Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xCharlesx

Czy warto zmienic moja karte sieciowa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry :)

 

We wrzesniu mam zamiar wziac internet 1Gb/s ale nie wiem czy moja karta sieciowa pozwoli mi w pelni korzystac z oferowanej predkosci.

Chodzi mi oczywiscie o internet przez swiatlowod.

Pytam sie tylko dlatego ze sa rozne zakladki i nie wiem czy to jest 54mb/s czy 1000mb/s ?

Screeny w dodanych plikach :)

post-522197-144087424416_thumb.jpg

post-522197-144087424879_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby zmiany Twojej karty sieciowej LAN. Ma 1 Gb/s. WiFi - Ralink ma 54Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB/s ?? To taki internet w Polsce dają?? :hmm: :hmm:

 

Nie ma potrzeby zmiany Twojej karty sieciowej LAN. Ma 1 Gb/s. WiFi - Ralink ma 54Mb/s.

 

On ma mieć internet z tego co pisze 1 GigaBajt na sekundę, a kartasieciowa Realteka maks 1Gigabit na sekunde to mu nie pójdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, żeby już nie trollować Grzegorzu.

 

Gigabit = Gb

Gigabajt = GB

 

Dziękuję. Dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, żeby już nie trollować Grzegorzu.

 

Gigabit = Gb

Gigabajt = GB

 

Dziękuję. Dobranoc.

 

Bladego pojęcia nie mam o co Ci chodzi?? Ja cos innego napisalem??

 

Zaglądają tu ludzie bez logowania i nie zjający sie i pomyslą, że kolega, autor wątku ma Gigabajtowy internet co jest nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje ze ten realtek nie da rady takiej przepustowosci.

Inna sprawa ze 1Gbit nie osiagniesz na karcie 1Gbit. Bedziesz mial okolo 930Mbit maks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programem diagnostycznym do mierzenia prędkości można sprawdzić. Ew. długotrwałymi transferami liniowymi plików po LANie.

Technologicznie karta jest gigabitowa, i tak się załączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce takiego internetu nie ma ale we Francji tak,i dobrze mówiłem że chodzi o internet 1Gb/s max ściągania i 500mb/s max wysyłania :)

Ale i tak dziękuję wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej karty sieciowej 1 gigabajt, tylko 1 gigabit. Chyba że koniecznie chcesz światłowód, to może są takie karty sieciowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oczywiście o światłowod,jednak na Orange jest napisane 1Gb a nie 1GB,moja pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienai to faktu, ze na karcie 1Gb/s osiagniesz maks 950Mb/s. Do takiego transferu potrzeba szybszą karte sieciowa. No i zapomnij, ze jakiekolwiek Wifi to uciagnie.

 

Jest taka karta sieciowa w PCiexprss x1: Mój link pisze, ze do 2Gb/s obsługuje, a czy tak jest nie mam pojęcia. Jednak jeśli dostawca zamknie polaczenie z twoja sieciówka na 1Gb/s to nic ci to nie da. Dowiedz sie czy chodiz o realne 1Gb/s czy o 1Gb/s polaczenia karty sieciowe z dostawcą bo to duza różnica. Tak jak w WioFi windows moze pokazac predkosc polaczenia z routerem 300Mb/s, ale nie wiem czy osiagniesz to nawet kladac laptop pare cm od routera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu ta karta z linka ma 1gbit. 2gbit to ona w full duplex ma. To tak jak kazda karta ethernet 100mbit jest 200mbit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu ta karta z linka ma 1gbit. 2gbit to ona w full duplex ma. To tak jak kazda karta ethernet 100mbit jest 200mbit ;)

 

Az tak sie an tym nie znam, ale juz wiem o co chodzi. Dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby osiągnąć więcej niż te +/- 950Mb/s po Ethernecie konieczna byłaby inwestycja w 10Gb, a ten standard nie wyszedł jeszcze poza sieci operatorskie i serwerownie. Wciąż za kartę sieciową trzeba zapłacić czterocyfrową kwotę, o switchach i routerach nie wspominając. Gigabit po WiFi? Na razie zapomnij.

 

Pamiętaj, że liczy się także wydajność samego routera. Te "cywilne" z najwyższej półki, 600-1200zł, osiągają zwykle od 700 do 900 Mb/s w jedną stronę (WAN<-->LAN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora. Wrzuc speedtesta z tego lacza 1Gbit. Zeby sie nie okazalo ze do tego internetu wystarczy karta 100Mbit :)

Na zachodzie maksymalna predkosc netu oznacza ze moze kiedys sie pojawi a czesto jak ktos ma polowe to jest super szczesliwy wiec wcale mnie nie zdziwi jak bedzie miedzy 100-200Mbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora. Wrzuc speedtesta z tego lacza 1Gbit. Zeby sie nie okazalo ze do tego internetu wystarczy karta 100Mbit :)

Na zachodzie maksymalna predkosc netu oznacza ze moze kiedys sie pojawi a czesto jak ktos ma polowe to jest super szczesliwy wiec wcale mnie nie zdziwi jak bedzie miedzy 100-200Mbit

 

Twoja sygnaturka pokazuje, ze masz ponad 500Mb/s to jakim cudem ty tyle masz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sieciowa 8GB/s ?

No problem : LINK :P

 

Nie zmienia to faktu, że do sieci 1Gbit/s może być potrzebny dysk SSD (albo RAID0 z HDD'ków), aby zobaczyć maks. liczby przy przesyle [po obu stronach takiego łącza].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sieciowa 8GB/s ?

No problem : LINK :P

 

 

Myslalem, ze z 3 tysiaki taka :P to zamiast grafiki mozna kupic :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja sygnaturka pokazuje, ze masz ponad 500Mb/s to jakim cudem ty tyle masz??

A co w tym dziwnego i nadzwyczajnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego i nadzwyczajnego?

 

Zle sie zrozumielismy. ;) Nie dziwne tylko uzyskales to na karcie gigabitowej rozumiem?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...