Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kenshi

lenovo y510p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy pomocy tego forum kupiłem lenovo y510p(i5,755m)i teraz mam kilka pytań do jego posiadaczy.

1. Mam wersję bez systemu(teraz zainstalowałem windows 10 trial na 90dni) i za 3 miesiące mam zamiar kupić windowsa. Czy są jakieś promocje dla studentów na zakup oprogramowania?

2. Na laptopie nawet nie miałem zamiaru grać w najnowsze gry, ale po zainstalowaniu wiedźmina 3 wszystko chodzi płynnie( rozdzielczość 1366x768) na high-postprocesy wszystkie włączone(że tak powiem stabilne 20 klatek- zwykle jest 23/25, ale na bagnach spada do 16-20 a gdzieniegdzie wzrasta do 27-30). Co do ustawień mam pytanie, czy przy tej konfiguracji mogę liczyć na więcej?(tzn. jakie opcje zaniżyć by zwiększyć ilość klatek nie tracąc zbytnio na jakości- dodam tylko, że w obecnym stanie granie to przyjemność ;). Gdzieś na intrenecie widziałem opis wszystkich ustawień- ile klatek zabierają, czy są zauważalne itp. może wie ktoś gdzie teraz mogę to znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy pomocy tego forum kupiłem lenovo y510p(i5,755m)i teraz mam kilka pytań do jego posiadaczy.

1. Mam wersję bez systemu(teraz zainstalowałem windows 10 trial na 90dni) i za 3 miesiące mam zamiar kupić windowsa. Czy są jakieś promocje dla studentów na zakup oprogramowania?

Nie ma. Jedynie Office 365 dla studentów jest niezwykle atrakcyjny cenowo.

Studenci informatyki i innych podobnych kierunków mają dostęp do DreamSpark. Systemy tam dostępne można jednak traktować wyłącznie w kategorii upgrade (nie dla "gołych" komputerów), w dodatku do uzytku niekomercyjnego - tak mówi regulamin DreamSpark. W praktyce wszyscy mają to gdzieś, nawet jeśli wiedzą.

 

 

 

2. Na laptopie nawet nie miałem zamiaru grać w najnowsze gry, ale po zainstalowaniu wiedźmina 3 wszystko chodzi płynnie( rozdzielczość 1366x768) na high-postprocesy wszystkie włączone(że tak powiem stabilne 20 klatek- zwykle jest 23/25, ale na bagnach spada do 16-20 a gdzieniegdzie wzrasta do 27-30). Co do ustawień mam pytanie, czy przy tej konfiguracji mogę liczyć na więcej?(tzn. jakie opcje zaniżyć by zwiększyć ilość klatek nie tracąc zbytnio na jakości- dodam tylko, że w obecnym stanie granie to przyjemność ;). Gdzieś na intrenecie widziałem opis wszystkich ustawień- ile klatek zabierają, czy są zauważalne itp. może wie ktoś gdzie teraz mogę to znaleźć?

 Jesteś w lepszej sytuacji z powodu lepszego chłodzenia. 750M GDDR5 i i7-4500U. W tej rozdzielczości na minimalnych mam podobne średnie wyniki, ale max to 25fps. Według wielu, w tym redakcji PCLab w takich warunkach nie da się grać, ale jakoś przez 130h tego nie zauważyłem. Być może na W10 jest trochę lepiej, jeszcze nie sprawdzałem. Choć na pewno swoje zrobił pad X360, na klawiaturze i myszy mała płynność bardziej przeszkadza.

Widziałem gdzieś film z Wiedźmina 3 na ultra-minimalnych, działał na GT 540M - ale jakość grafiki przypominała produkcje sprzed 10 lat, albo i starsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...