby. Doradźcie, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu jeszcze bym troche poczekal na spadek can ale jak nie masz juz cierpliwosci to mozesz brac, a jak sie okaze wyjcem zawsze masz 14 dni na zwrot. Osobiscie mysle ,ze na stocu bedzie ok ale trudno powiedziec o ile glosniej bedzie wyc poc OC, a 950 ma w podkrecaniu duzy potecjal ktory warto by wykorzystac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie cenowarka.pl jest Palit GeForce GTX 950 StormX Dual o takim samy taktowaniu jak ten Giguś ale ma chłodzenie z dwoma wentylatorami i kosztuje tylko 20 zł więcej.

http://cenowarka.pl/palit-geforce-gtx-950-stormx-dual-ne5x950s1041f-a1314387.html?hloc=pl

Doczytałem że jeszcze nie jest dostępny i płacić pewnie trzeba kartą kredytową.

Ale tak czy tak wydaje mi się że jest lepszą propozycją od tego Gigabyte'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tej karty

Ktoś może ma ten konkretny model? Jestem ciekawy kultury pracy i możliwości OC. Wolałbym kupić wersję od MSI, jednak różnica w cenie jest ogromna, ewentualnie myslałem nad kupnem GTX 750 TI, jeżeli ten GTX 950 od Gigabyta a jednym wentylem jest słaby. Doradźcie, proszę.

 

Jak spadnie do poziomu 600 zł za tańsze chłodzenia i 650 za droższe to będzie k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 600zł GTX950 z całą pewnością będzie się opłacał, za 650? Na tą chwilę nie ma konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie na tym gigabyte jest OK. 667 cebularów za gtx950 to teraz najlepsza oferta w jabłkolandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie na tym gigabyte jest OK. 667 cebularów za gtx950 to teraz najlepsza oferta w jabłkolandii

Ale glosnosc tego chlodzenia [pod obciazeniem] jest nieakceptowalna,no chyba ze komus to nie przeszkadza.Polecam karty z półpasywnym systemem chłodzenia.[asus/msi] Co do cen to faktycznie lepiej troszke poczekac.

test glosnosci

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale glosnosc tego chlodzenia [pod obciazeniem] jest nieakceptowalna,no chyba ze komus to nie przeszkadza.Polecam karty z półpasywnym systemem chłodzenia.[asus/msi] Co do cen to faktycznie lepiej troszke poczekac.

 

wentylator jest ten sam co na gtx960 itx który to jest wzorowy w idle i w stres. radiator gtx950 ma trochę gorszy więc możliwe że będzie konieczna ręczna korekta krzywej obrotów wentylatora.

 

pisząc "nieakceptowalna" tak sobie strzeliłeś z biodra czy miałeś kartę w rękach i ją testowałeś? bo jak wróżysz z fusów to zapraszam na www.widzeprzezsciany.pl

 

 

test jest do windforce. logiczne że 2 wentyle bardziej szumią niż jeden. po cholerę zaśmiecasz wątek testami innych modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral 950 z 2 weltylatorami bo 950/960 maja duzy potencjal OC a przy od wiadomo dodatkowe chlodzenie sie bardzo przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral 950 z 2 weltylatorami bo 950/960 maja duzy potencjal OC a przy od wiadomo dodatkowe chlodzenie sie bardzo przyda.

 

j.w ja używam windforce już w 3 karcie i jest cicho a co do 1 wentylatora to zmieniłem u dzieciaków w kompie gigusia 7770 z 1 wentylatorem na msi 7770 też z jednym - giguś był o wiele cichszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral 950 z 2 weltylatorami bo 950/960 maja duzy potencjal OC a przy od wiadomo dodatkowe chlodzenie sie bardzo przyda.

Testowane przez pcl non-refy GTX950 mają średnio taktowanie boost na poziomie 1400MHz. Nie widze tutaj dużego potencjału na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400MHz boost juz po OC normalnie sa ustawione na 1100-1200MHz wiec nie wiem o co Ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ciebie nie interesuje base clock, bo w trakcie grania karta działa z boostem. I to jest realne taktowanie w grach stanowiące punkt odniesienia do OC.

 

Za recką na głównej.

 

Asus realnie taktuje się w grach 1405MHz po OC 1455MHz +3.5%

EVGA 1418MHz po OC 1493MHz +5.2%

Gigabyte 1380MHz po OC 1560MHz +13%

Inno3D 1392MHz po OC 1480MHz +6.3%

MSI 1380MHz po OC 1530MHz +10.8%

Zotac 1443MHz po OC 1493MHz +3.5%

 

Więc średnio wychodzi około 7%. GTX950 podkręca się co najwyżej średnio, bo standardowo te GPU mają ustawiony wysoki takt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator jest ten sam co na gtx960 itx który to jest wzorowy w idle i w stres.

 

Przecież bez zmiany w biosie to nawet w spoczynku wentylator jest słyszalny (nie jest głośny, tylko właśnie słyszalny).

A pod obciążeniem jest wyraźnie słyszalny/szumi (a miałem obniżone napięcie gpu oraz obniżone rpm wentylatora).

 

Do wzorowego to mu dużo brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator jest ten sam co na gtx960 itx który to jest wzorowy w idle i w stres. radiator gtx950 ma trochę gorszy więc możliwe że będzie konieczna ręczna korekta krzywej obrotów wentylatora.

 

pisząc "nieakceptowalna" tak sobie strzeliłeś z biodra czy miałeś kartę w rękach i ją testowałeś? bo jak wróżysz z fusów to zapraszam na www.widzeprzezsciany.pl

 

 

 

test jest do windforce. logiczne że 2 wentyle bardziej szumią niż jeden. po cholerę zaśmiecasz wątek testami innych modeli

Tak mialem ja osobiscie 10 dni i wymienilem na ASUS-a.

wentylator jest ten sam co na gtx960 itx który to jest wzorowy w idle i w stres.

Widac ze jej nie miales...

.

Jak chcesz zaistniec ze swoja madroscia to na www.wiocha.pl moze odniesiesz sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem ja osobiscie 10 dni i wymienilem na ASUS-a.

 

Widac ze jej nie miales...

.

Jak chcesz zaistniec ze swoja madroscia to na www.wiocha.pl moze odniesiesz sukces.

 

ten gigabyte jest dostępny od 25-26.08 więc idź bajkopisać w jakieś inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...